Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Melyek azok az ételek, italok,...

Melyek azok az ételek, italok, amiket biztosan kihagynál/kihagysz szoptatás alatt, a baba miatt?

Figyelt kérdés
Még csak 1 hónapos a lányom, minden nap van 1-2 óra, amikor sírdogál, látom fáj a pocija, húzogatja/feszíti a lábát. Igen mohó, szerintem a lenyelt levegő miatt fáj neki, de azért gondoltam kihagyok néhány étel félét. Tudom, hogy ez baba függő is, de mégis, mi az amit kihagynál?
2010. nov. 26. 17:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

tej, összes tejtermék, szójás termékek.

Nálunk ezek miatt volt a sírás.


Plusz a k-betűs dolgok miatt.


Viszont azt én is olvastam valahol, és bejött, hogy ha a karfiolt vagy karalábét forralom vízben pár percig, majd leöntöm róla a vizet és új vizet teszek rá, majd főzöm, ahogy rendesen, akkor nincs tőle puki, se nekem, se a gyerekeknek. Nálunk ez bejött.

2010. nov. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
nekem a kakaós dolgokat, csokit kell elhygnom, mert nagyon úgy fest, hogy ilyenkor bukik sokat a lánykám.
2010. nov. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kelbimbó. Katasztrófa mi történik utána :S
2010. nov. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
41%
honnan szeditek ezt a "k" betus baromsagot? Megkerdeznem hogy pl. egy francia kismamat hogy gyoztok meg arrol hogy ne egyen "k" betus eteleket mikor ott nem is k-val irjak a kaposztat. Ez akkora kamu...ezekben a bizonyos "k" betus zoldsegekben talalhato egy szoptatos no szamara leginkabb szukseges vitaminok. Barmit lehet enni csak oda kell figyelni a mennyisegre.
2010. nov. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én se kerültem a K betűs zöldségeket. Vagy népi megfigyelés, vagy csak babona, nem érdekelt, én a babámra figyeltem csak. És nekünk a körte, a bab, a szója és a tej volt, amit kerülnünk kellett, a káposztától, karfioltól stb semmi baja sem volt.


Felhívom a figyelmet arra, hogy a szója, a bab és a tej nem K betűs étel. :-)

2010. nov. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én azokat nem eszem, amitől nekem is fáj a hasam, vagy puffaszt.

Nálam működik, hogy a k betűseket kihagyom, mert én sem bírom őket.

Illetve még nem iszom szénsavasat, kv-t csak nagyon gyengét, fekete teát.

A tej is valószínű bekavarhat...

2010. nov. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

a tejet nagyon kerültem.

a k-s zöldségektől meg a banántól én is majd elrepültem, így azokat el kellett hagynom, pedig imádom a kelbimbót, karfiolt. És a brokkolit is mellőztem :(

Akkor a marhapörkölttől is fáj a lányom hasa, még akkor is, amikor már 8 hónapos volt (és én ettem a pörköltet, nem ő :D)


Igazából teljesen baba függő, barátnőmnél semmi ilyen probléma nem volt. Ott az alma miatt pukizott a baba.

2010. nov. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
borsó,bab,paradicsom,őszibarack.Kivolt tőlük a fiam.Aztán ahogy nőtt,szép lassan kisadagokat ettemés lassan hozzászoktattam.5,5hónaposan,már ehetek mindent,nem fáj a pocija tőlük.
2010. nov. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az én babám a következőktől akadt ki: borsó (egy-két szemtől!), mogyoró, MC Donalds sajtburger (2x ettem), paprika, paradicsom, brokkoli (még 8 hósan is baja lett tőle), csoki, kávé, rántott hús, hagymás ételek, tojásleves, rántotta, uborka...

Alig ettem valamit 3 hónapig! Még most is nagyon vigyáznom kell, hogy mit eszem, pedig már elmúlt 8 hós. Kedves válaszoló, aki baromságnak gondolja a K betűs zöldségek tilalmát, szerencsés vagy, hogy nálatok nem okozott gondot. Az én babám 8 hósan fetrengett attól, hogy a húslevesből megettem egy negyed karalábét és egy pici karfiolfejet! Pici korában rá se mertem nézni, nemhogy megenni!!!

2010. nov. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kedves utolso sajnalom hogy ilyen erzekeny a babad gyomra de orvosilag nem bizonyitott hogy a babak hasfajasa az anya altal megevett etelektol alakul ki. Valoszinubb hogy mohon szopik vagy fejletlen az emesztorendszere. Minden baba mas es ha te azt latod hogy ha ezeket nem eszed akkor jobban van hat akkor tegy ugy. Nekem csak azzal van bajom hogy sok kismama eleve nem is eszi ezeket az eteleket amiben annyi ertekes vitamin van csak azert mert valaha valaki megfogalmazta ezt a "K" betus historiat. Ki kell probalni. Az en babam is nagyon hasfajos volt es 15 napig nem ettem mast csak fott krumlit fott csirkemellet es almat amit elotte megfoztem es a gyerek ugyan ugy orditott. Bizonyos okok miatt el kellett mennem egy nagyon hires osztrak gyerekorvoshoz es megemlitettem neki a hasfajast es o mondta hogy ennek nincs semmi orvosi alapja es hogy igazabol senki nem tudja hogy mitol faj a hasuk. Megegyszer mondanam hogy ha te mint anya nyilvanvaloan eszreveszed hogy van amit nem toleral akkor a legjobb amit tehetsz az az hogy ezeket kihagyod.
2010. nov. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!