Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Olvastátok a hosszú ideig...

Olvastátok a hosszú ideig tartó szoptatás káros hatásait?

Figyelt kérdés

[link]


Nagyon meglepődtem, de ezek szerint lehet, hogy egyszer megváltozik a trend, és kiderül, hogy mégsem jó sokáig szoptatni. Én sose tudom mit csináljak... mikor tápláljak hozzá, meddig szoptassam stb. Persze az érzéseim szerint csinálom, de kiváncsi vagyok mit gondoltok a cikkről.


2011. febr. 8. 16:47
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%
Ezt most kár volt írnod!!!Mi nem azt mondtuk,hogy ne szoptass!!!Én is szoptattam amíg csak tudtam!Pedig tudtam,hogy emiatt van az ekcéma erősödése!Nem fogyasztottam tejterméket semmit!Nem ettem paradicsomot,marhahúst!Szinte csak krumplit,meg csírkemellet,azért hogy amennyire csak lehet megkönnyítsem a babám életét!És lehet ,hogy csak röhögni lehet rajta,de amikor a gyereked fájdalmasan üvölt ,mert majd lemarja a kis karját,arcát a viszketéstől,na akkor nem röhögnél,hanem vele sírnál:(!Mikor már napok óta nem aludt,mert tombol az ekcémája:(!Hidd le nem jó!De csak az ír ilyesmit,akinek(szerencséje van)és nincs hasonló gondja...
2011. febr. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
A cikkre reagáltam, nem az ekcémára. Sajnálom a babádat, de nem kell mindenen megsértődni.
2011. febr. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Azért tettem fel a cikket, mert szerintem nem bántó, mindössze egy kutatásról számol be. Nem azt írja, hogy ne szoptasson valaki, hanem beszámol meglepő eredményekről. Ezért voltam kiváncsi, hogy kinél volt-e hasonló tapasztalat, és látom, hogy valóban előfordul ekcémával kapcsolatos probléma.

A hozzátáplálás időpontja szerintem megint egy érdekes kérdéskör, szintén az ismerőseim között nem láttam összefüggést az almához szoktatás időpontja és az allergia között.

Tudom, hogy mit mond a WHO, meg az orvosi kamara (ugye időszakonként változik a véleményük), csak érdekes, hogy a környezetemben mégsem mutat összefüggést, és mivel itt sok anyuka van fönn, ezért gondoltam, hogy előrébb léphetünk. Én sem adok neki épp ezért mást 6 hónapos kora előtt, mint amit mond a WHO, de úgy érzem néha, sokat olvasva mások történetein, hogy ezt is túlparázom.

2011. febr. 9. 11:12
 14/17 xStefix ***** válasza:
46%

Nézd, a hozzátápihoz: A WHO azt mondja, hogy lehetőleg ne adj neki 6 hós kora előtt, mert allergizálHAT. De nem azt mondja, hogy ha adsz, akkor biztosan így lesz. Ugyanakkor, senki sem tudja megmondani a világon, hogy épp a te gyerkőcödnél épp az esetleges korai hozzátáp fog-e gondot okozni vagy nem.

Én többek között azért tartom jónak ezt az ajánlást, mert csak egy minimum időt ad meg, de maximumot nem. Nem azt írja elő, hogy pontosan ekkor és ekkor, csak annyit mond, hogy várj egy kicsit, amíg biztosan több jel is arra fog utalni, hogy a babád készen lesz rá. Szerintem ez teljesen logikus és józan elgondolás.

De nézzük a másik oldalt: mit vesztítesz, ha túl korán kezded? Tuladonképpen semmit. Mit nyersz? Tulajdonképpen semmit. (Az, hogy ki milyen "jó evő" vagy beteges lesz később, az megint nem hozható biztos összefüggésbe a hozzátáppal, mert miljom más dologtól is függ, ugye.)


Szóval logikusan végiggondolva a korai hozzátáp oldalán nincs semmi fajsúlyos indok!

A másik oldalon viszont van, amire figyelni kell, mégpedig az allergia veszélye. Az az előrejelzés, miszerint 2050-re minden második gyerek szenvedhet benne, eléggé ijesztő és lehet, hogy nem is túlzás.

Szóval ezek alapján szerintem nem (lenne) kérdéses, hogy melyik a célravezetőbb tanács.

Kockázatot tudunk csak csökkenteni, mert garancia semmire sincs - de ha tudjuk a módját, hogy ezt hogyan tegyük, miért nem tegyük meg?

(Ugyanakkor igazad van, nem kell teljesen ráparázni az egész történetre.)

2011. febr. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 xStefix ***** válasza:
28%

Kérdező, nem a lányom nem kap tápszert. Csak az első hónapokban kapott sajnos, mert akkor még nem tudtam, hogyan kell jól szoptatni.

A hozzátáp alatt csak akkor kapott, ha nem volt lefejt tej és gabonapépet csináltam neki; illetve 21 hós korától kapott 1 éven át babatejet is az anyatejen kívül. Most már bolti tehéntejet is iszik.

2011. febr. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2011. febr. 9. 21:54
 17/17 anonim ***** válasza:

Stefix válaszával kapcsolatban csak annyit mondanék a korai hozzátáplálásról, hogy én nagyon igyekeztem 6 hónapos korig húzni. Bár a környezetemben már minden kisbaba 4 hónapos kortól kapott mindenfélét. Anyukám már 5 hónaposan húsleves lével akarta etetni a gyerekemet, nézett hülyén rám, hogy csak anyatejet kap, Úr Isten, éhen hal! Elég sovány is volt, aztán 5,5 hónapos korában már éjjel is óránként szoptattam. Feladtam, elkezdtem a hozzátáplálást, azóta alszunk. Bárki, bármit mond, a gyerekem éhezett. Mondtam a védőnőnek, na ő meg letolt, hogy tönkretettem a gyerekem bélrendszerét, elég volt az anyatej, nem azért sírt. Mekkora egy hülyeség! Én vagyok az anyja, már csak megértem a jelzéseit. A fogára sem lehetett fogni, mert 11 hónaposan kezdte a fogzást.

Hozzáteszem, hogy 4,5 kg-val született, szóval nem kicsi. Most 1 évesen 11,5 kg. Azóta is szopik még egyébként.

Bocs az offért, csak gondoltam ezt még leírom.

2011. febr. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!