Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az normális, hogy 11 hetesen...

Az normális, hogy 11 hetesen egyre ritkábban, mondjuk inkább, hogy nagyon ritkán szopizik?

Figyelt kérdés
Már másodszor csinálja, hogy 6-7 órát is "megtartóztatja" magát délelőtt, engem meg a frász tör ki, hogy mi baj a tejemmel, hogy megint nem hajlandó enni és egyébként is majd szét durran a mellem :S. (Ha felveszem enni, megfeszíti magát és sír. ) Délutánra azért a 3-4 órát tartjuk, eddig csak délelőtt volt ilyen hosszú böjt.
2011. febr. 18. 17:00
 1/9 xStefix ***** válasza:

Hm, ez érdekes...

Nem változott meg valami a reggeli, délelőtti menetrendben?

2011. febr. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem változott semmi: felkel, tisztába tevés, evés, játék, alvás, aztán itt jönne újra az evés, de helyette sírás van, aztán nyüglődés. Szerintem éhes, de valamiért nem tud enni. Talán hasfájás??? Olyan furcsa, rákapna a cicire, de az első szippantások után megfeszíti magát és sír, nem hajlandó többet a szájába venni.
2011. febr. 18. 22:00
 3/9 xStefix ***** válasza:

Ha fájdalmasan sír, akkor elképzelhető, hogy úgy is van. Bár ez estefelé szokott gyakoribb lenni; de bármi előfordulhat.

Egyébként hogy látod, rosszul viseli a dolgot? Nagyon kiéhezik, nyugtalanabb? Ha nem, akkor nem biztos, hogy olyan nagy gond van, mint amilyennek tűnik.

2011. febr. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Sajnos már egyáltalán nem értem, amit csinál. Ma nagyon igyekeztem még alaposabban megbüfiztetni, újra adtam neki Espumisant, délelőtt minden ment is normálisan 2-3 óránként evett, aztán délután háromkor evett, játszottunk, aludt és megint nem volt hajlandó enni csak az előbb, 8-kor. Ilyenkor teljesen behisztizi magát. De nem tudom,hogy az elkeseredett próbálkozásaimtól, hogy enni adjak neki, a fáradtságtól, az éhségtől, hasfájástól, esetleg a fogára is gyanakszunk, mert nagyon rágcsálja a kis kezét.

Mindenesetre "nincs leesve a lábáról", hízogat is, pisil is eleget, széklete is van naponta. Csak én idegeskedem túl a dolgot? Attól tartok, hogy esetleg kiszáradhat ennyi idő alatt. Adjak neki vizet ilyenkor?

2011. febr. 19. 20:23
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én lányom is olyan 3 hónapos körül volt, amikor pont úgy ,mint a te babád, egyszer csak szopi közben hátrafeszítette magát, sírt, és nem akart enni. Nagyon ideges, és nyugtalan voltam, hogy mi lehet vele. Így utólag úgy gondolom, hogy a fogak dolgoztak a háttérben, és talán még hasfájás is társulhatott hozzá. Most 7 hónapos foga még nincs:-), de ez a feszített sírás, sokszor előfordult azóta. A tejeddel biztosan nincsen semmi baj, esetleg nem ettél olyasmit amitől fájhat a hasa? Bár gondolom odafigyelsz erre. Szerintem hamar jobban lesz a babád, és meglátod, minden vissza fog majd állni, és újból szopizni fog a babád.

2011. febr. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi, most megnyugtattál kicsit, ez a megfeszülés nagyon idegesített, lehet, hogy nevetséges, még agyhártyagyulladásra is gondoltam, ott is van ilyen tünet.... (Bár most már be van oltva, meg egyébként nem úgy néz ki, mint aki beteg.)

Teszel valamit az ínyére ilyen hosszú távon?

2011. febr. 20. 21:02
 7/9 anonim ***** válasza:

Dentinox géllel szoktam neki kenegetni a kis ínyét, nálunk bevált, de van akinél semmit sem használ. Kb.egy hónappal ezelőtt volt hőemelkedése is, és nagyon-nagyon nyügős volt egész nap, csak kézben volt el, éjjel is szenvedett,nyugtalanul aludt, akkor adtam neki nurofen szirupot.

Egyébként most hogy érzed, picit jobb a helyzet? Szopizik?

2011. febr. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 xStefix ***** válasza:

A Dentinoxszal csak óvatosan, mert lidokain van benne! Én csak akkor adnám, amikor már nagyon fáj az ínye, egyéb esetben inkább homeopátiával kezelném...


Kérdező, abból, amit leírtál, szerintem nincs különösebb gond. Sanszos, hogy elindult a fogzás, de arra majd az idő lesz a legjobb gyógyír.. Neked sok türelem és jobbulás a picidnek.

2011. febr. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ma átcsaptunk a másik végletbe: volt, hogy még két óra sem telt el, már enni akart. Lehet, hogy most pótol? Mindenesetre ez jobb állapot, mint az előző... A fogzás most már tuti, csupa nyál szegénykém, folyton a szájába tömköd valamit és nyammog rajta.

Köszönöm mindkettőtöknek, hogy írtatok, sokat jelentett!

2011. febr. 21. 23:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!