Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mas is volt ugy szoptatassal,...

Mas is volt ugy szoptatassal, hogy publikus helyen nem tudta csinalni es hasonlo gondja volt mint nekem (bovebben lent)?

Figyelt kérdés
Jelenleg nem szoptatok, mert most lesz masfel eves a kislanyom. Kb. 3.5 honapos koraig volt anyatejes, de folytattam az egyetemet es az idegeskedes stb. miatt elapadt, bar rengeteg tejem volt. Szoptatni csak par hetig tudtam, aztan atvaltottam fejesre es uvegbol kapta az anyatejet, mert annyi tejem volt, hogy omlott. Minden eteteskor elazott a babam meg szakallkaval is. Mindig csak felcsupaszon tudtam szoptatni, mert meg igy is a torulkozo, textilpelusok, minden elazott korulottem neha a nadragom, bugyim is. A masik cicihez mindig valakinek oda kellett tartania egy edenyt hogy abba csorogjon a sok tej, hisz volt hogy 50ml is elfolyt igy meg meg tobb!
2010. dec. 29. 20:46
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Rokonok hazaban is csak ugy tudtam szoptatni, hogy elvonultam kulon szobaba, es felmeztelenre kellett vetkoznom, millio textilpelust kellett magammal hurcolni, es jol korberakni magamat meg a baba ala is stb..


Szoptatos parnat is ezert gyuloltem meg mert valami zacsit stb ra kellett huzni, kulonben elaztattam volna minden szoptataskor. Ez nagyon frusztralt engem. Kocsiban is sokszor kellett szoptatnom, de akkor is mindent elaztattam. Melltartobeteteket is gyorsan hasznaltam, otthonra muszaj voltam textilpelust odahajtani, mert nem gyoztuk venni a beteteket.


Azt leszamitva, hogy rengeteg tejem volt es allandoan omlott, nagyon hamar meg tudott csappanni a mennyisege, pl. stressz vagy keves folyadekfogyastas hatasara.


Felek, hogy majd ha ujra lesz babam, akkor is ezeken keresztul fogok menni, es nagyon bant, hogy nem tudtam rendesen szoptatni. Irigyeltem azokat, akik csak barhol elovettek a cicit es szoptattak, nekem ilyenkor a masikbol is ugy megindult a tej, hogy majdnem egybefuggoen csorgott szinte, nem csak csopogott. Ki tud szoptatni felcsupaszon publikus helyen ugy hogy egy bodont kell a masik cici ala tartani? Probaltam a tejgyujto kagylot vagy mi a manot, de hamar megtelt (szoptatas alatt) es ugyanugy osszekentem magam (ruhamat stb) allandoan. Mar a hajamat teptem neha. Masoknak is ilyen szokott lenni? Ez normalis? Ti hogy tudtatok publikus helyen szoptatni? Nekem a melltartobetet nem nagyon volt eleg! Mikor ujszulott volt a lanyom, ketten, meg harman szoptattuk ugymond, mert volt hogy a parom tartotta a babat, en a cicit meg a babat vagy a rongyokat, anyukam meg tartotta a cumisuveg aljat vagy mas edenyt a cicim ala. :( (Ciki tudom, de ez volt.)

2010. dec. 29. 20:53
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Melltartóba lehet helyezni Avent vagy Medela márkájú tejgyűjtő kagylót, akkor nem kell másnak tartani az edényt a másik cicidhez. Abba csöpögésmentesen össze tud gyűlni kb fél deci tej, amit később fel is használhatsz.


Ez volt a kérdésed?

2010. dec. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ja, látom, közben még írtál hozzá. És ha váltanád a tejgyűjtő kagylót szopi közben? De még fejni is jobb, mint tápszerezni. Én egyébként így voltam, mint te, abban az első pár hétben, amígpróbáltam szoptatni, de sajnos a kisfiam nem fogsdta el a mellemet, nem tanult meg szopizni, hiába próbélkoztam. Így én fejem neki, már több, mint 9 hónapja. Az első hónapok tejomlása elmúlt, most már nem úsuok a tejben fejés közben, néha egy csepp se jut a tejgyűjtő kagylóba, míg régen olyan is volt, hogy teljesen megtelt és kibuggyant belőle alul.
2010. dec. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Vegulis a fo kerdesem az lett volna, hogy masnak is volt-e ilyen, vagy csak en voltam pancser a szoptatashoz??
2010. dec. 29. 20:57
 5/11 A kérdező kommentje:

Allitolag ha valaki feji a tejet, akkor hamarabb elapad a tej, mintha szoptatna, meg allitolag a fejo csak az elotejet, a vizesebbet szivja ki, a zsirosabb tejet nem tudja ugy kiszivni hatulrol, mert allitolag a baba erosebben szivja. Nem tudom, csak ezt mondta nekem valaki regebben.


