Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akik 9-12 hónapos babájuknak...

Akik 9-12 hónapos babájuknak nem adnak vizet, csak szoptatnak?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy ez hogy zajlik. Pl. nyáron, hóségben elmentek valahová, a gyerek szomjas, akkor gyorsan megszoptatjátok ott, ahol éppen vagytok? Vagy ha elmentek egy étterembe, és a gyereket megetettétek, akkor ott?

Tényleg érdekel, hogy ez hogy zajlik.

Én adtam vizet a gyerekemnek, ezért nem tudom.


Félreértéesek elkerülése végett, nem akarok vitát nyitni arról, hogy káros-e a víz, csak az érdekel, hogy hogy lehet ezt megoldani.


2011. aug. 23. 19:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én adtam volna vizet neki, de nem fogadta el. Igaz, mikor 9-12 hónapos volt éppen nem nyár volt, így hosszabb időt nem is töltöttünk házon kívül. Ha szomjas lett volna, valószínűleg elfogadta volna a vizet is, és akkor adtam volna neki.
2011. aug. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Mások?
2011. aug. 23. 20:33
 3/12 anonim ***** válasza:
73%

Nem pont a kérdésedre válaszolok,de azért írok, ha nem baj...

Fiam 10 hónapos, el nem tudom képzelni, hogy ne adjak neki vizet!Így is szopizik napi 5x legalább, e mellett megiszik vagy 3 dl vizet is 1 nap.Ilyen melegben nem bírná nélküle, a másik meg hogy szerintem kivitelezhetetlen...lemegyek a boltba, csak 20 percre, de ott a víz, mert nagyon meleg van.Nem tudnám megszoptatni mindig mikor szomjas....

2011. aug. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
Amúgy meg szerintem az is érdekes, ha egy 1 éves gyerek még nem iszik semmit az étkezések mellett, csak anyatejet...persze nagyon jó, de azért nem kell túlzásokba esni szerintem...
2011. aug. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
45%
a 2. és a 3. ugyan az, bocsi...
2011. aug. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 TKI Ibolya ***** válasza:
100%
Nekem 5 hónapos a babám de én is adok neki vizet a napi6-7 szopi mellett.Nem tudnám megoldani például vezetés közben hogy szopizzon a lányom szokta aventes itatóból megitatni.
2011. aug. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a többi választ is! De n em írnak olyanok, akik így oldják meg a gyerek szomjoltását. Itt is millió helyen olvasok olyat, h pl "a gyerekem egy éves koráig csak anyatgelejt kapott, vizet nem", és pl. az egyik kolléganőm is állandóan ezt mondja. De hogy???? Ezt hogy lehet kivitelezni?? Én, amíg szoptattam a gyerekem, minden programunkat úgy osztottam be, hogy két szoptatás között legyen. Én soha nem szoptattam nyilvános helyen, pláza wc-jében, stb, szerintem ez annyira intim dolog. Ezért nagyon kíváncsi vagyok, hogy akik csak szoptattak, hogy tudták ezt lebonyolítani.
2011. aug. 24. 07:25
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

(fili)

A napokban egy elegáns étteremben láttam egy anyukát szoptatott. De ezt csak én vettem észre. Befordult egy sarokba kendő volt rajta, semmit nem lehetett látni.

Az unokám 9 hónapos és megpróbált a lányom a vizet adni de kiköpi a baba. Nem kapkodja elő ő sem a cicijét, (főleg nem egy étteremben) de mindenhol van egy szoba,vagy az autóban a kendő amiben pillanatok alatt kiszívja ami neki kell. És nem járkál egy ekkora babával órákig a városban.

Tudom, hogy akik itatnak lehurrognak, mert mindenkinek a saját elgondolása a tökéletes, és amíg feketén fehéren nem bizonyítják úgysem hiszi el. Semmi szüksége nincs az anyatejes babának vízre.

[link] A víztől és a tápszertől jóllakik a baba. Azok az újszülötteknek, akik az első napokban vizet is kaptak, nagyobb lett a súlyveszteségük, és jobban besárgultak mint a kizárólag kolosztrummal táplált babák. Ezt kutatások viszont bizonyítják. A babák még a legnagyobb melegben sem „vedelnek” olyan sűrűséggel mint a felnőttek, és az anyatej tökéletesen kielégíti a folyadék szükségletüket. Csak a felnőttek, felnőtt fejjel gondolkoznak és nem veszik tudomásul, hogy egy csecsemő nem kicsi felnőtt. És egészen mások a szükségletei. Egyébként ezek a „más” folyadékok lemossák az anyatej által az emésztő rendszer falára felépített hasznos védelmi anyagokat. Gondoljunk bele 50-100 és még több évvel ezelőtt anyáink milyen flakonokban hordtak vizet a mezőre a csecsemőik itatására. Semmilyen.

Az unokám 8 hónaposan járt, erős egészséges semmi jele nincs, hogy kárt tettünk azzal, hogy nem kapott vizet. És mint írtam annak ellenére, hogy szakmabeli vagyok semmi nem kőbevésett mi is megpróbáltuk de nem kérte.

Lehet lehurrogni, de kérdeztetek és ez is egy vélemény. Mindenki úgyis úgy csinálja ahogy neki tetszik.

2011. aug. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 xStefix ***** válasza:
65%

Pontosan úgy, ahogyan leírod. Aki nem idegenkedik a nyilvános szoptatástól, az így oldja meg, diszkréten (remélhetőleg). Kendővel, sállal, pelussal, takaróval, szoptatós pólóval/ruhával - amivel épp. Egyáltalán nem egy cirkuszi mutatvány. :)


Aki viszont nem akarja így, az vagy úgy próbál "programozni", ahogy te, vagy visz magával innivalót.

Fél éves kor után a legtöbb baba, aki nem iszik, nem azért teszi, mert nem adnak neki, hanem mert ő maga nem fogadja el. Ebben az esetben (is) viszont az anyukának kell alkalmazkodnia - szervezés kérdése az egész.

2011. aug. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én fél éves koráig csak szoptattam, és utána néhány hétig talán 2-3 hónapig is csak a tejet fogadta el innivalónak. Próbáltam a vizet, de abból kb. 9-10 hósan ivott annyit, hogy oltsa a szomját. Szóval én ezekben az időkben - minden nem vagyok az a mindenhol szoptatós fajta - lemondtam arról, hogy étterembe menjek vagy bármi más olyan helyről ahol tudtam, hogy nem bírja majd ki szopi nélkül. Sétálni is úgy mentünk, hogy bele volt kalkulálva mikor fog kérni újra. Hát nálunk így oldódott meg. nem zavart akkor, mert magamtól mondtam le dolgokról, de most már hogy 21 hós és csak reggel és este szopik, jó hogy kitágult a mozgásterünk.
2011. aug. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!