Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatással kapcsolatos...

Szoptatással kapcsolatos tanácsok?

Figyelt kérdés

2 hetes a kislányom. Eleinte elég volt bőven a tejem, 1 cicivel is jóllakott. Most már nem elég neki a két cici se, pótolnom kell hozzá tápszert is, általában 50ml-t, de van, hogy többet is.

Minden szoptatásnál nagyon hamar elalszik. Ilyenkor szoktam csipkedni picit a nyakát, hogy felébredjen. Szív egyet-kettőt, és már alszik is megint. Megbüfiztetem, akkor általában felébred, visszateszem a cicire, de megint alszik. Leteszem a kiságyba, és abban a pillanatban kipattan a szeme. Várok egy kicsit, amíg nem sír, és ha már nagyon nem tudom megvígasztalni, akkor jöhet a másik cici, vagy a tápszer.

Kevés a tejem valószínűleg. Mit tehetnék, hogy több legyen? Illetve, hogy ne aludjon el olyan hamar szopizás közben?


2011. márc. 16. 19:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Minek a tápszer ?! Így időt sem hagysz, hogy belövelljen rendesen a tejed. 2 hetesnek még felesleges pótolni.Ha nem elég neki, akkor etesd sűrűbben, ha kell óránként! Fejj folyamatosan, a tápszert pedig tedd el, mert így nem sokáig fogsz szoptatni.
2011. márc. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azért adok neki tápszert, mert hiába rakom cicire, valószínűleg nem elég neki, mert szakadatlanul sír. Egész nap nem lehet a cicin... És így a tápszerrel megnyugszik, jóllakik, elalszik.
2011. márc. 16. 19:27
 3/7 anonim ***** válasza:
a tejtermelés, kereslet-kínálat alapon működik. amennyi tejet a baba igényel neked annyi tejed lesz. A legfontosabb hogy Te eldöntsd akarsz-e szoptatni vagy nem. A szoptatás is, mint minden az életben a fejekben dől el. DE abban biztos lehetsz, hogy ha két hetesen már tápszerrel eteted a babádat, nem fogsz 2 hónapnál tovább szoptatni. A cicizésnél meg kell dolgozni a tejért, a cumisüvegből meg dől a szájába, szóval a babának az a kényelmesebb:)
2011. márc. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 krisztivan ***** válasza:
Nem hiszem hogy a fejben dől el hogy van-e tej vagy sem.Nekem sincs annyi ami kellene.Nyugodtan etesd tápszerrel is.De mindig a cici legyen az első és csak utána egészitsd ki a táppal.Ha bealszik akkor nem elég éhes,húzd még az időt a két szopi között.Nekem hat hós a fiam és még mindig cici van először és utána szilárd.Tehát tápszertől függetlenül lehet tovább is szoptatni.Figyelj oda hogy a cumisüveg cumija a legkissebb lyuku legyen és minnél inkább hasomlit a cici formájához annál jobb.Meg kelljen dolgoznia a tápiért is mert előfordulhat cumizavar a babádnál és akkor tényleg nem fogsz tudni sokáig szoptatni.
2011. márc. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem se lett a tápszertől kevesebb tejem, sőt... megnyugodtam, a baba is. A babám nem ordított rettenetesen, hogy éhes, hanem simán elvolt, napirendünk lett, és még gigantikus tejek is jöttek,csak hát ki tudja miért, de az én tejemtől nem hízott egy grammot sem (ez ment 6 hétig, amíg tisztán anyatejes volt). Szóval szerintem akkor tedd cicire, amikor felébredt és ne akkor amikor már fáradt, így nagyobb eséllyel marad ébren. Amúgy 6 hónapos korig szopizott, ahogy elkezdtünk hozzátáplálni, elutasította a cicit:(

Szóval igyál sokat (vizet a legjobb) és egyél fincsi leveseket, és gondolj arra, hogy milyen jó, hogy van egy nyugodt szép egészséges babád. És milyen jó, hogy nem sír éhesen, mert van tápszer és milyen nagyszerű, hogy szopik is és anyatejhez is jut.

2011. márc. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy azért sír, mert éhes? Nem fáj a hasa?
2011. márc. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
azért elgondolkodnék kire hallgatok inkább, arra aki 6 hónapig szoptatott tápszerrel kiegészítve vagy arra aki 2 évig...
2011. márc. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!