Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 6 hetes babám állandóan cicin...

6 hetes babám állandóan cicin lenne. Mással is van ez így?

Figyelt kérdés
Kap anyatejet és tápszert is pótlásnak, szóval gyanítom, h nem éhes, csak bújós...viszont alig pár percet van el egyedül, nézelődik, utána rögtön sír és a csak a cici nyugtatja meg (meg a cumi, de azt nem szívesen adom neki). Van esetleg valaki, aki hasonlót tapasztal?
2009. febr. 9. 21:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Minek a tápszer, ha van tej???? Szoptass, ha egész nap cicin van a picur, akkor teljesen biztosan elegendő termelődik számára. Az pedig ne zavarjon, hogy sokat van cicin. Az én lányom is így volt, most 6 és fél hós, még mindig igény szerinti szopis, de már csak kb. 3-4 óránként kér.

Most még nagyon pici a babád, teljesen természetes, hogy cicin akar folyton lenni. Szép lassan ki fog magának alakítani egy rendszert és nem fog annyit cicin lógni, ne izgulj!

2009. febr. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyet értek az 1. válaszolóval, csak annyit tennék hozzá, hogy szerintem ne várd meg, hogy a baba alakitson ki napirendet. 6 hét után te is kezded érezni, hogy mikor éhes igazán és mikor használja nyugtatónak a cicit. Igy te is ki tudod alakitani a napirendet, etetési időket.

Az én kislányom is hasonlóan viselkedett, bár én adtam cumit, ami nem "rontotta el". Csak időhúzásnak használtam, hogy tényleg enni akarjon, igy könnyebben ment az evések beosztása. Most 8 hónapos és még mindig lelkesen szopizik naponta 5-ször.


3 kisgyerek anyukája

2009. febr. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sajnos tényleg nagyon kevés tejem van, már a legelejétől tápszerezünk mellé. Csak olyan "lelkiismeretfurdalásom" van a cumi miatt- úgy érzem,h rám van szüksége és olyan, mintha becsapnám a cumival. Tudom, h hülyeség, de vmi miatt mégis így érzem. Kicsit reménykedtem, hátha mások is indultak így és pár hét után rendeződött :)
2009. febr. 9. 22:25
 4/6 anonim ***** válasza:
feltétlenül www.lll.hu Cumit ne adj neki!
2009. febr. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

En igeny szerintem adtam a kis fiamnak a cicit,es most is igy teszek!O most 4honapos,es atlagosan 3-4oranket keri,ejjel pedig 1-2alkalommal!!De vannak a babaknal novesi idoszakok,amikor tobb tejcire van szukseguk,es ilyenkor egesznap azon lognak,de ez elmulik 2-3nap alatt!Nalunk eddig a 4honap alatt 3ilyen alkalom volt!

Es szerintem nem kell a tapszer ha van tej!En is ereztem ugy,hogy keves es ilyenkor akar orankent is a cicmre tettem!!HIdd el,hogy ez bejon,par nep es tele leszel,nem fog kelleni a tapszer!!

2009. febr. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha "kevés" a tejed, azt pontosan annak köszönheted, hogy már a legelejétől tápszerezel mellé. Teljesen felesleges! Sajnos a csecsemősök és védőnők teljesen tudatlanok, a régi, elavult, tápszerre szoktató nézeteket vallják, tisztelet a nagyon kevés kivételnek! Ugyan miért kell már az elején pótolni egy babának??? Az újszülött cseresznye nagyságú gyomrába kb. egy evőkanálnyi tej fér egyszerre. Bármikor lövell be a tej, ennyi előtej mindenkinél van!!!Ezt a mennyiséget kb. egy óra alatt meg is emészti, tehát újra szoptatni kell, ez teljeen természetes. És pont ettől a gyakori stimulációtól, amit a szopi jelent, termelődik egyre nagyobb mennyiségű tej, pontosan a baba igényei szerint.

Előttem írta valaki a la leche ligát (lll.hu) , érdemes valóban velük konzultálni. Én is tőlük tanultam mindent, szerencsére még a lányom születése előtt, nálunk nem is volt gond a szopival soha. Most 6 és fél hónapos és még mindig anyatejes, sőt, tejtesó is van.

2009. febr. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!