Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Segítség! Erre a dilemmára...

Segítség! Erre a dilemmára mit tudtok mondani szoptatós kismamik?

Figyelt kérdés

A probléma a következő:A babám 3600 grammal született, 3400-al hoztuk haza múlt szerdán.Tegnap este 3530 gramm volt a súlya, ma 10 napos a drágám :)

A gond az, hogy nálunk kb másfél óra egy szopi, mert enyhe sárgaság miatt aluszékony a bébi és mindig elalszik.Mindkét mellbúl szopik mindig és utána még megiszik 60-75 ml tápszert is.Kevesebbel nem lakik jól, ez az adag viszont úgy eltelíti, hogy 5-6 órát is alszik utána.

A védőnő azt mondta keltsem fel legalább 3,5-4 óránként ha azt akarom, hogy termelődjön a tejem, de ha egyszer képtelenség szegényt ébren tartani!

Fejni sajnos nem tudok, kézi mellszívóm van, de eddig kb 10 ml volt a rekordom...

Valakinek valami ötlete?


2011. jan. 11. 13:36
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Engem speciál nem érdekel, hogy ki és hogyan pontoz. Én az eddig megszerzett tapasztalataim alapján próbálok segíteni, nem azért hogy pontozzanak. (EGy tápszer elhagyását javasló).
2011. jan. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Igen, engem sem érdekel, csak már az embernek elmegy a kedve néha megírni a tapasztalatait...


Na, de nem is ez a lényeg, fő a segítségnyújtás!

2011. jan. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Nigra ***** válasza:
Lényegében mindenki azt javasolta, hogy hagyja el :D Hát nem baj, maximum kevesebb lesz az arányunk XD
2011. jan. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Az én babám 5 hetes. És ugyanez volt az szitu az elején. Volt hogy le sem vettem a ciciről, már rakhattam is vissza. Még most is van hogy 1 óra a szopi mindkét mellből. És sokszor úgy érzem, hogy nem elég neki a tejcsi, és keresgél is mintha éhes lenne. De a súlya nő, heti 150 g megvan. Így én semmikép nem adok neki tápszert.

Én sem tudok kézzel fejni, sőt a kézi fejővel is kínlódtam az elején, volt hogy semmi nem jött. Ezért el is raktam, hogy nekem ez nem megy. De mivel még mindig elalszik a babám szopi közben, így muszáj volt elővennem és újra próbálkoznom. Már 40 ml-t le tudok fejni vele. És éjszaka is felkelek, ha érzem, hogy tele és fejek, hogy napközben ezt adjam neki pótlásnak.

Szerintem próbálkozz te is a fejéssel. Biztos menni fog, én is feladtam többször az elején, de már olyan örömmel csinálom, mikor látom, hogy sikerül.

2011. jan. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Azért alszik ilyen hosszan, mert teljesen elnyomja a tápszer, így a cicidnek lehetősége sincs ráálni a kellő mennyiségű tej termelésére.

Tudom, hogy ilyenkor nagyon csalóka tud lenni a tápszer okozta "jóllakottság", nem beszélve a nyugodt órákról, de ha szoptatni szeretnél, akkor muszáj lesz elhagyni.

2011. jan. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Többen írtátok, hogy ne adjak tápszert és akkor hamarabb felkel és kér enni újra, ami nem lenne baj, de a tejem annyira kevés, hogy nem alszik vissza szopi után mert még akkor éhes marad és sír, így kénytelen vagyok adni neki...

A mellszívót tegnap már nem használtam, próbáltam kézzel fejni, sokkal hatékonyabb, bár a tej így sincs annyi, hogy érdemes lenne eltenni a picinek.

2011. jan. 12. 07:59
 17/21 Nigra ***** válasza:
Akkor pedig szorgalmasan és sűrűn fejni kell, hidd el egyre több lesz:) pár nap alatt már észrevehető. Van egy gyógynövény kivonatos kapszula is ami segíti a tejtermelést az nekem is használt de elég drága, de ha gondolod leírom majd a nevét. :)
2011. jan. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
nem baj, ha nem alszik el újra szopi után. akkor 1,5-2 órára rá meg tudod szoptatni. minél gyakrabban szoptatsz, annál több tej lesz. (megfordítva: minél ritkábban szoptatsz, annál kevesebb, tehát hosszú távon nem jársz jól! a babád meg még kevésbé!)
2011. jan. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Nigra ***** válasza:
de mint írja a kérdező, nem, hogy nem alszik el, hanem sír. Fejni, szoptatni fejni, szoptatni...stb...és így tovább. Addig meg sajnos szükség van a tápszerre amíg nem lesz elég a tej...adj neki egy picit kevesebbet mondjuk 90-et szopi után.
2011. jan. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

tudom hogy sokan ugyanazt írták amit én fogok de kipótolom a saját tapasztalatommal és majd meglátod hogy végül megfogadod a tanácsot vagy inkább hagyod a megszokott táplálást .

nekem az elején nagyon sok tejem volt ahhoz képest mennyit evet a babám nekünk is volt sárgaság ami ugye aluszékonysággal járt de végül kihevertük aztán a jobb mellembe lett egy tályog ami miatt nem tudtam szoptatni kb.1,5 hónapig abból a mellemből csak fejtem és azzal pótoltam mikor már nem volt elég az egy mellből a tejcsi aztán ahogy a nagykönyvbe meg van írva ahogy gyarapodott a súlya növeltem az adagot 150ml/kg(nagy hiba óriási tévedés)és egyszer csak nem lett elég a lefejt tej a pótoláshoz hozzá nyúltam a tápszerhez 3,5 hónapos lett a babám mire újra tudtam a jobb mellemből is szoptatni de addigra már a tápszerrel 10-150ml-nél jártunk amiből egyszer csak elegem lett és azt mondtam most már szoptatni akarok és elhagyni a tápszert felhívtam egy szoptatási tanácsadót aki azt mondta hogy folyamatosan csökkentsem a tápszert így hamarabb lesz éhes többször kerül cicire és több lesz a tej hát én úgy lecsökkentetem a tápszert hogy hirtelen csak fél adaggal pótoltam tehát drasztikusan és számomra is hihetetlen volt de akkor elég volt neki viszont 2 óránként jelezte hogy éhes ennek kb. egy hónapja most ott tartunk hogy csak éjszakára kap még 60ml mert estére már nincs annyi hogy elég legyen de éjszaka is szopizik egyszer és sokszor el alszik szopi közben még mindig van úgy hogy egy szopi 1-1,5 órát tart mert el alszik mikor leteszem megébred és folytatjuk de megéri hidd el csak türelem kell és kitartás én mindkettőből sokat kívánok nekektek

2011. jan. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!