Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igény szerint szopizott...

Igény szerint szopizott kisbabánál, ha úgy érzi az anyuka, hogy nem evett eleget estére, attól átaludhatja az éjszakát?

Figyelt kérdés
Napközben van hogy másfél-két óránként éhes. Ha este lefekvés előtt sem eszik eleget, akkor mindíg ugyanúgy fog kelni akár óránként is, vagy átáll, hogy éjszaka van és akkor nem kell neki annyit enni?
2011. ápr. 12. 09:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak akkor áll át,ha nem szoptatod éjszakánként. Amilyen rendszert megszokik,úgy fog később is ébredni.
2011. ápr. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az sem normális,hogy másfél 2 óránként eteted:(Mert így az egész napotok csak evésből áll!
2011. ápr. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
attól függ...mennyi idős?Nekünk az elején egy jó ideig éjjel 3-4től végig fent volt,aztán valahogy megtanulta hogy éjjel aludni kell
2011. ápr. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én igény szerint szoptatom, két hetes kora óta este 10-11 körül elalszik utána 4-5korul ébred szopizni, majd megint kb öt óra alvás jön. Én hagyom aludni, van hogy hat órát is alszik mar hét hetesen de figyelgetem és ha mocorog akkor kitakarom simizem és jön a szoptatás, de általában magától is felébred ha éhes, de nagyon nagyokat tud aludni és utána jó nagyot is szopizik. Volt mar hogy kevesebbet szopizott és akkor előbb ébredt, de én nem kelltettem fel hogy na most ened kell mert az előbb keveset ettel, volt hogy másfél óra múlva megehezett. Főleg az úgynevezett növekedési ugrasnal két napig másfél két óránként kérte a cicit, de mindig kevesebbet szopott, csak gyakrabban. Tehát szerintem ataludhatja nem lesz semmi baja, ha éhes jelzi, bizz a kisbabad jelzeseiben, tudja ő mi jó neki.
2011. ápr. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igéns szerint szoptatott baba igény szerint szopizik, rendszerint éjszaka is.


És tudod, hogy ez miértjó? mert éjszaka termelődik a legtöb tej, olyankor a legmagasabb ugyanis a prolaktinszint. Ezenkívül éjszaka nincsenek érdekes ingerek, amik a baba figyelmét elvonnák a szopizástól. Az éjszakai szoptatásról való "leszoktatás" egyáltalán nem tesz jót a tejtermelésnek, és sok esetben korai elválasztás, a tej elapadása a vége.


Igény szerint szoptatott babát hagyj igény szerint szopni, akár kétóránként. Érdekes, hogy a tej elapadása nyugati civilizációs ártalom, ott fordul elő, ahol az időre szoptatást erőltetik. A természeti népeknél vagy pl Távol-Keleten, ahol a baba akkor szolgálja ki magát, amikor megéhezik, még éjjel is, ott nem fordul elő a tej elapadása, nincs szükség tápszerre.

2011. ápr. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
az én picúrom igény szerint eszik.este 8kor alszik el,5kor ébred,eszik és még akkor is visszaalszik.esti utolsó etetésnél nem sokat eszik és így is kihúzza reggelig
2011. ápr. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!