Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van itt olyan anyuka aki...

Van itt olyan anyuka aki elvitte a babáját hasi ultrahangra, mert szopizáskor sokat fájt a hasa, és így keveset evett a baba?

Figyelt kérdés
2010. dec. 10. 13:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Miért gondolod, hogy keveset eszik a babád?

Mennyi idős?

2010. dec. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szia! Öt hónapos, és lelassult a gyarapodása. Sokat fáj a hasa, ha elkezdjük a szopit, hátrafeszíti magát, és sír. Így sokszor nem bírom megetetni, és van olyan, hogy kimarad az evés.
2010. dec. 10. 14:04
 3/12 anonim ***** válasza:

A hátrafeszítés tipikusan refluxos tünet. Én elvinném ultrahangra, minél előbb.


[link] Javaslom mindjárt a második hozzászólást. Nagyon informatív.

2010. dec. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk az a része, hogy lelassult a gyarapodása, szerintem rendben van, hiszen nem fog örökké ugyanolyan ütemben gyarapodni, és nem is kell!

Ilyenkor kezd el rohamosan fejlődni a mozgásban, és ledolgozzák ezek a picik.

5 hónapos, nem kezdted el véletlenül hozzátáplálni valamivel? Lehet, hogy sima szopási sztrájkról van szó. Érdemes azért több oldalról megközelíteni a kérdést, persze egy UH ártani biztosan nem fog, és nyilván megnyugtató lesz, ha kiderül, tényleg az-e a probléma...

2010. dec. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, még nem kezdtem meg a hozzátáplálást. Éjjel félálomban meg tudom etetni, én is gondoltam szopi sztrájkra, de lassan már egy hete tart. Korábban is volt már ilyen, hogy alig bírtam megetetni, aztán utána mégis sikerült.

Kell dokitól beutalót kérni?

2010. dec. 10. 14:41
 6/12 A kérdező kommentje:
Ha refluxos lenne, annak már nem előbb kellett volna jelentkeznie? 1 hónapja lassult le a hízása. A hátrafeszítés kb. 2 hete tart.
2010. dec. 10. 14:44
 7/12 anonim ***** válasza:

Mennyivel született és hány kiló a babád most?


A lelassulásról csak annyit tudok írni, hogy szintén csak anyatejes második babám háromtól tíz hónapos koráig kb. 7 kiló volt.

Pufi babából lett vékony nyúlánk kislány. Semmi baja, már lassan másfél éves... :o)

2010. dec. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

2700-al született, és most 6290 gramm. Az elején szépen gyarapodott a súlya, az utóbbi 1 hónap alatt csak 410 grammot hízott.

Azon,hogy nem hízott olyan sokat, már kevésbé aggódok, mint azon, hogy nincsenek rendes szopizások :-(

2010. dec. 10. 15:01
 9/12 anonim ***** válasza:
Az, hogy ennyire lelassul a hízása, teljesen természetes. Egyáltalán ne aggódj miatta.
2010. dec. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

5 hónaposan már több mint megduplázta!! A súlya teljesen rendben van. És az utolsó hónapban is remekül gyarapodott!!!


Szerintem jól csinálod, hogy félálomban eteted meg. De csak ismételni tudom magam, az UH megnyugtatás lesz mindenféle képen.


Ez meg talán egy átmeneti sztrájk.


De hallgass az ösztöneidre, azok nem szoktak csalni, Te ismered a babádat.


Minden jót Nektek!

2010. dec. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!