Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Terhesség alatt lehet szoptatn...

Terhesség alatt lehet szoptatni? Esetleg tapasztalatok? árthatok ezzel a magzatnak?

Figyelt kérdés
1.5 éves a kislányom.közben meg babát várok.(9 hetes). még napi 2x szopik. olyan nehezen tudom leválasztani. csak ugy alszik el. lehet ebböl valami baja a magzatnak?VOLT AKI SZOPTATOTT, ÉS NEM VOLT SEMMI GOND?LÉGYSZI IRJATOK.
2011. jan. 31. 13:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Én amint terhes lettem, felhívtam a nőgyógyászomat, aki azt mondta, gyugodtan szoptathnatok, nem 1 páciense teszi. ínem okoz vetélést.


Sajnos nekem 1 hét alatt elapadt a tejem, a lányomat meg is viselte, gondolom, a hormonok miatt. Pedig még akartam szoptatni a picit, 1 éves koráig. (napi 2x)


De inkább hívd fel a Te dokidat, ő mit mond.

2011. jan. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem terhesség alatt felére apadt a tejem, más baj nem történt.


A szoptatás nem okoz vetélést. Kisebb méhösszehúzódásoat okoz, mint egy orgazmus. Igaz, hogy oxitocin kiválasztódásával jár együtt, de a méh csak a szülés közeledtével lesz érzékeny az oxitocinra.


Más a helyzet, ha az orvos azt mondja, hogy valami oknál fogva veszélyeztetett terhes vagy.


[link]

2011. jan. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2011. jan. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek a választ. utolsónak is nagyon köszi. ott a válaszokbol okosabb lettem. kérdeztem a dokit, azt mondta lehet, a védönö azt mondta utolso honapokban veszélyesebb, koraszülés lehet, meg,hogy hármónkat nem biztos hogy eltudom látni vitaminnal. anyukám meg állandóan azzal jön, hogy hagyjam abba a szoptatást, mert magam és a magzatot is csak legyengitem. 1.5 évest már nem kell szoptatni. magamra és a picire is gondoljak. dehát nem ugy van az, hogy egyik naprol a másikra elveszem a cicit.nem akarom a nagyobb gyereket se lelkileg megsérteni.egyébként már a reggeli szopit elhagyta, tejitalt kap, reggel, este, csak még a déli, esti elalváshoz kell.
2011. jan. 31. 21:57
 5/7 xStefix ***** válasza:
100%

Magadra hallhass, te tudod, érzed, hogy mivel teszel jobbat! Szerintem jól gondolod. :)

Max. a vitaminpótlásra figyelj oda komolyabban!

2011. febr. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
xstefix jó mondja, magadra hallgass! :)))
2011. febr. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xStefix ***** válasza:
Annyit még, hogy általában akkor indokolt a szoptatás befejezése, ha veszélyeztetett terhességről van szó ill. az anyukát előzőleg vagy most eltiltják az orgazmustól. Ha ilyesmi állna fenn, szerintem kérdezz meg egy szak(!)tanácsadót is, biztos, ami biztos.
2011. febr. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!