Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma egy hetes a babám. Mennyit...

Ma egy hetes a babám. Mennyit kéne ennie egy etetés alkalmával?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy én vagyok hülye, hogy mérem. De 40-50 grammokat szpoik egy-egy oylan alkalom után is, mikor előtte rengeteget aludt (ma pl evett 8:30kor, aztán átaludta az egész napot, nem lehetett felébreszteni, és 13:30kor evett megint). Kicsit aggódom, most megint alszik, és csak 40gmot szopott a maratoni alvás után, és most megint alszik. De ha éhes lenne, sírna, igaz?
2009. jún. 28. 14:43
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Szia!

Azért ennyire sokáig ne hagyd aludni, próbáld keltegetni.

A szopikat ne méregesd, mert nem esznek mindig egyforma mennyiségeket.

Fejjél is szoptatások után, ha nem is jön sok, akkor is éedemes.

Lehet hogy a frontok hatnak rá, de sajnos tapasztalatból mondom, mert nekem is ez volt: mikor kórházból hazajöttünk, alig evett a babám, kevés volt a tejem is, szinte csak aludt és az orvos mondta, hogy leeshet a vércukra, azért aluszékony.

Nem akarlak ijesztgetni, remélem, nálatok rendezőik, de ha ilyen keveset eszik, ne hagyd 5 órákat aludni nappal.

1 hetesen már 70- 80 ml-t is szoktak enni egyszerre.

2009. jún. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%
Szia! Az én babám most lesz 3 hetes, és az elején ő sem evett (sárga is volt egy kicsit), csak aludt. Nekem azt javasolták, hogy hagyjam aludni, és amikor ő kér akkor etessem. A fiam 3,4 kg-mal született, és kb ennyit evett. Te is ki tudod számolni az adagját: testsúly kg*150= napi adag. A hazamenetel után is visszaesik az étvágyuk, kell néhány nap amíg megszokja az új szituációt. Szerintem hagyd aludni (amennyiben nem sárga, mert akkor erőltetni kell az evést mert beájulnak hamar, max. 5 órát lehet hagyni aludni)és amit megevett is jobban fog hasznosulni. Ha nem látod betegség jelét, akkor nincs okod aggódni. Jó babázást!
2009. jún. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%

Nem sárga hogy ennyire aluszékony?

Ha igen akkor jó lenne felkelteni kb 3 óránként szopizni. Ha nem sárga akkor ne kelts fel,lehet elég neki amit eszik.Szerintem ne mérd mert csak magadat stresszeled ha nem a nagykönyv szerint eszik,az meg nem tesz jót a tejtermelésnek.Amikor fent van és úgy látod éhes,nyügös nyugodtan tedd mellre.Ártani nem ártasz vele.Ha nem kell neki úgyis visszautasítja.Még picike a gyomruk,ezért esznek keveset.Majd idővel nagyobb lesz az elfogyasztott mennyiség,és kevesebbet is fog aludni.A pelusát érdemes figyelni.Ha megvan a napi kb5 pisis pelus akkor nincs gond.Hetente mérd meg ha nagyon izgulsz,kb 100-150gr ez idő alatt a normál gyarapodás. Találsz hasznos oldalakat is.Egyik nap itt találtam az egyik válaszban: lll.hu és a szoptassugyesen.hu

2009. jún. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne hagyd őt ennyi ideig aludni. Túl pici még, nem hagyatkozhatsz arra, hogy sírna ha éhes lenne. Nálunk a sárgaság miatt volt aluszékonyság és maximum 3-3,5 óránként orvosi és védőnői utasításra kelteni kellett és szopiztunk.

Nagyon könnyen leesik a vércukruk és ettől is bekábulhatnak picit, emiatt a hosszú alvás.

Ha bizonytalan vagy, akkor hívd fel holnap az orvosotokat!


Méregetni nem érdemes, csak idegesíted magad vele. Minden este fürdés előtt csinálj egy pucér mérést, az a fontos hogy hízzon!

2009. jún. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem volt sárga, és most sem az. Mondjuk a ma délelőttből nem volt az egész alvás, kb 10kor aludt el, addig csak nézegetett meg nyöszörgött. tehát 10-13ig aludt. És hamar elalszik szopás közben, fejjem le és kínáljam utána üvegből is? Holnap jön a védőnő, remélem, ad majd hasznos tanácsot ebben. Na 4kor mindenképpen megpróbálom felkelteni... de hogy?
2009. jún. 28. 15:01
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én eleinte a nagyágyon pihentem vele együtt teljesen meztelenül,jól betakarózva.Csak enni és a mosdóba jártam ki,a többi időt együtt töltöttük :) Sárga volt egy ideig sajnos.Két óránként ébresztgettem,félálomba sikerült neki beadni a cicit,és még ha keveset is,de evett. Jó sokszor :)) Így a legegyszerűbb szerintem.Ha neked ez nem tetszik akkor óvatosan keltegesd,vedd fel,szopizzon egy kicsit,aztán tedd vissza had aludjon tovább.
2009. jún. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!