Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért van furcsa szaga és íze...

Miért van furcsa szaga és íze a lefagyasztott anyatejnek?

Figyelt kérdés
Steril anyatejes zacsiba faygasztottam le és felengedés után furcsa volt a szaga és az íze is. Műanyag szaghoz és ízhez tudnám hasonlítani. Nem mertem odaadni a babámnak, de van még a fagyasztóban.
2011. febr. 14. 18:10
 1/4 nacebee ***** válasza:
100%
Ezzel jár a fagyasztás.én adtam neki és úgy eszi hogy csak na!nincs tőle baja
2011. febr. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 xStefix ***** válasza:
100%

Ez normális. Az az oka, hogy az anyatejben lévő egyes enzimek (fehérjék) a fejést követően kvázi elkezdik megemészteni a tejet. Emiatt lesz idővel fura szaga és íze.

Ettől függetlenül a minősége továbbra sem rossz (illetve egy picivel romlik ugye a frissen fejthez képest, de ez minimális) - viszont, a baba nem biztos, hogy el fogja fogadni épp ezért....

2011. febr. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm! Akkor megpróbálom odaadni neki.
2011. febr. 14. 18:45
 4/4 anonim ***** válasza:
Tényleg nincsen baja, de aaz én kisfiamnak nem ízlett így. Ha dolgom volt, és az anyósom vigyázott rá, frissen, aznap, vagy előtte való nap kellett a szükséges mennyiséget lefejni.
2011. febr. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!