Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen hátrányai vannak, ha...

Milyen hátrányai vannak, ha nem kézzel, ganem géppel (akár pumpás, akár elektromos) fejem a cicit? Vagy maradjak a kézi fejésnél?

Figyelt kérdés
Most kézzel fejek, mert mindenki ezt istenítette, de nagyon fárasztó és úgy érzem nem fejek ki mindent, marad a ciciben. Félek, hogy a kézi fejésem nem olyan erős és ezért el fog apadni. Talán géppel jobb lenne?
2011. jan. 6. 16:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kézi pumpás fejőm volt,végülis elég jó volt.Simán kézzel alig tudtam fejni,nagyon fárasztó volt! A pumpással sokkal könnyebben ment,de legközelebb biztos,hogy veszek elektromos fejőt,mert az elejétől fejnem kellett,az utolsó hónapokban nem is szopizott a babám,csak fejtem neki és bizony jól jött volna az elektromos!
2011. jan. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

egyáltalán nincs hátránya!!szerintem nyugodtan vegyél egy elektromosat, sokkal könnyebb, jobb, gyorsabb mint kézzel!

nekem elektromos van, húgomtól kaptam és ügy örülök neki!Nagyon megkönnyíti a dolgomat!Én is figyelek, hogy ne maradjon benne tej, mert az elején lázas lettem tőle:/

már csak éjjel hanyagolom a fejést.nemsokára 3 hónapos a kisfiam

2011. jan. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én kézivel kezdtem, két hónap múlva elektromossal folytattam. (Avent mindkettő.) Így most sokkal könnyebb, pláne mivel az egész mennyiséget ki kell fejnem, mert nem szopizik a babám. :-( Én azt tapasztaltam, hogy az elektromos nekem jobban megfelel, könnyeben beindul rá a tejleadó reflex, és a tejmennyiséget is megdobta egy kicsit.
2011. jan. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát jó nektek.

Nekem volt elektromos Medela és Avent mellszívóm is,de sajnos nem jött be egyik sem.Nagyon nehezen jön a tejem,soha nem kellett még melltartóbetét sem,pedig napi 2 liter tejem van(anyatejleadó vagyok).Nagyon lassan haladtam mellszívóval és még ki sem szívta az egészet,ezért maradtam a kézi fejésnél.Megtaláltam már a legkényelmesebb pózt és fejési módszert,úgyhogy alig 10 perc alatt 2 decit kifejek,mellszívóval 3/4 órámba került.

Azért egy próbát megér,mert nagyon sokan dícsérik,hátha neked is bejön.

2011. jan. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Huu! Ettől féltem. Van egy kézi pumpás medelám, amivel az elején próbáltam 1-2-szer és akkor nem jött vele semmi. Nem akartam eröltetni, mert úgy hallottam ödémát okozhat az elején. Persze akkor még fejéssel sem nagyon jött, mert valószínű nem indult még meg. Most próbáltam volna megint és úgy néz ki elromlott. Ezért érdekelt volna, hogy érdemes-e elektromosra becserélni.
2011. jan. 7. 07:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!