Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Méhszáj repedés után terhesség...

Méhszáj repedés után terhesség? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
A kislányom fél éves, a szülésnél mívül-belül repedtem, többek között a méhszájat is varrni kellett. Attól tartok, hogy ez a heg esetleg gondot okozhat a következő terhesség kiviselésénél, vagy magánál a teherbeesésnél is. Van valakinek hasonló tapasztalata?
2011. szept. 23. 09:21
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem is így volt, repedt a méhszáj, hüvel:-((((((((((((


Rá 9 évre szükletett a következő, a terhességnél nem volt semmio, de szülésnél uyganúgy szétrepedtem belül.


A két gyrek között, az első 2 éves korában, miután befejeztem a szoptatás, spirált rakattam fel.


Amikor lékerült, rá 3 hónapra letttem terhes.


Mind a 2x nagy babát sültem (4,4 és 4 kg), nekem maga a 2 szülés volt ugyanolyan horror, leginkább az el nem álló vérzés miatt.

2011. szept. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szintén teljesen szétrepedtem. Most másfél éves a kislányom, és jövő hétre várjuk a tesót. Szinte azonnal sikerült teherbe esnem ahogy elkezdtünk próbálkozni, és teljesen problémamentes a terhesség. Remélem most simábban megy majd a szülés.:)
2011. szept. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez azért megnyugtató! Fél év múlva tervezzük a következő babát. Az a fura, hogy még mindig fáj ott egészen bent valami (lehet a hegek) szex közben. Emiatt is gondoltam, hogy lehet, hogy gond lehet a terhességnél, de remélem nem.
2011. szept. 23. 09:45
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem is a méhszájam repedt, azt mondta a doki azért, mert jó nagy kisfiú volt, 4 kiló, és nagyon rövid idő alatt (össz-vissz 1,5 óra) született meg, és nem volt idő rendesen tágulni. Akkor ezt összevarrtál. Ez 4 hónapja volt. De semmi panaszom nincs. Ez a teherbeesést nem befolyásolja.
2011. szept. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Olvasom az utolsó kommentedet (utolsó vagyok). Én is így voltam vele, szülés után kb. 2 hónapig fájt közben, de elmúlt.
2011. szept. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

első vagok


Nekem nem fájt utána semmi.


De, hogy ősinte legyek harmadik gyereket nem szülnék, vagy ha igen, akkor nem természetes úton.


Végig abban reménykedtem, hogy nem történik meg másodszor ugyanaz, mégis:-((

2011. szept. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bár úgy tűnik gyakori, én azért a tervezett szülés előtt kikérném a nőgyógyász véleményét, és elmondanám a problémámat (hogy fáj). Nekem is az elsőnél csillag alakban berepedt a méhszáj, de 7 év múlva szültem a másodikat. Azt hittük, gyorsan jön, de 2 héttel túlhordtam, és még az utolsó előtti napon se nyílt ki a méhszáj. Szerencsére egy kisebb súlyú, és kisebb fejű gyerekem született. Bár úgy nyomták ki belőlem. Azóta sincs semmi gondom.
2011. szept. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem a doki kézzel tépte szét a méhszájamat, mert a fiam fejére szorult.

Annyira jól sikerült, hogy a hüvely is repedt a méhszájjal együtt+ ugye a gátmetszés.


Szépen összevarrt, pár nap után már semmit nem éreztem.


14 hónap múlva született meg a tesó. Ott semmit nem éreztem, nem repedtem, nem vágtak, az előző hegek sem szakadtak fel.


Most várom a harmadikat remélem ugyan olyan szerencsém lesz majd, mint a másodikkal :)


Szerintem, ha a doki alapos utómunkát végzett akkor nem lehet baj!

2011. szept. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem is varrni kellett a méhszájamat, de most újra terhes lettem, és 2.hónapban sikerült!Nem fáj egyébként, a kisfiam most 16 hós, tehát nem lesz két év a 2 gyerek között.

12 hetes kismama

2011. szept. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A doki nekem is kézzel tépte szét a méhszájat. Nagyon fájt. 3 ujjnyi méhszájat egy mozdulattal eltüntetett, jöttek is a tolófájások.

Remélem hamar sikerül majd teherbeesni!

2011. szept. 27. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!