Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kezdjem el a hozzataplalast,...

Kezdjem el a hozzataplalast, vagy szoptassak 6 honapos koraig?

Figyelt kérdés
Kisbabam 4 honapos. Egyesek azt mondjak, hogy elkezdhetem kostoltatni az etelekkel. Masok azt mondjak, hogy szoptassak 6 ho-ig. Mit tegyek? Aki szoptat 6 ho-ig miert teszi? Es aki elkezdi a hozzataplalast az miert 4 hos koratol ajanlott?
2009. jan. 26. 18:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom holnapután lesz 5 hónapos és még mindig csak szopik. Szépen fejlődik. A nagyobbaknál is így csináltam és nem hiszem, hogy lemaradt volna valamiről. Egyébként a tej tápértéke 6 hónapos korig fedezi a babák szükségletét. Én úgy veszem észre, hogy azok szokták hamarabb elkezdeni a hozzátáplálást, akiknek kevesebb a tejük. Ha elég neki a tejcsi, szerintem még ráértek a kóstolgatással.
2009. jan. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%
Én is 4 hónapos korától kezdtem el kóstoltatni más ételekkel.Először reszelt alma leve,majd pép.Utána krumpli,répa sütőtök.Legalább 1 hónapba beletelt mire rendesen elfogadta ezeket a kajákat.Most 8 hónapos és már a húst is szívesen eszi.(reggel,este még szopizik)Én azért kezdtem el akkor,hogyha elmenne a tejem legyen más amit megeszik,mert én már tápszert nem akartam neki adni.
2009. jan. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tejem van meg...szerencsere....
2009. jan. 26. 19:24
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Várj a hozzátápival 6 hós koráig! Előbb nem tudják megemészteni a szilárd kaját.

Nézz be ide:

www.lll.hu

2009. jan. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
ha van tejed inkább szoptass. Én is azért kezdtem el 5 hónaposan, mert én úgy éreztem, hogy nem szopizik eleget. Ugyanakkor azt is mondják, hogy minél hamarabb kezded a hozzátáplálást annál kevésbé lesz válogatós. Én szerettem volna 6 hónapos koráig szoptatni, de igazából nem bánom azt sem, hogy így alakult. Még csak almát meg répát ettünk, nem siettetem a dolgot.
2009. jan. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is csak a 6. hó után kezdtem el a hozzátáplálást. Csak akkor ajánlják hamarabb, ha kevés tejed lenne.

De hozzátáplálás mellet is addig szoptathatod, ameddig tejcsi van. Az én kisfiam 2 éves koráig cicizett, és azóta kb. 3 szor volt beteg.

Most ovis, és még a bárányhimlőt sem kapta el, pedig már 2-szer volt járvány. (nincs beoltva ellene).

2009. jan. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%

Szia!Az én babám 5és fél hónapos és én is csak anyatejet adok neki,mert A LEGJOBBAT AKAROM neki adni.6hónapos koraban elkezdem a hozzátáplálást én is.Úgy vagyok vele,hogy szilárd ételeket ehet amig él de szopni csak most fog-még jó néhány hónapig(remélem).Van tejcsi bőven és nem szertetném ha kevesebb lenne a hozzátáplálás miatt.

Ha van tejed csak szoptass 6hónapos koráig,nem hiszem hogy válogatos lesz később,mert nem adsz neki 4hónapos kortól semmit tejcsin kívül.Ja,és az anyatej fedezi minden vitamin és ásványi anyag szükségletét 6hónapos koráig.

2009. jan. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha van tejed és a babád szépen fejlődik, akkor tök fölösleges előbb elkezdeni!

Mi azért kezdtük el 3 héttel korábban, mert már régóta stagnált a súlya a babámnak (annak ellenére hogy sok tejem volt)


Ha nagyon ragasztkodsz a korábbi időponthoz, akkor is várd meg az 5 hót mindenképp!


Egyébként hidd el, addig gondtalan az élet, amíg csak szoptatsz! :)

2009. jan. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor hajrá cici...:)
2009. jan. 27. 07:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!