Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igeny szerinti szoptatas, hol...

Igeny szerinti szoptatas, hol a hatar?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nyitott voltam a modern felfogasra ami a szoptatast illeti, szerettem volna ha jol mukodik es a fiam a legjobbat kapja.De ahogy valahol olvastam az igeny szerinti szoptatas nem csak a baba igenye szerint kell tortenjen. Vagy az anya igenye ilyenkor teljesen hatterbe szorul? Fiam kihasznalja a szopasi szabadsagot a javabol, ugy ertve hogy allandoan a cicin ulne. A kornyezetem csak csodalkozik, hogy miert hagyon, es en is kezdek belefaradni. Szinte nincs szunet a szopik kozott, ugyanis az urfi nem lakik jol ha leulunk enni, hanem eszik valamennyit, tudom hogy nem eleget mert lemertem, aztan ugy viselkedik mint aki jollakot es nem ker tobbet, vagy elegedetten elalszik. Abbahagyjuk, majd bofizes utan vagy ebredes utan, ami kb 30-40 perc megint ragja a kezet nyujtja a nyelvet es cupogtat, es el is hiszem neki hogy ehes meg hisz keveset evett elozoleg, meg nyugtalan is. es ez igy megy egesz nap.Belefaradtam...nem ragaszkodom a szigoru3-4 orahoz de leglabb 2.5 orankent kerne...mert ez igy kezd eleg terhesse valni nekem, hogy semmit sem tudok csinalni tole.Nagyon hasfajos, es lehet amiatt nem eszik egyszerre sokat, vagy mar arra is gondoltam hogy a rendszertelen evestol faj annyira a hasa...mert ha pl csak 50 grammot eszik egy teli cicibol akkor szinte csak az elotejet szivja ki, ami hosszutavon hasfajashoz vezethet...Kerlek segitsetek, mit tegyek? megorulok!!!!!!!!!!
2011. ápr. 27. 14:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

mennyi idős?

amúgy a babák nem ismerik az órát. nem lesz ám ez mindig így, de nálunk is egybeértek a szopik. szerintem kicsinek ez teljesen normális. anyaközelség, vígasztalódás is a cici.

2011. ápr. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a kisfiad?
2011. ápr. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha hasfájós, nem lehet, hogy azért sír kaja után?
2011. ápr. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Úgy 3 hónapos korig teljesen normális, hogy sokat cicizik a baba. Sajnos nem írtad, mennyi idős, szóval csak találgathatunk.

Az is lehet, hogy nem értelmezed jól a jelzéseit. Az igény szerinti szopi nem azt jelenti, hogy minden nyikkre cicire kell tenni. Próráld először, ha mondjuk tudod, hogy fél órája evett, és nem lehet éhes, szoptatás nélkül megnyugtatni. Ha simogatással, hordozgatással megnyugszik, akkor nem éhes volt!

Amúgy az éhes baba nem fog neked 40 perceket nyugodtan elaludni, szóval lehet, hogy a mérleget is el kellene felejtened, nem mindig az a mérvadó! A másik meg: nagyon sok baba rágja a kezét meg cuppogat, ez sem feltétlenül az éhség jele.

Te meg ne idegeskedj, hidd el, vissza fogod sírni ezeket a szopis időszakokat. Én csak 4 hónapig tudtam szoptatni, de nagyon jó volt. Beraktam egy DVD-t, mellettem egy alma vagy egy pohár víz, elterültem az ágyon, és mehetett a fiam cicire. Volt, hogy 2 rész jóbarátokat néztem végig, amíg ő szopizott, de ez a dolgok rendje. Ahogy egyre idősebbek lesznek, egyre rövidebb idő alatt végeznek.

2011. ápr. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

DVD-s anyuka nagyon aranyos, kár, hogy már nem olyan pici a babám.:D

Szerintem 1 próbát megér a 2,5 óránkénti szoptatás (2-3 nap). Nálunk végül ez volt a nyerő, nálam is folyton cicin volt előtte, éhes is volt, a cicim is fájt. 2 hónapos korától jött nálunk el ez a 2,5 óra, annyi idő alatt mindig megéhezett, szóval a 3-4 szóba se került. Most 7 hós és 3 óránként éhes.

2011. ápr. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld húzni az időt etetések között, hogy igazán megéhezzen. És az hogy a kezét rágja, cuppog nem feltétlenül azt jelenti, hogy éhes. Az enyém állandóan ezt csinálja, mégsem éhes folyton! És a hasa fájhat attól, hogy ráeszik az a félig megemésztett tejre. Tudom hogy azt mondják, hogy ez nem így van, az én kisfiam mégsem olvas könyveket, mert neki bizony olyan hasfájást okoz, ha ráetetek, hogy a gyerekorvos is azt tanácsolta, hogy melegben ne cicit kapjon, ha szomja, hanem vizet!

Mióta kivárjuk az időt etetések között, azóta nincs őrült hasfájás, sokkal kevesebbet nyűglödik, szépen eszik 3-4 óránként!

Kitartás, valószínű, még picike a baba és be kell állni egy napi ritmusra.

Én is nyitott vagyok/voltam az igény szerinti szoptatásra, de nem minden baba olvassa a szoptatási tanácsadók könyvét, vannak bizony babák, akiknek bele kell szólni a napjába, hogy menjen a szekér. A lányom is ilyen volt 3 éves, most a 3 hónapos fiam is ilyen. Kaptam is már szopis tanácsadótól, hogy márpedig ilyen nincs. Hát márpedig ilyen van.

