Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egy kisbabának naponta mennyi...

Irén24 kérdése:

Egy kisbabának naponta mennyi anya tejre van szüksége, arra hogy védje a szervezetét?

Figyelt kérdés

7hetes a kislányom,tápszert is adok neki és anya tejet is,de nem tudom mennyi elegendő ahhoz hogy védje a szervezetét,tudom hogy jó ha minnél többet adok neki!:D

de kb mennyi?:)


2011. márc. 5. 12:08
 1/4 anonim ***** válasza:

szerintem tök mindegy, az anyatej nem gyógyszer, ami előírás szerint adagolva véd.

Tápszert nem lett volna szabad neki adni, mert az idegen fehérjét tartalmaz és így megterheli a szervezetét és ebből adódóan lehetnek gondok. Illetve az idegen fehérje miatt alakulhatnak ki allergiák. És ugyanez a túl korán elkezdett hozzátáplálásnál, megterheli a bélrendszert, vesét, májat stb. De ezt nem lehet ellensúlyozni x mennyiségű anyatejjel.

Úgyhogy tápszer mellett szerintem már mindegy, adj amennyit tudsz és kész.

2011. márc. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nem azért találták ki a tápszert hogy mérgezze a babákat hanem azért hogy megigyák.
2011. márc. 5. 15:04
 3/4 anonim ***** válasza:

A súlyától függően határozzák meg a ml mennyiséget.

Amúgy kevés volt a tejcid, vagy valaki mondta, hogy adj neki tápszert? Mert elvileg az anyatej elegendő, és nem is kellene mást adni. Lehet, hogy nálad szükséges volt, nem tudom, gondolom nem magadtól adtad. Ha igen, akkor azért kérdezd meg a védőnődet, vagy a gyerekorvost.

Nekem az első napokban nem volt tejem, azért egyszer a kórházban kapott tápszert, muszáj volt, de azóta beindult a tej, és mást nem adok neki, nem is kell.

2011. márc. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xStefix ***** válasza:

Az a helyzet, hogy mivel tápszert is kap a babád, a fajidegen fehérje folyamatosan mossa le a bélfaláról azt a védőréteget, amit az anyatej újra és újra ráépít(ene)... Igaza van az elsőnek, mégha kicsit nyersen is fogalmazott talán.

Nem lehet olyan mennyiséget mondani, ami "még pont elég" ahhoz, hogy "megfelelően" támogassa az immunrendszerét. Egyrészt a tej minden cseppje aranyat ér, másrészt a szoptatásban nincsenek konkrét számok, harmadrészt az immunrendszer működését se lehet így centire kiszámítani. Igazából azt lehet csak válaszolni, amit te is írtál: Minél több tejet kap, annál jobb.


A tápszer nem méreg, ez igaz, de sajnos soha nem olyan jó, mint az anyatej, sőt, ha jobban megnézzük, elég sok "apró" kárt okozhat a babának. Amikből később nagyobb bajok is lehetnek. Ha sehogy(!) nincs elég tej, nyilván muszáj adni, mert ez veszi át az anyatej szerepét. De nem azért, mert "nem méreg", vagy mert olyan jó lenne, hanem azért, mert nincs más alternatíva. Az a szomorú helyzet és a nagyobb baj, hogy sokkal gyakrabban kapnak a babák, mint kellene. (És sajnos az orvosok, védőnők többsége sincs a helyzet magaslatán ezt a témát illetően..)

Én a helyedben arra feküdnék rá nagyon, hogy még több tejet "gyártsak" neki és esetlegesen el tudjuk hagyni a tápszert, mert az lenne a legjobb.

2011. márc. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!