Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Találkoztál már olyan (új)...

XStefix kérdése:

Találkoztál már olyan (új) ajánlással, miszerint 4 hónapos kortól kekeszet kell adnod a babádnak?

Figyelt kérdés
2011. febr. 16. 14:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Én itt olvastam erről először, elég nagy vita volt belőle.

Én igazából azt sem támogatom, mikor már 6-7 hónaposan kekszet kevernek a gyümölcs mellé, inkább simán adtam a gyümölcsöt. Olyan feleslegesnek éreztem, pedig sokan mondták a környezetemben is, hogy tegyek hozzá, mert sokkal laktatóbb...

2011. febr. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Kell???

Ez micsoda őrültség? Ha azt mondanák, hogy sárgarépát, talán elgondolkodnék rajta...

2011. febr. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

4 hós kortol nem, de félévestöl igen.

Az új nézet, hogy minden ami alergiát okozhat addig kell elkezdeni míg az immunrendszer nem elég erös hogy téves védekezést indítson ellene. (mert ugye az alergia az immunrendszer téves védekezése)

ìgy mind a glutént, tehéntejet, szóját, tojást mindent nagyon kevés mennyiségben de el kell kezdeni a gyereknek adni féléves korától. de glutén van ezekben a bébi pépekben is. kekeszet rágcsálni majd csak 8-10 hós kortól lehet, mert addigra biztosabb hogy nem nyel félre.


DE ahány ház annyi szokás. Azt adsz neki amit akarsz, és úgy csinálod ahogy te jónak látod. Hallgass magadra, az lesz a legjobb a gyereknek.

ha akarod már 4 hósan bele keverheted az almába, ha akarod 6 hósan, ha akarod 1 évesen. vagy soha nem adsz neki. attól sem lesz baja.

2011. febr. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Az AJÁNLÁS eleve azt jelenti, hogy nem KELL, hanem ajánlatos. De ez egy butaság! Nincs szüksége még egy 4 hónaposnak gabona félére! Ráér 6 hónaposan, de akkor sem KELL!!
2011. febr. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

A legujabb ajánlások szerint 4 hónapos kortol kekszet kell adni a babának. Anyatejjel összekeverve egy kis kekszdara és adni a babának. Pont azután jött a védőnő , hogy nekik ezt elmondták és itt puffogot ( joggal) nálam, hogy milyen baromság ez és hogy ők el fogják ugyan mondani az anyukáknak,de azt is hozzá fogják tenni, hogy ől ezzel nem értenek egyet.

Szoval vita ide vita oda ez a legujabb ajánlás!!!!

Ettől függetlenül én kb 13 hónaposan adtam először kekszet a lányomnak.

2011. febr. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Én ismerem a szakmai ajánlásokat és már jócskán túl vagyunk a hozzátápon:), csak az érdekelne, hogy ti mennyire hallotok ilyesmit mostanság. Pár hete készült el az új védőnőknek szóló szakmai protokoll és abban van ez benne. Kíváncsi vagyok, mennyire terjed ez az infó.
2011. febr. 16. 14:55
 7/18 anonim ***** válasza:
Olyan nagy hullámvasút ez az egész hozzátáplálós irányelvesdi, nem? Anyósom idejében 6-8 HETESEN kezdtek el adni a babáknak kekszet meg narancslevet (külföldön). Aztán jött, hogy egy év után. Legutóbb 6 hónaposan, most meg 4 hónaposan... Pár év múlva megint 6 hétnél tartunk majd?
2011. febr. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Én csak a neten olvastam utána, dokiktól, védőnőktől nem hallottam még ezt.
2011. febr. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nem olvastam ki mit írt,lehet ismételni fogok másokat.Első gyereknek ezelött 9 évvel adtam,most másodiknak már nem.Előnyök és hátrányok.Ha hamarabb adsz dolgokat,könyebben megszokja az ízeket.Én a kicsinek 6 hónapig csak anyatejet adtam,nehezebben fogadta el az új ízeket,és sokkal válogatósabb.
2011. febr. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 babyg84 válasza:
Nekem is a védőnő mondta, hogy 4 és 7 hónapos kor között be kell vezetni a kekszet, hogy ne legyen lisztérzékeny a gyerek, de mivel én a lányommal se csináltam (mert akkor még nem találták ki ezt)ezért a fiammal se fogom. A lányom se lett lisztérzékeny, remélem a fiam se lesz az.
2011. febr. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!