Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyit kell szopni egy két...

Mennyit kell szopni egy két hetes kisbabának? Hány óránként jó, ha szopik? Van, hogy óránként-máskor 3-4 óránként. Mikotól áll be vmiféle rendszer az etetésben?

Figyelt kérdés
2009. febr. 7. 19:00
 1/3 anonim ***** válasza:
47%

Szia!

Én négy óránál többet nem hagyom aludni, kivéve éjszaka, akkor soha nem ébresztem. Persze többnyire akkor is kér 3 óránként. Viszont 1 óra múlva soha sem szoptatom meg, legalább 2 órát várok vele, ha eleget szopott előzőleg.

Így többnyire 3 óránként eszik, 1-2 szer fordul elő 2 óránként, s néha 4 óránként. Kb. így szopik a 3 hetes babám.

4 gyerekes anyuka

2009. febr. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
mi is kéthetesek vagyunk, és pon ilyen a szopásrendünk - és szerintem ez igy is marad egy darabig. Próbálj pihenni nappal, ha tudsz. Majd ha nő a baba, nő az etetések közti idő is, de ez minden babánál változó...
2009. febr. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Egy ilyen pici babának még nagyon pici gyomra van éppen ezért legjobb számára, ha igény szerint szoptatják. Ez azt jelenti, hogy ahányszor jelzi, hogy éhes, mellre teszik, függetlenül attól, hogy mikor volt az utolsó etetés. A baba néhány hét alatt kialakítja a saját ritmusát, amihez legjobb, ha az anyuka alkalmazkodik. Nagyon jó tanácsokat találsz az lll.hu-n a szoptatással kapcsolatban. Én soha sem mértem, hogy mennyit evett a babám, mert nem minden evés alkalmával esznek ugyanannyit, így csak fölöslegesen idegesítettem volna magamat. Ha a pici nyugodt, naponta minimum van 6 pisis pelusa akkor nincs gond. Ha nagyon ragaszkodsz a méréshez, elég, ha hetente 1x ugyanabban az időben méred. Boldog babázást! 4 gyerekes anyuka
2009. febr. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!