Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akik szoptatnak édesanyák,...

Akik szoptatnak édesanyák, szülés után rakatott már fel valaki Gold Lily spirált?

Figyelt kérdés
12 hetes a kislányom. Dokimmal megbeszéltük,h spirált fogunk felhelyezni,mert más fogamzásgátló nem jöhet szóba,csak hormonmentes,mert migrénes vagyok. Tapasztalatokra vagyok kíváncsi! Együttlétkor a párotok/férjetek érzi-e,h ott van? Voltunk már együtt a férjemmel szülés óta,és akkor még nem védekeztünk,de most már szeretném tudni, jó választás-e ez?
2011. szept. 20. 10:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is GL van, nem szedhetek hormonális cuccot, azért esett erre a választás. Én nagyon szeretem, semmi bajom nincs vele, második szülés után 6 hónappal tetettem fel, lassan 1,5 éve van fent. Az első 4 hónapban a korábbi 7 napos vérzés helyett 10-12 napig véreztem, de ez visszaállt azóta, más problémám nem volt vele. Párom nem érzi egyáltalán, én sem. Ez bent van a méhben, ezért sem lehet érezni, az ellenőrzőszál pedig elég vékony ahhoz, hogy azt se érezze.
2011. szept. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a választ! Több oldalon is érdeklődtem már,mert ugye a doki nem tud tapasztalatból beszélni,h milyen is igazából! Mi nem tervezünk több babát,ezért döntöttünk így,ráadásul régen hüvelygyűrűt használtam,de az többször okozott mókás perceket szex közben! Ezért gondoltam a spirálra! És ti fél évig mivel védekeztetek?
2011. szept. 20. 10:44
 3/7 A kérdező kommentje:
PCO-s vagyok,úgyhogy nem tudom hogy fog hatni a menstruációmra, majd kíváncsi leszek azért! Eddig minden 3. hónapban jött csak meg,csoda,hogy teherbe estem! :) Viszont most 3 hete együtt voltunk a férjemmel és nem védekeztünk. Jövőhéten felrakatom akkor ezt a spirált...:)
2011. szept. 20. 10:46
 4/7 anonim ***** válasza:
amikor menstruálsz, akkor kell feltetetni, mert nyitott a méhszáj. De ezt majd elmondja a doki is. Mi bíztunk a szerencsénkben, nyilván, ha jött volna ez idő alatt a harmadik baba, akkor sincs gond, bevállaltuk volna, csak ennek fényében engedhettük meg magunknak a nem védekezést.
2011. szept. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ez érdekes,amit írsz! Én 8 hetesen voltam kontrollon,mert szabin volt a doki. Megcsinálta a rákszűrést,azt mondta várjuk meg az eredményt. Ha nincs semmi gond, bármikor felhelyezi a spirált,csak szóljak oda neki,ha eldöntöttem. Nem kötötte menstruációhoz. Vagy nem figyeltem jól? Majd felhívom. Bár még szopizik a babám,félek a teherbeeséstől. Menstruációm soha nem volt rendszeres,úgyhogy lehet nekem meg sem jön egy darabig. Hát én nem tudnám bevállalni a babát,mert a férjem előző házasságából már van 2 gyerkőc, a miénk a 3. Sajni anyagilag nem menne. A múltkori együttlétnél sajnos nem éppen a védekezésen járt az eszünk! Köszi a választ!
2011. szept. 20. 11:26
 6/7 anonim ***** válasza:
Szülés után hat héttel tette föl az orvos a spirált. Semmi probléma vele. A második gyerkőcöm után is spirál volt négy évig. Amikor gyerkőcöt akartunk, akkor vetettem le. Fél év alatt össze is jött a harmadik babó. Most a negyedik gyerkőc után újra spirálozunk.
2011. szept. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2011. szept. 20. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!