Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért adnak pótlást sokan este?

Miért adnak pótlást sokan este?

Figyelt kérdés
szóval hogy is van ez, mert nekem nem tiszta. ha a mérlegelés szerint etetnék nekem is pótolnom kéne, mert este kevesebbet eszik a babám jóval, mint pl. reggel, vagy délben. de szépen fejlődik, és a védőnő szerint ez normális, mármint hogy kevesebbet eszik, mert este amúgy is más a tej minősége. akkor lehet, hogy sokak akik pótolnak nem is kellene nekik?
2011. febr. 8. 14:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Kényelemből, hogy átaludja gyerek az éjszakát, még ha pici, akkor is, mert ugye a szomszédé már születése előtt átaludta:-))

Vagy mert azt gondolják, ha kevesebbet eszik (este teljesen helyénvaló, hogy kevesebb a tej), akkor biztos éhes maradt.

Teljesen egyetértek veled.

2011. febr. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem gyarapodott az utóbbi időben,ezért kezdtünk pótolni,és a doki mondta,hogy délután/este kapja.Ugyanúgy nem alussza át az éjszakát,de így legalább tele a poci.
2011. febr. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 xStefix ***** válasza:
100%

Jól gondolod, Kérdező - sokszor totál felesleges!


Pl. épp azért, amiért a 2. anyuka is írta. Az eüsök szertik elfelejteni, hogy a babák nem egyenletesen híznak, ezért, ha kicsit is megáll a gyarapodás (ami sokszor teljesen normális!!!), azonnal pótlást javasolnak. Anélkül, hogy figyelembe vennék, hogy egyébként a baba megfelelően fejlődik-e. Na ilyenkor, megkockáztatom, ziher, hogy szükségtelen!


Másik ok, hogy a baba végigaludja az éjszakát, mert "úgy kell", "úgy jó". Csak itt meg az szokott elmaradni, hogy a gyerek ébredésének csupán egyetlenegy oka az éhség - de egy csomó minden van ezen kívül is, amiért felkelhet! - És ha nem az éhség a valódi ok, akkor hiába rakja tele anyuka este a hasat, ugyanúgy fog kelni a baba éjszaka.. Nincs meg az ok és rossz a megoldás. Sőt, ezzel aztán még a tejtermelésnek is kárt lehet okozni. Ráadásul még a logika se helyes, mert dugig teli hassal senki sem szokott jobban aludni...


Harmadik ok, mert valaki "okos" azt mondja anyukának, hogy este kevesebb a tej, ezért pótlás kell. Igen, tényleg kevesebb, de zsírosabb, laktatóbb + a baba is gyakrabban kér ilyenkor szopit, ha arra van szüksége. Teljesen jól ki lett találva a dolog, de megint valaki belenyúlt...


És a negyedik ok, mert anyuka mindenáron azt szeretné, hogy a baba este is csak x óránként egyen, ne gyakrabban. Ez (normál esetben) nem szokott működni, az előző összefüggés miatt. De ha valaki nincs vele tisztában, akkor nyilván félre is értelmezi a dolgot és jön megint a rossz megoldás...


Szóval ezért fontos, hogy az ember tisztában legyen az összefüggésekkel!

2011. febr. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 xStefix ***** válasza:
100%
És megy a pirospont a védőnődnek, szuper, hogy ezt tudta! :) (Mert sajnos a kisebbségbe tartozik..)
2011. febr. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszönöm

akkor ilyenkor nem kell aggódni, hogy apad a tej, egyszerűen csak így működik a természet? mert én nem fejek szopi után, szóval reggelre ugyanúgy lesz olyan mennyiség mint szokott?

2011. febr. 8. 15:56
 6/9 anonim ***** válasza:
Én azért adok neki, mert a kevés tejcsi miatt nagyon nyűgös és éhes marad. De nem tápszert kap, hanem az éjszaka lefejt tejet, de így is fel kel 2x szopizni éjjel.
2011. febr. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 xStefix ***** válasza:
77%

Bizony!

Estére azért van kevesebb tej, mert a prolaktin és az oxitocin (tejtermelő és -leadó hormon) termelése napközben lassan visszaesik. Ezek ugyanis nyugodt, relaxált állapotban (tehát főleg alvás közben ill. éjjel) működnek a leghatékonyabban. Ráadásul napközben más tevékenységekre is használjuk a vizet, energiát stb., estére nyilván nem fog annyi jutni a tejcsire. De mivel a babák is pont erre a délutáni/esti időszakra lesznek nyűgösebbek, ők is gyakrabban fognak szopit kérni - ezzel is kompenzálva az egyszerre valamivel kevesebb tejadagokat.

Szóval igen, a természet nagyon szépen elrendezte a dolgot. :)

És látod ezért is általános elv az igény szerinti szoptatás: ha mindig megszoptatod a babádat, amikor ő jelzi, akkor biztosan jól fogod csinálni! Ő tudja a legjobban, mikor és miért kéri. Nem feltétlenül kell nekünk mindig centire pontosan tudnunk az okokat (bár azért sokat segít, ha nagy vonalakban átlátjuk a folyamatot) - akkor is jól tudhat szoptatni valaki, ha egyáltalán nem foglalkozik a miért-ekkel, egyszerűen csak a babájára figyelve szoptat. Rugalmasan!

2011. febr. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 xStefix ***** válasza:
100%
Mi egyébként, miután 2 hós korban "megvilágosodtam", pár hét után elhagyhattuk a tápszert, és onnantól, amíg el nem kezdtük a hozzátápit, eszerint az elv szerint szoptattam esténként. Soha nem is volt szükség pótlásra, csak tényleg gyakrabban adtam neki tejet.
2011. febr. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én például azért adtam a babámnak pótlást esténként, mert szülésnél sérült és nem tudott rendesen szopizni, túl gyenge volt hozzá. A dokik észre sem vették, csak a Mami, aki babákkal foglalkozik.

Szerintem sem kell aggódnod.

Kicsit sajnálom azonban, hogy mindig lehurrogják azokat, akik próbálkoznak, mi is tehettük volna, hogy csak tápszerezzük, mégis inkább kiegészítettük... :(

2011. febr. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!