Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatással kapcsolatos...

Szoptatással kapcsolatos kérdések? 3hónapos a kisfiam és még szeretném, ha cicizne.

Figyelt kérdés

Lenne egy pár kérdésem:

1.Ha nem tudok már lefejni tejet az azt jelenti,hogy már apad?

2.A babámat ráteszem a cicire és pár perc múlva elkezd sírni.Ez azért lehet,mert már nem olyan sok van benne?pedig,ha megnyomom jön belőle.Lehet,hogy lusta kiszívni?

3.Már 1hónapja beteg vagyok,de már most nagyon.Tényleg nem írhat semmit a doki?És,ha már szövődményes a betegségem?

4.Érdemes még szoptatni a babámat?

5.Hogyan érhetném el azt,hogy több tejem legyen?


2010. nov. 24. 17:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Szoptatással kapcsolatos tévhitek:

[link]

Itt választ kapsz a kérdéseid egy részére.

4. Még mindenképpen szüksége van anyatejre vagy tápszerre. Az anyatej nem utolsósorban sokkal kényelmesebb (nem kell kevergetni, fertőtlenítgetni, melegíteni, mindig "kéznél" van), nem utolsósorban olcsóbb és főleg élettanilag is jobb, mint a tápszer. Tehát mindenképp érdemes még szoptatnod.

5. A több tej a mell minél gyakoribb ürülésétől termelődik. Vagy többször szoptatsz, vagy többször fejsz. Vannak különböző "csodaszerek" amik kicsit emelhetik a tej mennyiségét, de a gyakori szoptatás/fejést nem helyettesítik.

Javaslom, hogy mivel elég sok problémát vetsz fel, keress meg egy szoptatási tanácsadót, ő tud minden kérdésedre szakszerű, megnyugtató választ adni.

2010. nov. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1. Ha szoptatás után nem tudsz már lefejni a tejet az nem jelenti azt hogy apad a tejed.

2. Lehet hogy azért sír, mert már nem jön a tejcsi olyan gyorsan, de az is lehet túl gyorsan jön. Próbáld meg ilyenkor áttenni a másik cicire is.

3. Szerintem vannak gyógyszerek amiket lehet szedni szoptatás alatt is. Milyen típus betegséged van?

4. Szerintem mindig érdemes szoptatni egy babát, kivéve akkor ha te már nem akarod.

5. Egyél napjában többször, többnyire fehérjét és tedd sűrűn mellre a kicsid.

2010. nov. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1. Soha nem tudtam fejni, nekem egyszerűen nem adott tejet a cicim. Most 6 hós a fiam és eddig csak anyatejet kapott, szóval van bőven.

2. Valószínű, hogy nem spriccel a szájába, meg kell dolgoznia a tejért, és ezért dühös. Ugyan így voltam. :) tedd át a másikra, aztán újra az elsőre, majd rájön, hogy szívni kell, máshogy nincs kaja.

3. Mi a bajod? Vannak gyógyszerek, amit lehet szedni, nyilván nem hagyja a doki hogy komoly bajod legyen.

4. persze hogy érdemes. Neki a legjobb, legegészségesebb; neked a legolcsóbb, legkényelmesebb.

5. Gyakran tedd cicire. Ha kéri, akár óránként, 2-óránként. Ennél jobb tejszaporító nincs. Igyál sokat, és ne izgulj!

2010. nov. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!