Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha egy nap kevesebbet eszik a...

Ha egy nap kevesebbet eszik a babám (1000 ml helyett csak 600-at) másnapra már kevesebb tejem lesz? Vagy ehhez azért huzamosabb ideig kell keveset ennie?

Figyelt kérdés
2010. nov. 12. 17:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Látom, nem válaszolt neked senki.


Nekem nem szopik a babám, csak fejem, ezzel van tapasztalatom. Előfordul, hogy az egyik nap nem sikerül annyit fejnem, mert ideges vagyok, sok a házimunka, jönni-menni kell, ne, vagyunk otthon, túrázunk a hegyekben (bizony!), vagy nem tudok úgy fejni valami miatt, ahogy szoktam. Ilyenkor akár negyedével is kevesebb tej jöhet. De másnap visszaáll a rendes kerékvágásba. Ahhoz, hogy tartósan csökkenjen a tej mennyisége, a babádnak tartósan kevesebbet kell szerintem szopiznia.

2010. nov. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!van mindig egy időszak amikor kevesebbet eszik úgy 4-5 napig,olyankor mindig azon aggodom nehogy kevesebb legyen.Most próbálok fejni is,de nem nagyon merek,mert ha meg lefejem akkor tuti,hogy utána meg kell neki.De amugy jó kedvű meg van bőven pisis,kakis pelus
2010. nov. 13. 09:54
 3/6 anonim ***** válasza:
Én testvéremtől azt hallottam, hogy 6 hét alatt kezd drasztikusan apadni a tej.
2010. nov. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 2 napig evett kb. feleannyit, mint előtte. Harmadik napra már kevesellte egy ciciből a tejcit. Negyedik nap minden szopi után fejtem 5-10percig, ha nem jött tej akkor is. 5. nap újra lett bőven tejem (még aznap fejtem, bőven jött fejéskor is). Maradtunk az egy mellből szoptatásnál.
2010. nov. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 xStefix ***** válasza:
100%

Előfordulhat, hogy már 1 nap alatt is lecsökken, de inkább több kell hozzá.

Semmi teendőd sincs ilyenkor, csak igény szerint szoptatni (továbbra is). Ha újra visszajön az étvágya (ha ezért evett most kevesebbet), újra többet fog kérni és szopni és megint több tejed lesz. Mindig annyi van, amennyi neki kell, nyugodj meg.

2010. nov. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 aprilis4 válasza:

Szerintem a sokáig tartó szoptatás egyik titka, hogy no para, bízz magadban.

Tedd el a mérleget, mérd csak heti egyszer. Szoptasd amikor éhesnek tűnik, és nem lesz semmi gond. Egyszer kicsit kevesebb, egyszer kicsit több, ha kap mindig amikor kér, annyi fog termelődni amennyi pont kell.

Ha szépen fejlődik, ne aggódj.

2010. nov. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!