Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Inni nem inni? 1 éves lesz a...

Edus83 kérdése:

Inni nem inni? 1 éves lesz a kicsi lányom szombaton és eddig semmi alkoholt nem ittam, de most nagyon szeretnék. Még nem cicizik elég sokat, és soha nem ivott cumisüvegből. Szóval ha fejnék sem inná meg cumisüvegből! Mit tegyek? Ne igyak?

Figyelt kérdés
2011. jan. 26. 09:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ihatsz nyugodtan, egy-két pohár bortól semmi baja nem lesz. A töményet mondjuk én inkább kihagynám, de a bor, sör nem árt.
2011. jan. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha nem viszed túlzásba, csupán mértékkel megiszol 1-2 pohár bort vagy 1-2 pohár pezsgőt, a babádnak semmi baja nem lesz. Persze, ennél többet nem kellene.... l


"A szoptatás kevés ellenjavallata közül az egyik az anyai alkoholizmus, vagyis a szeszesitalok, rendszeres, nagy mennyiségben történő fogyasztása. Az anyai vérben mérhető alkoholszint csaknem megegyezik az anyatejben mérhetővel. Mivel a kisbaba mája még nem képes gyorsan lebontani az alkoholt, egyetlen pohár sör anyatejen keresztül közvetített alkoholtartalmának kiürülése három órát vesz igénybe fiatal csecsemőnél, ennek a mennyiségnek a háromszorosa azonban már tizenhárom órát is igénybe vehet. Az alkohol megváltoztathatja az anyatej ízét, és ezért szopási nehézségeket okozhat. Egyes megfigyelések szerint a napi két pohárnyi italt fogyasztó nő kisbabája egyéves korára elmarad a fejlődésben vele egykorú társaitól. A heti egy alkalommal elfogyasztott egy pohárnyi pezsgő vagy hasonló alkohol tartalmú ital miatt nem kell szoptatási szünetet tartani.


Tévedés, hogy az alkohol serkentené a tejelválasztást."


[link]

[link]

2011. jan. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 kisnita ***** válasza:

Egy pohár bort megihatsz, az még jót is fog tenni. Nekem terhesen is javasolta a dokim, hogy néha igyak egy pohár vörösbort mert alacsony volt a vérnyomásom.

Nem hiszem, hogy ha terhesen lehet sőt ajánlott akkor szoptatás alatt ne férne bele egy pohárnyi. Pálinkát meg ilyen tömény dolgokat én sem innék, de a bor, pezsgő vagy egy kis sör belefér szerintem.

2011. jan. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én újév napján törtem meg az alkohol mentességet, megittam 1,5 pohár pezsgőt. A kicsin semmi változást nem vettem észre, és én is tudtam koccintani! Szóval minimális enyhébb alkoholt ihatsz, de a töményet még kerüld el!!!
2011. jan. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Természetesen nem alkoholizálok,csak kis csoki likőrre gondoltam:)
2011. jan. 27. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!