Hat igen ez az, hogy egyedul mire attennem a kagylot a masik cicire, addigra folyna a cicibol a sok tej es ugyanugy csak felcsupaszon tudnam csinalni, mert akkor nem gaz, ha lefolyik a hasamon, oldalamon a tej, mert nincs rajtam polo/mas ruha, ami elazna.


Meg ezt publikus helyen/parkban/etteremben akarhol nem lehet eljatszani, nem? Tenyleg rettegek mi lesz egy masodik gyereknel! Tuti, hogy megint lesz annyi tejem mint allat, mert anyukam is nagyon szenvedett, o mindig adott el tejet, mar 6honapos voltam mikor azt mondta, hogy eleg, annyi teje volt, mar elege volt a sok fejesbol, szoptatasbol, azt mondja ongyilkos lesz mert ezt nem birja tovabb es elapasztotta a tejet, eljegelte a cicijeit. Megertem sajnos, mert bizonyos mertekig rautottem.

2010. dec. 29. 21:03
 6/11 anonim ***** válasza:

Állítólag... sok mindent mondanak így, ami nem igaz. Másnak szoptatással is elapad a teje 3 hónap alatt, én meg már 9 hónapja csinálom, most már 9 hetes terhesen, és bár apadt a tejem az újabb baba miatt, még mindig napi egy liter van! Nem igaz, hogy a fejő nem tudja kiszívni a zsírosabb hátsó tejet is. Ki tudja szívni, csak következetes, gyakori fejés kell hozzá (éjszaka is!), és hasznos, ha fejés közben masszírozzuk is a mellet kívülről a bimbó felé, ahogy a kisbaba tenné az állával szopi közben. Így a hátsó tej is kinyerhető. Ha csak a híg tejet nyertem volna ki, akkor mitől nőtt volna a koraszülött kisfiam fél éves korára 8 kilósra és 78 centi hosszúra? :-) Mert tápszert nem kapott egy cseppet se, és hozzátáplálni is féléves kora után kezdtem.


Szóval erős általánosítás, hogy fejővel nem lehet kinyerni a tejet. Az viszont igaz, hogy nem mindenkinek sikerül. Főleg annak nem, akinek a tejleadó reflexe a fejőre nem indul be. Az szoptathat akármilyen jól, de lehet, hogy egyetlen cseppet se tud kifejni. (Nem is kell egyébként.)

2010. dec. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

Én is ilyen kis tejcsárda voltam és most a 2. babánál is sok tejem van.

1. babánál szintén minden úszott, borzasztó körülményes volt az egész szoptatás, az ellenoldali cicihez egy poharat tettem abba csöpögött vagy egy komplett textilpelust eláztattam. Mindig minden csupa tej volt.

Most a 2. babánál szintén folyik, de közben tapasztaltabb lettem, vettem olyan trikót, ami szorosan rányomja a melltartóbetétet a bimbóra, így nem ömlik belőle. Vettem mosható melltartóbetétet, az sokkal jobban működik, kényelmesebb és hosszútávon olcsóbb is. A pici nyakához kell a textilpelus, de most már sokkal ügyesebben teszem az is oda. Szóval trikó, mellre rászorítja a betétet + baba feje alá egy textilpelus és már szopizhat is. Most már bárhol tudok szoptatni így :)

2010. dec. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%

Még annyi, hogy 1. babánál volt, hogy mi is négyen szopiztunk, a baba és én + a párom és anyum az edényekkel, textilpelusokkal :D Most erről szó sincs, a földön ülve legózás közben meg tudom szoptatni Ketteskét :)


Ne keseredj el, nem lesz a 2. babádnál ez már ilyen nehéz, sokkal ügyesebb, tapasztaltabb, lazább leszel te is és a kereslet-kínálat is hamarabb be fog állni!

2010. dec. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ez a tejcsarda aranyos megjegyzes volt. :D :D :D :D


Amugy kb. 2 even belul tervezunk testvert, meg egy evig nem, de mar majd utana nem sokkal valamikor igen. (Ezt jol megfogalmaztam. :D ) Remelem tenyleg jobb lesz egy masodikkal,de az tuti, hogy sok tejem lesz. Mindig irigyeltem azokat, akik tovabb szoptattak es varosban barhol tudtak szoptatni diszkreten. En sajnos nem, mert mindent elaztattam volna. Nem is tudtam emiatt nagyon kimozdulni, csak otthoni szoptatas utan ugy, hogy visszaerjunk haza a kovetkezo etetesre.

2010. dec. 29. 22:16
 10/11 anonim ***** válasza:

Nálam is detto az elsőnél.

Most a 2. babát nemrég az ikeában szoptattam meg. A melltartóbetétezés és textilpelusozás miatt mondjuk én sem tudnék a játszótéren szoptatni, de most már el tudok menni bárhová, ahol van szoptatós helység, vagyis egy szék egy külön szobában:9

2010. dec. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!