Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Most tényleg el fog apadni a...

Most tényleg el fog apadni a tejem? Mit tehetnék még?

Figyelt kérdés
2 hónapos koráig tudtam szoptatni a babámat, de amikor kiderült, hogy 3 hét alatt semmit se hízott, egy szopi után "leteszteltem", hogy vajon azért löködi ki a cicimet, mert jóllakott, vagy mert lusta tovább szívni. Simán megivott még 70 ml-t üvegből, holott a mellemben még volt 90. Vagyis lusta volt. Lassan jön a tejem, szűk a tejcsatornám, tudom jól, mert az első babámnál is úgy jártunk, hogy nem volt hajlandó szopni, inkább üvöltött, és végül beleuntunk a kanalazgatásba, üvegeztünk, és fejtem neki. Most is így teszek, fejek, meg is indult a súlya. Csakhogy közben kétszer megjött a menzeszem, háromszor iszonyú beteg és lázas voltam, most meg orvostól orvosig szaladgálunk, mert fáj a bal csípője, és senki nem tudja, mi baja (pénteken talán kiderül). Ez a sok dolog kikészített, és hiába iszom a tejserkentő teát, hiába szedem a homeós golyót, eszem a gabonás kekszeket, és fejek, mint a gép, egyre csak fogy a tejem. Pedig nem akarom, hogy elapadjon, mert bár nagyon macerás így, mégiscsak a legjobbat kapja (hozzáteszem, a nagyobbiknak is tudtam anyatejet adni 11 hónapos koráig; én nem akarom, hogy ami betegségeket hazahord szegény az oviból, elkapkodja a kicsi). Nem tudom, van-e még remény, vagy szép lassan végleg elapadok. Két hete még 800-akat fejtem, tegnap meg 400-at. :( Egyelőre a fagyasztott tejeket kapja pótlásnak, de pár nap alatt az is elfogy.
2009. febr. 10. 17:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Sztem túlságosan ideges vagy már a tejcsi miatt! Kicsit próbálj megnyugodni! Mindent tök jól csinálsz csak kérlek ne idegeskedj!!!!!!!!!!!!! Minden jóra fog fordulni és tejed is lesz így állj hozzá! Sok tejed van engedd ki magadból!
2009. febr. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nem lehet, hogy a stressz miatt lett kevesebb fejed?


azt nem irtad, hogy mmilyen tejnovelo dolgokat próbaltal.

2009. febr. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Lehet, hogy a stressztől, mert abból sajna most kijutott bőven. A bumburnyák védőnő is csak a hízást tudja szajkózni. Pl. ma is, amikor jött, nem azt kérdezte, hogy ugyan már, hogy van a kicsi lába, mi történt, hogy történt, hanem hogy hány grammal vették fel, és mennyivel hoztuk haza. :( Tök elegem van már! Egyébként Laktoherb teát iszom, Urtica Urens 5 CH-t szedek, Győri Édes JóReggelt kekszet eszek, sokat iszom és sokat is fejek.
2009. febr. 10. 21:52
 4/7 A kérdező kommentje:
Úgy értem, sokSZOR fejek, nem sokat. :( Most is épp végeztem, 50 ml jött ki a kettőből. :( Pedig a kórházban is tejcsarnoknak nevezett az egyik csecsemős, amikor császár (sajnos) utáni 3. napon bevittem a teli üveg tejcit, hogy adják neki éjszaka.
2009. febr. 10. 21:55
 5/7 anonim ***** válasza:
Tuti visszajön a tejcsi!!!!! Csak fejj fejj!
2009. febr. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne parazz!

adj magadnak egy szabad órát (picivel tobbet, ha tudsz), egyel egy finom sutit (mákos dolgoktól is jon allitolag a tej), igyal meg valamit, amit szeretsz.. csak uzd el a fejedbol a rossz gondolatokat..

a vedonovel ne foglalkozz, sajnos nagyon keves helyen jo, nalam sem jó, nekem egyik fulemen be, a masikon ki, amit mond.

nagyon fontos feladat az anyukaé, rengeteg ero, és energia kell hozza, de nem vagyunk duracell nyuszik, neha fel kell toltodni..

es tenyleg ne parázz, es ne hibaztasd magad, hanem inkabb toltodj fel egy picit.

vigyazz magadra

2009. febr. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :')
2009. febr. 12. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!