Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egészségesebbek-e a hosszú...

Egészségesebbek-e a hosszú ideig szoptatott gyerekek?

Figyelt kérdés
2011. febr. 6. 21:56
1 2 3
 1/27 louvre válasza:
73%
IGEN!!! Mindenképpen, de azt se felejtsük el, hogy a gyermekek megbetegednek, de a szoptatott babák könnyebben átvészelik ,és csökken az esély az allergiák kialakulására is. A szopás emellett érzelmi kapocs is, így lelkileg is egészségesebben indulnak, nagyobb sansszal, de tudjuk, hogy sajnos a környezet ezt is felülírhatja, nem biztos, hogy pozitív irányba. Ezen kívül az állkapocs, a fogak, a garatrendszer, a belek is ellenállóbbak, erősebbek lesznek. Tehát a megalapozás az egészségesebb életre nagyobb anyatejes babáknál.
2011. febr. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
68%
20 honapig szoptattam azt sem tudtam hogy mit jelent az hogy "beteg a gyerek". ha meg is fazott egy kicsit 2 nap alatt meggyogyult...nagyon surun szopizott meg ejszaka is...aztan amint abbahagytuk jottek a "meglepetesek" egyik hulesbol ki a masikba be...ejszakai lazacsillapitas es panikolas...azt hittem hogy erosebb lesz a vedekezokepessege de ugy latszik hogy ez csak addig tartott amig szopizott...most kab vitaminokat naponta es ugy latom hogy hatasos mert 1 honapja kutya baja
2011. febr. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

A lányomat 15 hónapos koráig szoptattam. Elég sokat volt beteg, 5 hetesen kezdte, amikor is majdnem megfulladt a takonytól, a kórházban, az intenzív osztályon ápolták 1 hétig.

A fiam 1 éves, és még csak egyszer volt beteg. Szóval a fene tudja. Ha találkozik a bacival, akkor el fogja kapni, és kész. Nálunk a férjem hordja haza, bolti eladó. Náthás korszakban az egész család beteg szokott lenni.

Viszont a lányom alig eszik, sajnos, most 3 éves. És még mindig nagyon jól néz ki, a védőnő már mondta is, hogy ne etessem túl. Ha-ha, elmondtam neki mit eszik, csak lesett. Aztán azt mondta, hogy jó volt az alapozás, azért néz ki ilyen jól. Remélem így is marad.

Azért előnye tutira van, ha nem is ilyen kézzelfogható.

De az ilyen kérdésekre ugranak itt a szoptatni nem tudó anyukák, téged itt meg fognak lincselni.

2011. febr. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
20%
Kíváncsi lennék hogy ezeknek az anyukáknak van e összehasonlítási alapjuk,hogy ilyen biztosan állítják,hogy egészségesebbek. És nem arra gondolok hogy a szomszédé tápszeres,és látom! Azt nem firtatom hogy az anyatej a legjobb a babának,de ezt így kijelenteni,hát nem tudom! Én a lányomat "csak" 3,5hónapos koráig tudtam szoptatni,és nem látom hogy betegebb lenne mint egy szoptatott baba. Már 14 hónapos,és még csak meg sem volt fázva.
2011. febr. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
24%
Jol van elso szoptasd te is vagy 5 eves koraig es halhatatlanna valik.... ennyi hulyeseget 1 valaszon belul mar regen olvastam...
2011. febr. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
78%

Megfogadtam, hogy nem fogok ilyen választ írni. Végig olvastam az első pár választ, de az utolsók kiverték a biztosítékot.

Nem értem, hogy azok, akik valamiért nem a szoptatás hívei, vagy nem tudtak szoptatni, miért támadják 10 körömmel a szoptatókat? Miért nem lehet tiszteletben tartani mások elveit, meglátásait???

Most nem megyek személyes vonatkozásba, mert nem fogok senkit megbántani, DE kikérem magamnak a szoptatók nevében, hogy minősítsék azt, ahogyan mi látjuk a szoptatás hasznosságát (jah, tudományos megállapítás is köthető hozzá, de az ugye nem számít).

Tudomásul kellene venni, hogy azért mert mi szoptatunk, mert boldogak vagyunk, hogy ezzel jót teszünk a gyermekünknek, azzal nem azt mondjuk, hogy aki nem szoptat, az nem anya... Ezzel ellentétben valószínűleg leköpne valaki azért, mert császárral szültem, vagy mert nem otthon szültem... pedig ha tudnátok, hogy 3x-os veszélyeztetett voltam...

Tehát nem gondolom hogy ilyen stílusú minősítésre szorulunk.

A szoptatás igenis jót tesz a gyermekkorban és később is.


