Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 100%-ig szoptatás mellett...

100%-ig szoptatás mellett elkötelezettek válaszoljanak! Köszi. Mi a teendő abban az esetben a szoptatás sikeres kezdéséért, ha a kórházban sajnos éjszakára elviszik a babámat, és ha sír, cukros teás pótlást kap?

Figyelt kérdés
2010. nov. 21. 16:53
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Még mindég utolsó. A 2. héten nappal se kellett mindég tápszer, inkább csak este fele.
2010. nov. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
ui: ha meg kint van nálad akkor látod majd ha nyekereg, meg ébred akkor mindig tedd cicre. Egyszerű ez belejössz!!!
2010. nov. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, sok hasznos tanácsot írtatok, és jólesik a bíztatás is! Igen, biztosan nekem is menni fog! :)
2010. nov. 21. 18:00
 14/23 anonim ***** válasza:
2010. nov. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
52%
Nem értem, ha Magyarországon szülsz és te megtiltod, hogy cukros vizet adjanak neki, akkor nem adhatnak neki.
2010. nov. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
59%

Nekem is azt tanácsolta a védőnő, hogy cukros víz kell, mert leeshet a vércukra és baj lehet belőle.

Oké, gondolom jöttök majd, hogy ez baromság meg így úgy. Én nem akartam kipróbálni a gyerekemen, hogy kinek van igaza. Én ki is vittem, hogy adjanak neki vizet, ha úgy láttam. Ez az első nap volt. A harmadik napon beindult a tejem utána a nővérpult felé sem mentünk.


Nekem a második éjszaka volt katasztrófális mindkét gyerekkel, mert megjött az étvágyuk, nekem még nem indult be a tejem. Én éjfélkor kivittem, lehet tápszert is adtak nekik, de igazándiból nem érdekelt, mertha adtak neki, akkor semmin nem változtat. Én segíteni nem tudtam a babáimnak. Akkor sem lett volna jobb, ha tudom, hogy nem adnak neki sem cukros vizet sem tápszert, viszont üvölt az éhségtől egész éjjel.

A szoptatást magát ez semmiben nem befolyásolta. Utána szoptattam kizárólag 5 -6 hónapig és egyébként pedig 17 illetve 23 hónapos korukig.


De tapasztalat, ah gondod lesz a szoptatással, nem a cukros víz lesz. Nem offolok, mert nem ez volt a kérdés, de ez volt a legjelentéktelenebb momentum, mindkét gyerekemnél.

2010. nov. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Császoros voltam,3napig 3óránként hozták ki a babám,éjjel pedig egyátalán.Pénteki napon császároztak,vasárnapra jött meg a tejem.Tehát addig kapott cukros vizet.Otthon igény szerint szoptattam,még mindig szoptatom,20hónapos mult.Ne agyalj,ez a természet rendje,minden rendben lesz és kialakul.Csak szoptass,szoptass,ne hallgass senkire csak magadra.
2010. nov. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 xStefix ***** válasza:
69%

A cukros vízzel (teával, tápszerrel) "mindössze" annyi a gond, hogy lemossa a bél nyálkahártyájáról azt a fontos védőréteget, amit a kolosztrum ill. anyatej képez rajta az idegen anyagokkal (mikroorganizmusok, allergén anyagok stb.) szemben. Pont ezért nem tanácsos őket adni. (Tápszert abban az esetben muszáj, ha egyáltalán nincs tej, de ez megint valódi szakmai mérlegelés kérdése.)

Ezt a védőréteget később csak kb. 2 hétnyi folyamatos anyatejes táplálás tudja teljesen rendbetenni - úgyhogy én annyira nem mondanám, hogy lényegtelen probléma...


A szoptatás későbbi alakulása szempontjából is kritikus lehet az első pár kórházi nap, de talán leginkább a szülés utáni ún. aranyórák. Nem feltétlenül lesznek súlyos következményei, ha éjjelre nincs rooming-in vagy tápszert adnak a babádnak üvegből - de hogy segíteni sem segíti a szoptatásodat, az biztos. :(


Én már 33 hónapja szoptatok az általad írt kórházi gyakorlat (és egyéb súlyosbító tényezők) ellenére is, de én inkább nem nyugtatlak azzal mindenáron, hogy neked is tutira menni fog, mert sajnos nem biztos.

De. Helyette mindenképp azt javaslom neked, hogy nappal kőkeményen feküdj rá a szopira, éjjel pedig kérd ki a babádat, vagy határozottan kérd meg a nővéreket, hogy szóljanak, ha felébred és éhes. Ha te keményen kiállsz magadért, akkor van esély arra, hogy ők is komolyabban állnak hozzád. Még ez sem biztos recept a sikeres folytatáshoz, de az esélyt már megadod magatoknak.

Minden jót kívánok! :)

2010. nov. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%

Ezt nem értem. Állampolgári jogod, hogy a babád végig veled lehessen, te pedig, mint szülő, minden pillanatban a babáddal lehess, hiszen te vagy a gondviselője, te felelsz érte. Nem válaszhatnak el tőle egyetlen órára sem.


De meg lehet nekik mondani, hogy ha sír, akkor téged hívjanak, valamint ÍRÁSBAN megtiltani nekik a teát, cukros vizet. És lehet őket fenyegetni (ha nagyon muszáj )perrel, ombudsmannal. Nincs joguk elvenni a szülőtől a gyerekét a szülő akarata ellenére, még egy kórházban sem. Te folyamatosan mellette lehetsz, ez a törvény.

2010. nov. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Szia elöszőr is ne légy elkeseredve még nagyon kicsi a babád meg kel tanulni mind2 -nek a dolgot hogy megy nagyon sok anyuka a korházba alig tudja szoptatni a babáját hisz a tejtermelés vmikor a3-4 nap körül indul be igazán elsősorban pihenjél ne idegeskedjél kezdj él el inni szoptatos teát sok folyadékot rántott levest és hidd el ha otthon leszel majd a babádal sokkal nyugodtabb leszel és befog indulni hamarosan a tejtermelés A potlásért ne keserdj el rengeteg kisbaba kap a korházba nekem most a 2 szülésemnél kisfiam is kapott mivel itthon indult be a tejtertmelésem mégis 13 hónapig tudtam szoptatni Sok sikert neked! és jó egészséget a babának és neked!
2010. nov. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!