Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van még esélyem arra, hogy...

Van még esélyem arra, hogy szoptassak?

Figyelt kérdés
1 hónapos a kisfiam és sajnos teljesen elment a tejem. Próbáltam mindent, sokat ittam, pihentem, fejtem, de semmi. Az utóbbi időben erre sem volt időm, mert kb. 1 hete szinte egész nap ébren van a baba, hiába teszem le, öt percenként felsír, csak valamikor délután szunnyad el. Mivel napközben egyedül vagyok, néha az is előfordul, hogy 3 óra előtt enni sincs lehetőségem, mert amint hozzáfognék, megint felébred. Mit tehetnék?
2009. jan. 9. 17:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Állítólag a II.világháborúban apácák mellre tettek mentett csecsemőt, hogy ne sírjon, s beindult a tej. Nekem is elcsöppent néha, ha kisgyereket láttam mikor már az enyémek ovisok voltak is. Sztem próbáld meg: igyál szoptatós teakeveréket, és próbáld meg a régi receptet(bárha lebeszélne a védőnő, s mindenki) reggeli ebéd vacsora: 1-1 liter köménymagos leves. De azért egyél közben vmi normálisat is.Ha nem eszel, persze, hogy nincs tejed. Nem is értem miért nem akarsz enni, amikor a baba ébren van?Attól Te még ehetsz.Nem baj, ha sír,egyél rendesen, késsel villával, porcelánból, majd vár egy kicsit. Ha Te kiegyensúlyozott leszel, s lesz tejed, ő se sír majd annyit.Ha 5 percenként felkapkodod, sose fog elaludni.Vagy fáj valamije?

Attó

2009. jan. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Te csak azt hiszed,hogy elment a tejed!Valószínű,hogy ideges és feszült vagy ezért csökkent a mennyiség! Addig amíg vissza nem hozzátok te és a baba a mennyiséget szopi után pótol egy kicsit utána tuti pihenni fog ha jól lakik! akkor van időd és fejj fejj fejj! A köményleves tuti jó! Nekem a madártej is sokat segít pár nap és már látszatja lesz!!!!
2009. jan. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
ja és még annyi,hogyha nem eszel nem iszol miből lenne tejcsi??? Egyél igyál rendesen!!
2009. jan. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy van esély!!!

Egyél rendesen! Nem lesz semmi baja annak a babának, ha 5 percet nyöszörög.

Egyébként én is nehezen viselem ha sír. Vettem direkt műzlit, hogy ha reggel nincs időm kenyeret kenegetni, akkor is meg tudjak reggelizi 5 perc alatt!

2009. jan. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és tessék aludni is, és nem idegeskedni.Én a fiamat eleinte 20-szor is mellre tettem egy nap, mert csak 10-20g-okat talált, pedig igyekezett. De tápszert nem adtam, kicsit nyűglődött, de annál erélyesebben szopott aztán, és 1-2 hhét múlva megött a tej.Addig néha éhes volt.Végül 11 hónapig szoptattam. Ha mindenáron kiegészítést akarsz adni, jobb lenne kanálból, vagy pohárból, ne szokjon le az erős szívásról.Lényeg, hogy nyugodj meg! Menni fog az!
2009. jan. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

úgy is lehet enni, hogy egyik kezedben a gyerek, másikban

a vajaskenyér. Vagy a melleden:)(nem a kenyér, a gyerek)

2009. jan. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

:D


én is úgy szoktam :)))

2009. jan. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Minden leírtak előttem.Én is megküzdöttem ezzel.Egyél és aludj.Értem, hogy nem akarod, hogy sírjon, de akkor teszel jót vele, ha minél tovább tudod szoptatni.Én is zokogtam eleget emiatt.Az alváshiány ki fog készíteni.Nagyon fontos a pihenés.
2009. jan. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a bíztatást! Remélem, hogy tényleg javulni fogok. Az is gondot okozhat, hogy most állunk költözés előtt, emiatt kicsit idegesebb vagyok, de szerencsére a jövő héttől már a mi kis saját lakásunkban fogunk éldegélni, nem pedig albérletben :) Talán utána már jobb lesz. Még egyszer köszönöm!
2009. jan. 9. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!