Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy lehet igény szerint,...

Hogy lehet igény szerint, akár óránként szoptatni, ha kevés a tej?

Figyelt kérdés
Pár napja kevesebb lett a tejem. Azóta egy szoptatás kb.egy óra,mert alig van a ciciben tej (mérem).Fejni nincs mit,és időm sincs rá,mert egész nap szoptatok,büfiztetek,és lassan kezdhetem elölről-ha ugye tejet szeretnék szaporítani tápszer helyett. Mert a baba 1-1.5 óránként sír,mert éhes. Felborult az alakulóban levő napirendünk. Mikor lesz eredménye a sűrű szopinak,és hogy lehet fizikailag bírni??? Se alvás,se házimunka,a baba az első. Szinte csak enni,wc-re menni van időm. A cici bírja ezt az iramot? Mert mindkettőt használni kell. Segítsetek!!! 1 hós a babám.
2010. jún. 15. 11:24
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Legkésőbb egy hét múlva lesz eredménye. 1 hónapos babának még nem kell napirend, bőven ráérsz kialakítani. A cici bírni fogja, ne aggódj, erre van kitalálva:) Inkább csináld azt, hogy egy jó könyvvel bebúj az ágyba, magad mellé veszed a gyereket, és néhány napig csak oda kell bújjon, ha megéhezik, így gyorsabban szaporít. Kitartás, nálunk 5 nap alatt lett elég, és újra beálltunk egyfajta napi ritmusra:)
2010. jún. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem egy hét alatt be kellene állnia a rendnek. esteleg próbálj inni anyatejszaporító teát. Én úgy éreztem, használ. A barátnőm fia 4 hós, és 2 óránként eszik, amióta megszületett. nem azért, mert nincs elég, hanem mert szeret enni. Próbálkozhatnál az evés után a fejéssel, az is nagyon szuper szaporító.
2010. jún. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
38%
Nekem ez nem jött be mert nem bírta a gyerek nem volt tejem óránként.Senki nem tanácsolta de én kipróbáltam mert ez az újj divat.A 3 óránkénti szopi vált be,közben elaltattam vagy vizet itattam vele.Azóta több a tejem és elég neki.
2010. jún. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem ne az utolsó ötletet próbáld ki, soha nem hallottam még, hogy kevés tej esetén használt volna a ritka szoptatás. Lehet, hogy van, akinek bejön, de ez nagyon ritka. Szaporításra a gyakori mellretétel a legjobb, nem a ritkább.
2010. jún. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is hasonló bajban vagyok,igaz az én kisfiam 3,5 hónapos már,de 2 hónapja tejmennyiség problémáim vannak,én is igény szerint szoptatok,ha kell óránként.Eddig bevált.
2010. jún. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 xStefix ***** válasza:

Nekem még 2 éves korában is már a 3. napra növekedett a mennyiség, ha gyakrabban szoptattam. Az 1, max. 2 hét tényleg pontos határ, ha ennél tovább sincs eredmény, akkor valami bibi van, általában a módszerben, ritkábban a szervezetben.

Mindenképp tarts ki és légy türelmes, mert a gyakori szoptatás nélkül LEHETETLEN több tejet termelni! Ezen kívül pedig próbáld ki a lggyakoribb szaporítós tippeket, amikből itt is olvashatsz egy tucatnyit. A "csodaszerekhez" annyit, hogy ezekből egyszerre csak egyfélét, különben gátolni fogják egymás hatását! Szerintem úgy érdemes, hogy 2-3 napig próbálod az egyik félét és ha nem használ, akkor váltasz. De ezek mellett is folyamatosan és elsősorban szoptatás és szoptatás!

(Nekem a nagyobb folyadékbevitel és a kipihentség (több alvás ill. lelki nyugalom) volt a hatékony tejserkentő.)

2010. jún. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A megoldast a pihenes jelenti. Az en Babam 2 honapos, surgossegi csaszaros es orankent evett. Ugyanigy voltam, mint te. Ketsegbe esve, kialvatlanul stb, nalunk mas problemak is adodtak a pocakkal sajnos. Aztan mivel Angliaban elek Anyukam ki tudott jonni 2 hetre, mikor a Pici 2 hetes volt, o fozott es ha a baba aludt (max 2 ora napkozben a mai napig is) akkor en is el tudtam menni aludni.

Tejem megsem lett eleg, mert aggodtam hogy mi van ha ez igy marad, nem akartam tapszerezni, de muszaj volt es a lefekveskor ejjel azt kapott es en ahelyett hogy megetettem volna lefejtem a cicim (mind 2-t szoktam) es azt masnap megkapta uvegbol.

Egy het utan elhagyhattuk a tapszert, mert beallt a tejcsim.

Azota ha nem evett mind2 cicibol fejtem es eltettem kesobbre, igy nekem volt idom tobbet termelni.


Ittam Laktoherb teat is, de sajnos az nem valt be.

Vegyel egy jo pumpat nekem Medela Swing van, 3. proba, ez jott be a legjobban.


Probalj meg pihenni, kitartas!!!!

2010. jún. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!