2011. ápr. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Aranyosak vagytok, koszi a valaszokat. 3 honaposak vagyunk, szeretnem meg legalabb 6 hos koraig szoptatani, de igy semmi kedvem hozza. Az elejen probaltam a 3 orat betartani es akkor mintha nagyobb lett volna a rend, de sajnos van periodusonkent 1-2 nap amikor keves tejem van, mintha el akarna apadni es ilyenkor meg gyakran rakom civcire hogy eleg legyen neki, es igy vissza is allitsa a tej mennyiseget. Ilyenkor felborul a rend es emiatt van ossze-visszasag...Ma betartom a legalabb 2.5 orat meglatom...teazni nem akar...cumit kikopi, kiskanallal sem megy meg fecskendovel sem, tolja ki a nyelvevel es grimaszol, kellene valami jobb izu tea, mert ezek az edeskomeny meg anizs mind mind gaz izuek... ha tudtok jobbat irjatok mar meg...koszi
2011. ápr. 28. 09:36
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Mi pont így voltunk ahogyan Te: lassan indult be a tejem, sírás, 3 óránként próbálkozás, éhes gyerek, én adtam neki tápszert is néha, így kevesebb tej, majd igény szerint szopi másfél óránként, éjjel is /ennek köszönhetően ma is velem alszik, nem bírtam felkelni hozzá/. Szörnyű volt, azt mondtam nem érdekel az egész, feladom, legyen inkább tápszeres.

Aztán lehet, hogy pont ez a lesz, ami lesz döntés, ami megnyugtatott vagy az, hogy elkezdtem enni a More Milket + mentes sört ittam, vagy mindhárom, lett tejem. Igaz, nem jött össze a 3 óra,de volt 2.5! Este adtam neki egy dl tápszert a szopi után mindig, a védőnők is ki volta akadva, hogy minek hiszem így is heti 400g-ot hízott, de én úgy éreztem, hogy kell, mert így csak egyszer kelt az éjjel.

A másik dolog, ami szerintem befolyásolta a dolgokat az volt, hogy én 3 hónapos korától kezdtem neki a leveket adni, majd a 4. hónaptól a pépeket. Mielőtt itt bárki elkezdene sikítozni, mint rendesen: nem érdekel. Orvos tanácsára tettem és nem bántam meg. Eleve jóval fejlettebb és nagyobb volt már a fiam, mint az átlag, és hasfájós. A dokink azt mondta, délelőtt néhány kanál frissen facsart almalé, majd lassan jöhet a barack stb. Igaza volt, mert elmúlt a hasfájás és minden helyre billent. Fél évesen már kapott d.e. pépet és ebédre főzeléket, de vagy 1 éves koráig nem váltottunk ki semmit teljesen, mindig volt utána szopi. Hát végül 1.5 évig szoptattam, még akkor is napi 5ször, ezért döntöttem a hirtelen abbahagyása mellett, ami szintén nagyon jól és könnyen ment.

Remélem tudsz 1-2 jó ötletet meríteni a történetemből, minden jót Nektek!

2011. ápr. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Most nagyon le leszek hordva...


Az én fiam 4 hónapos. Sosem szoptattam, nem tudott, nem ment neki, de fejtem folyamatosan és mindig elég volt a tej. Az elejétől kezdve 2-3 óránként evett és a megfelelő mennyiséget. Két evés között nézelődött játszott, ölelkeztünk. Ahogy nőtt, nyúlt az evések közti időtartam is, most már 3-4 óránként eszik. Nem "rendeltem" magam alá neki, mégis nyugis, szépen fejlődő, iszonyatosan kiegyensúlyozott baba. Egyszer - kétszer fájt csak a hasa, soha nem bukott, mert volt ideje távozni a gyomrából a tejnek és éjjel is csak egyszer kelt fel enni. Most már átalussza az éjszakát is. Ennek ellenére mégis úgymond igény szerint eszik, mert ha 2 óra múlva kér enni, akkor 2 óra múlva kap. Sosem ragaszkodtam az órához.


Sokan abba a hibába esnek, hogy teljesen alárendelik magukat. Az igény szerinti szopinak mind a két fél számára jónak kell lennie. Nem csak az egyik félnek. Meg kell találni az egyensúlyt valahogy. Egy nő nem ülhet le hónapokra a mellét oda adva a gyereknek. Ezt nem lehet. És a baba sem éhes fél óránként. Valami más zavarja, más nyűgje van.


Próbáld meg kihúzni a szopi közti időket, de nem abba hagyni! Az élet egyik legszebb dolga a szopi.(sajna nekem nem volt részem benne). Nyugodtan sírhat a baba pár percet, semmi baja nem lesz. A tápszeres babák is sírnak, amíg megmelegítik és elkészítik nekik, még sincs semmi bajuk. Egyre nőni fog az idő a két szopi között, majd meglátod. Jobb lesz neked is és neki is. Nem lesz hasfájós, te nem leszel ennyire elkeseredett és fáradt. Kiegyensúlyozott baba lesz és élménnyé fog válni a szoptatás újra. Sok sikert!

2011. ápr. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok! Még annyit, hogy az előttem szólónak igaza van. Nem minden baba működik úgy, ahogy a szopis tanácsadók szeretnék. Nálunk minden fordítva van. Nem szeret kézben aludni, nem is képes rá, csak akkor tud elaludni, ha le van téve. Nem alszik mellettünk, nem eszik egyfolytában, egyedül is el van, nem kell állandóan anya közelsége. Most kezdtem a hozzátáplálást, nem válogat, mindent eszik és örömmel!


Én pedig fejtem, tanács szerint éjjel nappal 3 óránként szinte eredmény nélkül. Majd egyszer elegem lett és csökkentettem a fejések számát. Ahogy ezt megtettem több tejem lett, most 3x fejem egy nap és bőven elég. És tudom növelni az adagot, nem apad el.


Nem mindenki működik előírások szerint!

2011. ápr. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!