Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 8 hónapos kislányom nem...

8 hónapos kislányom nem hajlandó enni, csak a banánt fogadja el. Okozhat fejlődési rendellenességet, ha még mindig csak szopizik?

Figyelt kérdés

Próbálkoztam már 2 hónapja gyümölcsökkel, alma, őszibarack, banűn, s csak a banánból hajlandó egy 5 cm-es darabkát megenni. A mennyiség emelése sem működik nálunk, mindig csak ugyanannyit eszik.

Főzelékek közül krumpli-répa, krumpli-alma, sütőtököt adtam neki, igaz én készítettem, de nem evett belőle.


S.O.s segítség kellene, mert úgy tudom már húlfélékre is szüksége lenne.


2010. nov. 23. 23:43
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Semmi baja nem lehet tőle. Unokaöcsém 10 hónapos koráig kizárólag anyatejen élt, utána kezdett csak mellé mást is enni, és makkegészséges kiskölyök lett belőle. Amíg van rendesen annyi tejed, amivel jóllakik, abban elméletileg minden tápanyag benne van, amire szüksége van. Csak az ízekhez való szoktatás miatt szokták elkezdeni a hozzátáplálást.
2010. nov. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

6 hónapos korban kezdjük a kóstoltatást, ami általában 1 éves kor körül fejeződik be.

Kb akkor kezdhetsz aggódni, ha nem eszik meg semmit. Én nem főztem neki, vettem bébiételt, de olyat, ami 3 napig elállt, mert egy üveggel 3 napig elpepecselt. Lassan mondjuk adhatsz neki mást is, gyümölcsöt nem próbáltad keverni kekszel, zabpehellyel? Aztán majd jöhetnek a tejtermékek (mondjuk az enyém egyáltalán nem fogadott el semmit, se sajtot, se túrót)

Ne aggódj.

2010. nov. 24. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem kestetek le semmit. Sok orvos szerint 1 eves korig nem lesz gond, ha nem kap szilard etelt a baba. Sot talaltam egy cikket, ami szerint annal jobb a babanak, minel tovabb el anyatejen:

[link]

2010. nov. 24. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem hogy a fejlödését korlátozná, de azért probálkozál minél töbször,azért elég nagy már és kénne kostolgason több mindent.Viszont ha van tejed bőven akkor megkap mindent amire szuksége van.Viszont van egy ismerösöm aki pont igy volt és nagyon sokat kinlodot mig a babája elkezdet szilárd ételt is enni.
2010. nov. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy egyszerűen csak válogatós. Próbálkozz mindennel, egyszer megtaláljátok, ami a szája íze szerint való. Lehet, hogy pont a hús lesz az. Hagyjál szét körülötte többféle gyümölcsöt, rágcsálnivalót hátha rákap valamelyikre. Lehet úgy is, hogy egy pár napig te is azt eszed, amit később adni akarsz neki, az anyatejen keresztül ő is érzi az ízeket.

Egyébként ha jól szopik, hízik, egyelőre nincs gond, a félöcsém is 8 hónapos koráig semmit nem fogadott el, aztán egy nap kikapta az anyja kezéből a kakaóscsigát és azzal elkezdődött a hozzátáplálás. Nagyon válogatós gyerek még mai is.

2010. nov. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát én olyat is ismerek, aki 15 hósan se nagyon eszik mást. Ez tök ok. Próbálkozhatsz esetleg darabos kajákkal - főtt brokkoli, főtt répa, buláta, gyümik, vannak babák akiknek az jobban bejön, de az ismerőseim közül senki gyereke nem evett mennyiséget 1 éves kora előtt.
2010. nov. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha már van egy íz, amit kedvel, keverd ahhoz az új ízeket egyre nagyobb mennyiségben. A védőnőm szerint ven olyan gyerek, aki pl a tökfőzeléket is megeszi, ha érez benne egy ismerős ízt, lehet, hogy neked gusztustalan, de neki bejön.A tejpépet próbáltad már?

Az enyém is 8 hós és a banán ill. a kekszes ízesítésű a favorit mindenben.

2010. nov. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez az utolsó dolog jó ötlet! Eleinte én is mindenbe tettem almát, és bejött.
2010. nov. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A tejpépet sem eszi meg, nekem a gyerekorvos a natúrt írta fel, mondván azt én ízesíthetem, eddig ette a banánt, s abból tettem bele , de így sem jó:(

Tanácstalan vagyok, most a bébiételeket próbálgatom.

2010. nov. 27. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!