Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kisbabánk 6 hetes, anyatejes....

Kisbabánk 6 hetes, anyatejes. Az etetések után fél órával már újra tátog és cicit követel. Eddig igény szerint szopizott, szinte egész nap. Napközben egyáltalán nem alszik, max. A cicin szundikál, de amint leveszem róla, újra felébred. Miért?

Figyelt kérdés
Mindig az esték a legnehezebbek, olyankor már vigasztalhatatlanul sír (biztosan nagyon fáradt szegény). Éjszaka csak egyszer vagy max. Kétszer kel fel 10-től 4-ig alszik, eszik, majd 6-7-ig újra alszik, de azután egész nap ébren van (reggel 7-től akár este 11. ig is). Mi lehet az oka az ébrenléteknek és a folytonos sírásnak? Nem elég neki a tejem? Próbálom növelni a mennyiséget laktoherb teával, különböző ételekkel, fejéssel, de nem érzem, hogy növekedne. Reggel, ha jól bekajál, akár 150-170 grammot is, akkor abból 50-et visszabukik. Aztán napközben már csak 70-80 grammokat szopizik. Naponta legalább kilencszer eszik, a mellem már nagyon fáj. Érdemes hozzátáplálni tápszerrel? Van itthon Milupa Milumil HA Start optima tápszerünk, amit ajándékba kaptunk, nem szakember ajánlotta!
2010. dec. 9. 20:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Amíg a súlygyarapodása rendben van, semmi ok a tápozásra! Inkább az evési szokásait kellene finoman átalakítani, lassan, fokozatosan kicsit távolabb tolni a szoptatásokat. Igény szerint a legjobb szoptatni, de a félóránkénti kicsit sok, 2 órára ki lehetne tolni. Nem kell mindjárt észrevenni a tátogást.
2010. dec. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
34%

én viszont azt mondom ha kell akkor nyugodtan adhatsz neki tápszert, lehet kevés neki a tejcid és azért sír, mi is így jártunk sírt -sírt már kikészültem én is aztán kipróbáltuk a tápszert és nyugodtabbak lettek a nappalok-éjszakák. Most kap anyatejet és tápszert is.

Attól hogy eset tápszerhez nyúlsz nem leszel rosszabb a babának sem neked csak lehet hogy nyugodtabban lesztek.

Mi is a Milupa Milumil HA Star-ot isszuk.

Császárosak voltunk és eleve kevesebb a tejci nálunk

2010. dec. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Cumit szoktatok használni? Csak mert kicsit te is megkönnyebbülnél, ha cumival aludna és nem a melledet nézné cuminak. Azért van félóránként a melleden, mert nagyon erős a szopóreflexe. Nálunk ugyanez volt. Állandóan rajtam lógott csak úgy aludt el, hogy cumizott a cicimmel. Mióta cumit adok neki rendesen alszik, nem ébred fel, csak 3 óránként, éjszaka meg vagy 1x, vagy 1x sem. Egyébként csak addig kell neki a cumi, amíg mély álomba nem merül, mert ha ezt eléri tudatán kívül kiköpi. Max 10 percig van a szájába. Nézd a babád mikor a melleden van hogy nyel e, vagy csak cumikázik rajtad. Ha jól lakik, (etesd min. 20 percig, ne hagyd hogy 5 perc után kiköpje, és ne hagyd hogy elaludjon rajta evés közben) utána még babusgasd egy kicsit és ha látod hogy kezd fáradni, vagy ásít tedd a kiságyába és segíts neki simogatással elaludni. Hidd el menni fog. Nekem bevált. Remélem tudtam segíteni!

8 hetes kislány anyukája

2010. dec. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem első körben hívd fel az lll valamelyik tanácsadóját (mielőtt tápszerhez nyúlsz). Nem leszel rosszabb anya, ha tápszerezel (is), de lehet, hogy nem a tejed mennyisége áll a háttérben, szóval elég lenne a babádnak. És akkor viszont felesleges lenne tápszert is adni neki. Annál is inkább, mert minél kevesebbet fog szopizni a melledből, annál kevesebb inger éri a cicidet, és úgy viszont tényleg csökkenni fog a tejed mennyisége. De ezt egy szakember jobban el tudja mondani neked, én csak laikus vagyok. Nekem most 3,5 hónapos a babám, az elején mondták, hogy figyeljek az etetéseknél, mert jó az igény szerinti szopizás (én is úgy etetem a babámat), de a pici babák még nem tudják megkülönböztetni a hasfájást az éhségérzettől, így lehet, hogy nem éhes, hanem a hasa fáj, mikor te fél órával az evés után tátogni látod. Ha a szopási reflexe ilyen erős, és cumizni szeretne a ciciden, próbáld ki, hogy az ujjadat dugod a szájába, vagy pedig játszócumit adsz neki. De mindenekelőtt szerintem hívd fel az La leche ligat.

Remélem, tudtam segíteni!

2010. dec. 10. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok jó választ!

Cumit nem tudunk használni mert kiköpi.

Legnagyobb gondnak a sírást és a nem alvást érzem.

már hetek óta reggel 7-9 között kel és este 9-11 között alszik el.

Már ha folyamatosan karban van, akkor is sír szopás után fél órával kezdi és a következő szopásig a 1,5 órát végigsírja.

Délelőtt és kora délután még csak nyűgösködik, de este köhögésig, öklendezésig ordít.

Mit tehetnénk?

2010. dec. 10. 12:12
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a picurka nagyon fáradt. Próbáld elaltatni ahogy írtam. Ha alszik, biztos nem fog sírni :)
2010. dec. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Szerintem is az alvással van baj, de aludni nem akar :(

Folyamatos a sírás. Hiába simogatom altatgatom, magam mellé teszem csak sír. Sőt, ha meglát bennünket a környéken még jobban rákezd - ha előtte egyedül hagytuk. Eddig a csúcs a 1,5 óra végigsírása volt, de ekkor már megszakad a szívem.

2010. dec. 10. 15:07
 8/11 anonim ***** válasza:
07:34-es vagyok ismét, a védőnő és gyerekorvos mit mond?
2010. dec. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Védőnő és orvos szerint ez egy éber baba, majd kinövi.

Teljesen egészséges, jól eszik/fejlődik, csak nem alszik.

2010. dec. 11. 09:26
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia. Az én babóm most 4,5 hónapos. Az első itthon töltött naptól kezdve szinte semmit nem aludt napközben. Ha aludt, azt is cicin vagy rajtam. Én is arra gondoltam, hogy kevés a tejem, meg elkapattam, de nem, hasfájós a drágám, sajnos még most is. Ma pl. az én babóm hajnali 2 kor kelt és még mindig ébren van, és nagyon nyűgös :-(. Most apa próbálja nyugtatni. Sajnos szerintem nálatok is pocak lehet a baj. Próbáljátok ki az infacolt, vagy az espumisant. Nálunk sajnos semmi nem használt, én a héten viszem hasu UH-ra,mert már ez a sok nem alvás már nem normális. Nagy buta voltam, hogy eddig is halogattam, és a védőnőre, meg az orvosra hallgatva nem léptem ezt meg, mondván, hogy 3 hós korára kinövi. Nem nőttük ki, most azt hallgatom, hogy majd ha 6 hós lesz. De addig nem várok, mert mi nagyon szenvedünk. Remélem nektek hamar abbamarad. :-)
2010. dec. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!