Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért ilyen "fontos" téma a...

Miért ilyen "fontos" téma a szoptatás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kérdésemben arra akartam utalni, hogy nagyon sokaktól azt olvasom, hogy iszonyú szomorú, amiért nem tudja szoptatni a babát, és tényleg szinte látszik a soraiból, hogy mennyire bántja a dolog. Soha nem gondoltam,hogy ez valakinek ekkora szomorúságot okoz. Én mindig úgy voltam vele, hogy ha nem tudok szoptatni majd kap a baba mást anyatej helyett, de nekem kb. egy vállrándítás volt a dolog, ezért lepett meg iszonyúan, hogy egyeseket ez mennyire bánt, holott abszolút nem tehet róla az ember lánya, ha nincs teje.

Szóval a kérdésem, hogy én gondolom jól, vagy ez tényleg ekkora trauma egy anya életében? Ha ekkora trauma, akkor miért? Hiszen nem az ő hibájuk.

Köszönöm a válaszokat:)


2011. jan. 25. 19:14
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
47%

Mert aggódik a baba egészségéért, és mert tudja, hogy olyan védettséget kap(na) a baba az anyatejjel, amelyhez semmilyen más módon nem juthat hozzá, ez a dolog "fizikai" oldala, a másik, hogy a szoptatott baba sokkal nyugodtabb idegzetű, ebből a szempontból egészségesebb lesz.

Ezt nem tudja neki megadni....

2011. jan. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
54%
Ezt én sem értem, igaz még csak 6 hét múlva fogok szülni, de most úgy gondolom, hogy engem sem fog annyira kiakasztani, mert én is így gondolom, hogy nem az én hibám lesz. Én se szoptam, max. 2-3 hétig, tápszeren nőttem fel, mégis itt vagyok. Nincs allergiám, nem vagyok beteges. Nem érzem hátrányát, hogy nem kaptam anyatejet.
2011. jan. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
66%

Nem volt olyan nagy trauma nekem, pedig 3 hónaposan már egyátalán nem tudtam szoptatni a kisfiamat. Bár néha elgondolkodok rajta, hogy talán szorosabb lenne a kapcsolatunk, ha tovább tudtam volna neki anyatejet biztosítani.


Mások lehet kicsit érzékenyebbek, ők talán azt gondolják, hogy kevesek, hogy nem jó anyák, de ez nem így van!

2011. jan. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
76%
Nekem is nagy trauma volt,hogy nem tudtam szoptatni a kisfiamat! Mert tudtam,hogy az a legjobb neki,az anyatej,nem mindenféle tápszer...fél évig szenvedtem ,hogy növeljem a tej mennyiségemet,hogy elég legyen a babának de nem sikerült!
2011. jan. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
40%
Mert az anyatej minden cseppje kincs.
2011. jan. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Úgy sajnálom, aki emiatt szenved, nekem meg sem fordulna a fejemben, hogy kevesebbnek érezzem magam egy olyan dolog miatt, amiről egyáltalán nem én tehetek. Mert ha az én hibám lenne akkor oké, de ez nagyon durva, hogy ennyire elszomorítja az anyákat ez.

Tudom én, hogy az anyatej a legegészségesebb, na de nem dől össze a világ, ha nincs és ettől senki sem lesz rosszabb ember, rosszabb anya meg aztán főleg nem! Ezért is érthetetlen nekem miért ostorozzák magukat a szoptatás miatt az anyukák.

2011. jan. 25. 19:25
 7/24 anonim ***** válasza:
66%
Nem azért ostorozzák magukat,mert hibásnak érzik magukat, hanem mert rossz érzés, hogy önhibájukon kívül nem tudják a legjobbat megadni a csöppségnek. Pl nyugaton nagyon sok anya kijelenti, hogy nem szoptatja majd a babát...ez is már divat lesz... :(
2011. jan. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Az hagyján én olyanról is hallottam,aki nem hajlandó a karjába venni a babát,hanem az ágyban fekszik a gyerek és úgy teszi a szájába a cumit. Nem tudom ez miért jó. Azt még csakcsak megértem, ha valaki önhibáján kívül nem érzi képesnek magát arra, hogy szoptassa, na de a kézbevétel? Eszembe nem jutna ilyesmi..
2011. jan. 25. 19:38
 9/24 anonim ***** válasza:
51%
Mert szeretném mindig a legjobbat adni a babámnak és az anyatej a legjobb...
2011. jan. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
55%
Az exem mesélte, hogy a volt felesége a kislányukat az ágyra fektetve szoptatta,mert így sokkal kényelmesebb volt neki, nem fájdult meg a háta. De a babát közben a kezével megérintette és simogatta, szóval oylankor is megvolt a megfelelő kontaktus.
2011. jan. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!