Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Találkoztál már olyan (új)...

XStefix kérdése:

Találkoztál már olyan (új) ajánlással, miszerint 4 hónapos kortól kekeszet kell adnod a babádnak?

Figyelt kérdés
2011. febr. 16. 14:18
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Aham, az utolsó már erősen téma-gyanús... :S
2011. febr. 16. 17:15
 12/18 anonim ***** válasza:
Ezt nem értem,mit értesz ez alatt?
2011. febr. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de ezt is biztos külföldről vesszük át. Ahol mi lakunk (külföld) rengeteg olyan kekszet lehet kapni, amire rá van írva hogy 4 hónapos kortól. Azt viszont nem értem hogy miért "kell", mert nekünk is csak azt mondták hogy adhatunk, de azt nem hogy "kell".
2011. febr. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Nem keksz, hanem glutén!

a kekszben a gluténen kívul van még némi xar, ami nem való 4 hósnak

egyébként én 6 hósan kezdtem hozzátáplálni, előtte semmi glutén, gyümi.......

2011. febr. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Tegnap találkoztam a védőnővel és azt mondta, hogy gabonáról van szó, kekszet nem is említett.

Kié ez az agymenés?

2011. febr. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy valóban a glutén körüli új kutatási eredmények miatt nyomják most ezt a témát, de konkrétan úgy adják tovább pl. a védőnőknek, hogy kekszet ajánljanak az anyukáknak. (Nem mindenhol, mindenki, de nem egyszer találkoztam már így ezzel az összefüggéssel.)


Ha valakit érdekelnek ezek az új ajánlások (valós formában), szívesen leírom.

2011. febr. 17. 15:28
 17/18 anonim ***** válasza:

Amikor 6 hónapos volt a kisfiam, (4 hónapja, tehát igazán nem régen), hozta a védőnő a hozzátáplálási útmutatót, amibe le volt írva, hogy kenyeret, kiflit, kekszet stb. 8 hónapos kortól lehet adni. Aztán amikor jött pár nappal azelőtt, hogy betöltötte volna a 8 hónapot, kérdezte, eszik-e kekszet. Mondtam, hogy nem, erre elkezdte mondani, hogy hát azt már rég adnom kéne neki. Kérdeztem, hogy akkor miért van más az útmutatóban, és azt felelte, hogy azóta változtak az irányelvek.

Két hónap alatt. No comment... :D

2011. febr. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Na igen. :)

Igazából a gluténérzékenyekkel kapcsolatos vizsgálatok után jött ki az új irányelv. Elsősorban azokra a babákra kell jobban odafigyelni, akiknek van allergiás hozzátartozója (szülője), a többiekre kevésbé.

De még így sem szabadna 6 hónapos kor előtt bármilyen szilárdat adni. A gluténos babáknak is csak annyi a kikötés, hogy már nem 8 hósan, hanem hamarabb, az első ételek között kellene találkozniuk a pékárukkal. És fontos, hogy ezt követően lehetőleg még hónapokig szopizzanak.

2011. febr. 18. 21:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!