Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egészségesebbek-e a hosszú...

Egészségesebbek-e a hosszú ideig szoptatott gyerekek?

Figyelt kérdés
2011. febr. 6. 21:56
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
azért valami csak kell legyen benne,mert szerintem nem lehet mindenki hülye,aki 2-3 évig szoptat,és sokan vannak belőlük
2011. febr. 7. 11:25
 12/27 A kérdező kommentje:
Miért kell rögtön vitaindítónak minősíteni egy kérdést.Ez az oldal nem arról szól,hogy bármit meg lehet kérdezni?Új vagyok,mondták már ne foglalkozzak a kérdezgetéssel mert értelmetlen.Igazuk volt,csalódott vagyok.Anyák vagyunk,össze kellene fognunk.Mi értelme mindig támadni valakit?
2011. febr. 7. 11:31
 13/27 anonim ***** válasza:
Kisfiam 3 hónapos korától tápszeres, soha nem volt még csak megfázva sem. Barátnőm 20 hónapos koráig szoptatta a lányát, na ők már túl vannak mindenen: megfázás, fülgyulladás, húgyúti fertőzés. De ez a két gyerek még kevés a statisztikához, lehet hogy pont ők a kivétel.
2011. febr. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

jajjajjjajjjj, már megint vitatkozunk, szörnyű!!! Szerintem tök igaza van a kérdezőnek, anyák vagyunk, össze kellene fognunk. Mindenki mondja el a véleményét, ha szeretné, de nem kell nekimenni a másiknak. Hát miért nem lehet szépen írogatni?! Én is nagyon csalódott vagyok... persze nem lehet mindenkinek igaza, de minek kell lehurrogni bárkit is?! Felfoghatatlan!


Na de, kedves kérdező, ha szeretnél egy kis infót a szoptatásról, látogass el erre az oldalra:

[link]

Unicef és az egészségügyi világszervezet által is támogatott szoptatási irányelvek.


Mindenkinek boldog, felhőtlen babázást kívánok!

2011. febr. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 xStefix ***** válasza:
75%

Az én lányom 3 éve szopik és igen, szerintem egészséges és jól fejlődik.

Bízom benne, hogy a többséget erősíti.


Én magam is azok közé tartozom, akik pont azért szoptatnak ennyi ideig, mert úgy gondolják, hogy előnyös.

2011. febr. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Nekem 3 gyerekem van. Az első, a fiam két éves koráig szopizott, tápszert egyáltalán nem kapott. Másfél éves korában kezdte a bölcsit, addig amíg cicizett láza egyáltalán nem volt, nyilván voltak betegségek megfázott, nátha, köhögés stb. A cici befejeztével a betegségeket már láz is kísérte, méghozzá elég rendesen. Utánna össze is szedett mindent a bölcsibe.... A lányaim már nem voltak jó ciciző gyerekek, mert az anyatejes tápláláshoz nem csak az kell, hogy Te akard, hanem, hogy a baba is ügyes legyen és szopizzon. A nagyobbik lányom csak nyámmogott a cicin, alig hízott egy hónap alatt, de én hülye az anyatejmániám miatt nem akartam neki tápszert adni, végül 4 hónapos korában feladtam és tápszerhez nyúltam, mert már idegesített, hogy alig hízik. Persze a tápszert is csak nyámmogta, meg azóta is mindent, most 15 hónapos és 9 kg...összességében 8 hónapig cicizett, nagyon könnyen elválasztottam, a cici neki semmit sem jelentett :(:(. Most van egy 1 hónapos kislányom, ő szintén olyan mint a nővére, de ő legalább megeszi a lefejtet cumisüvegből...és ha még bőg én bizony tápot is adok neki. A betegségekhez visszatérve, a családban kapásból kettőt is tudok, akik anyatejesek voltak és mégis lettek allergiásak, asztmásak :(. A hozzátáplálási protokoll is folyamatosan változik, most ez a jó, pár év múlva meg más lesz a jó....
2011. febr. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Pont az lenne a lényeg, h kiderül, hogy tényleg egészségesebbek-e, ha mindenki leírná, hogy anyatejes és beteges, vagy tápszeres és hasonló. De azt is, hogy van-e bölcsis vagy ovis a családban!!! Mert nem a leválasztástól, hanem a rémes gyerekcsoporti bacikkal, vírusokkal szemben sokszor még az anyatej sem véd. De lehet, hogy igen. (Tapasztalataim szerint nincs olyan szervezet, ami olyan durva vírusoknak ellenállna...) Sokszor hiába viszik haza cicizni a gyereket ebéd után, és reggel is kap, ha egyszer már közösségbe jár, megette a fene. Amúgy óvónéni vagyok, én sokáig szoptam és nehezen bírom az ovis vírusokat, pláne nyári vagy téli szünet után...:D
2011. febr. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Szoptassuk a gyereket erőszakkal,ha akar ha nem. Én is úgy voltam ahogy az utolsó előtti írta. Az istennek nem akart a lányom ciciből enni,pedig mindent elkövettem!!! Aztán elkezdtem fejni,de sosem volt annyi amennyivel jóllakott volna. Állandóan ment a sírás,az egész napunk etetéssel ment el. Már bocsánat de nem vagyok önsanyargató,és a gyerekemet sem fogom,csak azért hogy 2-3éves koráig szoptassam. Közben a gyerek nem hízik,ordít én meg kikészülök idegileg! Jó annak aki sokáig tud szoptatni,sajnos én nem tudtam! Szerintetek minek találták fel a tápszert??? Gondolom azoknak a babáknak akik valami miatt nem tudtak szopni,az más kérdés hogy ha az anyuka nem akar szoptatni. A gyerekek ugyan úgy betegek lesznek,ha szopnak ha nem.

Lehet lepontozni megint!

2011. febr. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 xStefix ***** válasza:

De miért kell megint előhozni a "tápszer nem az ördögtől való"-témát? Nem ez volt a kérdés.

Komolyan, egyesek állandóan ezen lovagolnak.

2011. febr. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
xStefix,van egy privid
2011. febr. 8. 19:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!