Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen módszerrel csináljátok...

Milyen módszerrel csináljátok a pótlást?

Figyelt kérdés
Estére kevesebb a tejem, viszont nappal tudok minden szoptatás után valamennyit fejni. Hogyan adjam neki este oda? A poharazást próbáltam többször is, fele a nyakába ömlött, szóval ez nálunk nem vált be. Az Avent 1-es cumisüveg okozhat ebben az esetben problémákat?
2011. febr. 18. 21:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Este mindíg kevesebb, de lényegesen laktatóbb, zsírosabb! Ne szoktasd üvegre, míg nem muszály!
2011. febr. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 xStefix ***** válasza:
100%

Hát nézd, ha minden szoptatás után még tudsz fejni is, akkor kizárt, hogy nem elég a tejed! Max. a babád nem szívja ki rendesen, de az más kérdés...

Üveget semmiképp ne használj, mert nem tudhatod, hogy érzékeny lesz-e rá a babád. Mindegy a cumiforma, mindegy a lyukméret - magát a cumit kell teljesen másképp szívni, mint a mellet!

Este pedig mindenkinek kevesebb szokott lenni a teje, de ez normális, élettani dolog. Szoptass ilyenkor gyakrabban, ezzel tudod ellensúlyozni a kisebb adagokat.

2011. febr. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igazatok van, ezért próbálom hanyagolni a cumisüveget, de akkor mégis mi a megoldás? Az a baj a drágámmal, hogy estére már álmosabb, és nem hajlandó "megküzdeni" a tejért, mert mindig bealszik. Aztán persze üvölt, hogy éhes maradt. Ha ömlene a szájába a tej, nem lenne gond, de hát estére ez már nem jellemző a mellemre. Viszont az egész nap lefejt tejet nem akarom kiönteni, inkább odaadnám neki. Értem, hogy ne zavarjam be az üveggel, de ha a pohár sem vált be, mit javasoltok?
2011. febr. 19. 08:11
 4/11 anonim ***** válasza:
Nyugodtan add neki üvegből. Az én fiam is üvegből kap pótlást és mégis jól szopizik. És ha rá kell bíznom a férjemre a gyereket akkor is jól jön a cumisüveg.
2011. febr. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én is ebben reménykedem, hogy talán napi egy cumisüveg nem zavarja meg, mert nagyon ügyesen szopizik, és tényleg befürödtünk a pohárral. Köszönöm!!!
2011. febr. 19. 10:50
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekünk az Aventes cumisüvegtől kicsit "begolyózik" a lányom, ha azt használjuk kevésbé akar szopni. Váltottunk Tommee Tippee cumisüvegre és azóta jól megy a szoptatás, és jól megy a cumisüvegezés is. Nincs cumizavar. Persze ha lehet ne pótolj, de ha mégis kell, akkor ki kell tapasztalni melyik cumisüveg jó.

Kanalazni, meg poharazni én sem tudtam, mert egyrészt kiömlött a fele kaja, másrészt sok levegőt nyelt tőle, amitől tök hasfájós lett.

2011. febr. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekünk a MAM cumisüveg jött be, az Aventesből pl nem tud inni. ( eleinte pótlást kapott, most már csak vizet a csuklásra - brutálisan sokat csuklik szegény vagy a hasfájásra teát, nincs gond a cumival hála Istennek).

Én azt javasolnám, hogy ha félsz a cumizavartól, akkor próbáld ki a szoptanítot, bár nagyobb beruházás, de tuti nem okoz gondot, ha nem tartasz tőle, akkor pedig próbálj olyan cumit választani, ami hasonlít a melledhez. Vagy próbáld kiskanállal etetni.

(A Medelának egyébként nagyon jó pótlós pohara van!!)


Nálunk az volt a "szernecse", mármint ami miatt nem alakult ki zavar a cumitól, hogy sajna már a kórházban tápszert, cukros vizet kapott, és csak a 2. hétre sikerült teljesen elhagynunk a tápszeres pótlást, viszont párhuzamosan egyre ügyesebben szopott. :)


Mennyi idős a babád? Lehet, hogy azért nem tudja kiszívni, mert még fiatal és gyengécske?


Váltott mellből próbáltad? Érzed a tejadó reflexeidet?

2011. febr. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az én babám 2,5 hónapos, és este én is cumisüvegből adom az előző éjjel lefejt tejet pótlásként. Ez megy 2 hetes kora óta. És ügyesen tudott szopizni emellett is. Örültem is, hogy nem zavart be nála, sokan mondták, hogy ne adjak neki cumisüveget. DE 2 napja nem akar szopizni, csak 1-2 percig, amíg könnyen jön a tejcsi. Szóval 2 napja szenvedünk, hiába próbálom visszatömködni a szájába nem kell neki. Szóval az elején hiába nem kavart be, most biztosan hogy cumizavaros lett.
2011. febr. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 xStefix ***** válasza:

Hát, látom többen lettek a "megnyugtató" válaszok.


Ha mindenáron cumisüveg: használat közben nagyon figyelj oda a babádra, mert elvileg pár napon belül már érezni lehet, ha baj van! Romlik a szopási technikája, lagymatagon szopizik, türelmetlenebb, nem eszi ki a végét stb. Én azt mondanám neked, hogy ha ilyesmit észlelsz és szeretnél még tovább szoptatni, akkor azonnal muszáj leszel eltenni az üveget! Ha a szopi nem annyira lényeges, akkor viszont kockáztatsz és majd kiderül..

De azért azt is érdemes szem előtt tartanod, hogy (ahogy az előttem lévő anyuka is írta) a gondtalan üvegezés után hosszabb idővel is előjöhet a cumizavar..!


(Az én lányom kicsi korában az első kategóriába tartozott, ezért amíg csak szoptattam, nem adtam neki többet üveget. Később a hozzátápi idején újra előkerült, de akkor már nem okozott gondot. Most 3 éves, még szopik és üvegből issza a tejet, kakaót.)

2011. febr. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Az biztos, hogy nagyon észen leszek. Azért is fejem sűrűn, hogy több legyen a tejem, és ezt a kis pótlást el is lehessen hagyni.
2011. febr. 19. 19:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!