Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 7 hónapos babám állandóan...

7 hónapos babám állandóan szopizna, szilárdat kevesebbet eszik, mint egy hónappal ez előtt, mással is volt már így? Meddig tart? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Reggelente már korábban ébred, mint korábban, eddig reggel egyszer szopi volt 7:30 körül, majd 9 körül tíz órai anyatejjel összekavart babarizs vagy baba gabonapehely, most nem sokszor ébred 7:30-körül, inkább 5 -6 körül, néha korábban. Így 2x szopizik, mire reggelire kerülne a sor. Azt szépen meg is eszi, majd a nap folyamán többször kér cicit és szopizik is egy kicsit. Ebédre kapott mindig főzeléket, mostanában pár falatot eszik belőle, és követeli a cicit. Délutánra régebben kapott gyümit, most annak is jó, ha felét megeszi, aztán vacsira is alig tudok "beletömni" főzeléket, hogy ne ébredjen hajnalban. 20:30 kor alszik el kábé. Napközben az étvágy csökkenéssel egy időben elkezdett kevesebbet aludni is. Most már ott tartunk, hogy tegnap és tegnap előtt szinte nem is aludt napközben. A főzelékekre nem fintorog, kedvenc főzijét se nagyon eszi. Sajnos más folyadékot nem iszik meg a tejen kívül, próbáltam már a vizet és a gyümölcsleveket is. Foga még nincs, két kis dudor már van 2-3 hete, néha egy-két napig folyik a nyála. Nem lázas, nem beteg. Miért van ez?
2011. márc. 10. 07:49
 1/1 xStefix ***** válasza:

Szerintem nemsokára kibújnak a fogacskái! Akkor tipikus, hogy ennyire nem akarnak enni, csak szopit. Én így látatlanban a soraidból azonnal erre tippelnék.

Szoptasd nyugodtan tovább, sőt, ezzel teszed most a legjobbat, mert az anyatejben fájdalomcsillapító anyagok is vannak.

2011. márc. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!