Egy 23 hónapos szopizó kisfiú anyukája (36/N)

2011. febr. 7. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
76%

Minek ugrotok egymásnak?

Tény, hogy a legjobb az anyatej. De az is tény, hogy a második legjobb meg a tápszer. Teljesen mindegy, ki melyiket eszi, nem feltétlenül lesz betegebb, vagy egészségesebb a másiknál.


Mondjuk arra azért kíváncsi lennék, kedves 61%, hogy hol olvastál hülyeséget az első válaszban.


Minden fajnak a saját tápláléka a legjobb. Mi emberek ügyesen alkottunk egy anyatejhez hasonló ételt, ami teljesen megfelel a babának, ha nincs anyatej. Ez tök jó, de ettől még erre a kérdésre nincsen jó válasz.

2011. febr. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
56%
Kedves utolsó előtti. Nálam meg te verted ki a biztosítékot! Én nem azt írtam hogy ellene vagyok a szoptatásnak,sőt! Ha tudnád micsoda lelki traumát okozott nálam hogy nem tudtam szoptatni csak 3,5hónapot. Én is szerettem volna jó sokáig szoptatni! De sajnos akármennyit próbálkoztam elapadt a tejem,a babám folyton éhes volt,így muszáj volt tápszerhez nyúlni! Annyit írtam hogy ezt így 100%ra kijelenteni hogy csak azért egészségesebb valaki mert sokáig szopizott,nem lehet! Az tény hogy az anyatej a legjobb a gyereknek,ezt senki nem vitatja!!!
2011. febr. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Pont most tudjuk tesztelni, de csak 2 babán. Az enyém tápszeres, az unokatesója tisztán anyatejes és egyidősek, 4 hónaposak. Ugyanazt a vírust kapták el (a nagy unoketesó hozta haza az oviból...), így az összes gyerek elkapta. A tünetek és a lefolyás is egy az egyben ugyanaz volt!!! Nővérem se hitt a szemének, hogy az anyatejes babájának pár napos nátha után, hörghurutja lett, majd tüdőgyulladása. Az én babám is ott elkapta, nátha, majd hörghurut. Az enyém tüdeje nem érintett. Két hete betegek, mindkettőnknél a héten derül ki, hogy lesz-e kórház.

Neki a másik anyatejes lánykája teljesen ekcémás, pedig egy molekula tápszert nem kapott, úgyhogy dühíti is, ha a játszótéri tápis gyerekek hogy az istenbe egészségesebbek az övéinél.

De mondom, az enyém is elkapta a vírus, szóval ha ovis van a családban, az anyatej sem százas védőfaktort. Javítja az immunrendszert (lehet, hogy az övé hamarább át is vészeli). Szóval irigylem, mi is kapunk tőle plusztejeket. Amúgy az én babám is még szoptatott, és fele részben kap tápit.

A nővérem babájának a pocija kikészült az antibiotikumtól, az enyém meg sem érezte.

De!!! Még sajnos nincs vége a történetnek:(.... sajnos. Nagyon remélem, hogy mindkettőnké hamarosan helyrejön...

2011. febr. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Ez megint egy vitainditó kérdés.

Én ha a saját tapasztalatom veszem, 2 teljesen tápis volt, egyet sikerült tápival felváltva kis anyatejhez is juttatnom, igaz csak 1,5 hóig. Hál Istennek ritkán betegek a gyerkőcök, a 7 hósom most először kapta el szegénykém a hányós virust (a nagyok ilyenen 4-5 évesen estek át először, náluk inkább a nátha, köhögés volt), de nem is csoda, mert nagy a családunk és szinte kivétel nélkül megkapták. Az az érdekes hogy mikor itthon volt a baci nem kapta el, elmentünk máshova onnét meg hazahozta pedig már túl volt rajta mindenki.

A környezetemet ha nézem: otthon is volt már barátnők között erről téma. És bizony 2 barátnőnél akiknek egyik tápis volt a másik anyatejes, pont az anyatejes volt a gyakran beteg, ők se értik hogy hogy létezik. És úgy általában véve sem látok különbséget abban hogy az egyik betegesebb lenne mint a másik.

Tény hogy az anyatej a jobb. Engem meg is visel nagyon hogy csak alig jött össze a szopi, nem volt aki segitett volna, aki biztatott volna. Sőt, a hamar adjál neki tápszert, ne éhezzen már - azt hiszem nem kell hozzá fűzni semmit. Aztán nekem meg maradt az önmarcangolás, lelkiismeretfurdalás., meg a sajnáló tekintetek. Sajnos már nem tehetek semmit, még mindig bánt, és irigykedve nézem mikor itt olvasom hogy ki mennyit tud szoptatni. :-(

2011. febr. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!