Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan léphetnék túl a szoptat...

Hogyan léphetnék túl a szoptatással kapcsolatos félelmeimen? Lassan már szeretnénk gyereket, de a félelmeim miatt még hezitálok.

Figyelt kérdés

Az egyik dolog, hogy félek, hogy fájni fog a szoptatás, ugyanis nekem amióta elkezdett nőni, annyira fáj állandóan, hogy a melltartót alig bírom elviselni magamon. A páromnak sem engedem hogy hozzá érjen. Ha valaki hírtelen közeledik felém, ösztönösen védem a melleimet, hogy még csak véletlenül se üssön meg senki, hiszen ha fürdök és mosakszom, akkor is nagyon fáj. Voltam dokinál is miatta, de nem talált rá magyarázatot, és félek hogy így nem fogok tudni szoptatni, pedig szeretnék és tudom hogy ez mennyire jó a babának.

A másik gondom, hogy nagyon kicsi melleim vannak (70A), és szerintem ez is elég nagy gond a szoptatásnál.


2008. okt. 21. 21:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A szoptatás sikere nem a mell méretén múlik.A kis mellben is vannak tejmirigyek,a nagy mell pedig legtöbbször a zsírszövettöl nagyobb.Ami a félemeidet illeti sztem keress fel 1 phszihológust vagy kineziológust.Az elfolytott félelmek a teherbeesést és szoptatás sikerét is hátrányosan befolyásolják.
2008. okt. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát ilyet, hogy valakinek ennyire fáj valamilye teljesen minden szervi ok nélkül, még nem hallottam. Csináltak ultrahangot, mammográfiát? Lehet, hogy csak meg kellene találni az okát a fájdalmadnak, ami ahogy írod, igencsak erős, és problémát okoz neked.

A kérdésedre válaszolva:

Az anyósomnak nem lehet méretekben kifejezni a melleinek a nagyságát, olyan kicsik, viszont három gyerekét szoptatta sikerrel, sokáig. Egyikük sem kapott egy ml tápszert sem.

Másik dolog: a terhesség és a szülés nagyon sok mindent megváltoztat az ember szervezetében.

-anyukámnak minden mosásnál szinte mállott a kezéről a bőr (ugyebár akkoriban még nem automatával mostak, és bele sokáig ázott a keze a vízben) - ez teljesen elmúlt miután megszülettem.

-az egyik barátnőmnek nagyon fájt a hasa minden mensinél, azóta, hogy megszült, szinte meg sem érzi

-én eléggé szőrösödtem mindenhol, a kisfiam születése után szinte megszűntek a szőreim, és még nem is jöttek vissza (remélem nem is fognak)


Ergo: lehet, hogy a problémádra éppen a baba hozna megoldást.

Ha pedig mégsem menne a szoptatás bármi miatt, akkor is tudsz mit adni enni a gyerekednek, ez ne tartson vissza a babavállalástól.

Én sajnos nem tudtam sokáig szoptatni a kisfiamat, de volt olyan anyuka, aki felajánlotta, hogy ad neki anyatejet, és gyűjtőből is hozzá lehet jutni, ha a gyermekorvos javasolja, és felírja a picinek recepre.

Ne aggódj, orvoshoz pedig menj azért el még egyszer, szerintem.

2008. okt. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mammgoráfiát nem csináltak a fájdalom miatt.

Ultrahang volt, még egy biopsziát is csináltak, vettek szövetmintát, de minden eredmény negatív.

2008. okt. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
én írtam az előző választ, csak véletlenül nem az én azonosítómmal (más is használja a családban a gépet) és ezt az oldalt...
2008. okt. 21. 22:12
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor viszont lehet, hogy pszichés ez a dolog nálad. Ki tudja, mi lehet a baj... Lehet, hogy tényleg el kellene menned pszichológushoz, hátha segítene.

Bár továbbra is fenntartom,hogy a szülés sokmindent megváltoztat. Lehet, hogy éppen a sikeres szoptatás gyógyítaná meg a lelked, és más dolgok is kellemesebbek lennének, amihez az embernek a mellére van szüksége...

2008. okt. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne félj, a szoptatás ha jól csinálod nem fáj,hanem a világ egyik legcsodálatosabb tevékenysége.
2008. okt. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A félelmet nálam inkább a szülés indikálja, mint a szoptatás...

1: a 9 hónap alatt fel tudsz rá készülni.

2: 75B-ről 90c-re nőtt a cicim..most 32 hetes vagyok..szóval ezen nem kell problémázni.

Állj neki a babának, mert kifutsz az idődből amit most szeretnél..és felesleges streszt okozol magadnak..


Ha a szüléstől való félelem miatt nem vállalnék babát, akkor sose lenne.

2008. okt. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!