Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi lehet ez? Nem akarna már...

Mi lehet ez? Nem akarna már többet szopcsizni? Vége a szoptatási időszaknak?

Figyelt kérdés
Tegnap este és ma reggel is 9 hónapos kisfiam elkezdett szopcsizni, mint szokott de félbehagyta. Hiába próbáltam neki vissza adni ugyanazt a cicit majd a másikat is, egyszerűen nem kellett neki, elkezdeni sírni.Ez azt jelentené,hogy nem akar már többet cicizni.Végül lefejtem, s cumisüvegből megitta. Reggel már kap pótlásnak tápszert. Segítenétek? Mit csináljak?
2011. febr. 2. 10:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Szopcsizni? lehet ha szépen mondod neki és nem szopcsiznit használsz akkor elfogadja.


de kérdés akarod-e még szoptatni? vagy úgy gondolod, hogy akkor most ha már ö sem akarja ennyire akkor leszoktatod.

mert akkor most egyszerü helyzeted van, ha nem kell nem kell. de ha akarod még akkor felkínálod neki minden kaja elött és kicsit erölteted rá.

2011. febr. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha még akarod, akkor kínálgasd. Lehet csak ideiglenes a helyzet, még meggondolhatja magát. De ha akkor sem, akkor fogadd el a döntését, az erőltetést sem tartom jónak.
2011. febr. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 xStefix ***** válasza:

Reggel pótlás? Miért?

(Általában este szokott "kelleni", ezért kérdezem.)

2011. febr. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azért kap reggel pótlást,mert a reggeli után 1 órával már éhes.Viszont az éjszakát reggel 6 óráig átalussza.
2011. febr. 2. 12:02
 5/6 xStefix ***** válasza:

Miért nem szoptatod meg inkább ilyenkor? Nem marad a melledben a reggeli után?


Valószínűleg azért éhes, mert éjjel sokat alszik egyhuzamban. De erre nem a tápszer a jó megoldás... így biztosan nem fog nőni a tejed, ill. nem fog hozzáidomulni az újfajta igényhez. Ha viszont szoptatod, akkor hamar kapcsolni fog a tested, hogy reggelre többet kell termelni.


De hogy a kérdésre is válaszoljak: lehet cumizavar, lehet az esetleg gyors hozzátáplálás miatt és lehet, hogy normális, mert épp fejlődési ugrásban van.

2011. febr. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem meg azért nem kell neki a cici, mert megkapja pótlást így is úgy is!

Ha még akarod szoptatni akkor ne pótolj neki!Ha reggeli után 1 órával éhes, akkor etesd meg megint (ciciztesd)Azért éhes mert jól alszik!A lányom 14 hós, de reggel ahogy kinyílik a szeme, kicsit cicizik (nme eleget, de nem tudom ott tartani)már mászik is ki az ágyból, örül hogy végre reggel van játszhat, aztán egyszer cska visszajön!Majd megint elmegy és megint visszajön!Mi reggel 7-9 szoktunk 3* kb ciczni!Aztán reggeli (valamilyen kenyér)

De ha pótolsz valszeg azért nem kell neki a cici, és ahogy előttem is írték nem áll rá a szervezeted a több tej termelésére!Ha megeted 1 óra múlva is ciciből, akkor pár nap alatt, már az első etetésre is lesz annyi amennyi kell a babádnak!

De persze ez csak akkor érvényes ha Te még akarod szoptatni!Akkor ne pótolj!

2011. febr. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!