Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elég lesz a tejcim még 6...

Elég lesz a tejcim még 6 hónapos koráig?

Figyelt kérdés
3 hónapos múlt a babám.Csak anya tejet kap.Nemrég volt egy növekedés ugrásunk,ami hatására a már beállt 3 óra helyett visszatért az 1,5-2 órás szopira.Egyszer-kétszer előfordult,hogy mind a 2 mellből kellett neki adnom,főleg esti elalvás előtt.Azóta újra beállt a kereslet-kínálat.Most kb nap 8x eszik olyan 5-max 10 percet.Magától hagyja abba,gondolom jóllakott,mert nem sír,nem követel.Ma próbáltam fejni,de szinte csak pár csepp jött.Hogy tudnám megnövelni,vagy egyáltalán kell e növelni a mennyiséget?Ki fog tartani még 3 hónapot vagy tovább?Szoptatós teát L szám iszom.
2009. febr. 13. 21:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy ki fog tartani. Kereslet-kinalat elven mukodik. Ha a babanak tobbre lesz szuksege, ismet gyakrabban keretozik majd mellre, mint korabban, ismet tobb tejed lesz, par nap alatt ujra beall a rend.

Nincs ertelme fejegetni, ha csak nem akarod leadni a tejet. Azzal tobblettermelest idezel elo, ami sokszor gyulladast okoz. A babadnak eleg lesz, az tuti. Tobb meg nem kell.:)

Nem gond az sem, ha ket mellbol etesz, foleg a novekedesi ugrasokkor jo. Azzal fokozod a tejtermelodest. Olyankor a kov. szopit mindig azzal kezd, amelyikbol utoljara evett. Ha beallt a kereslet-kinalat, visszaterhetsz az egy mellbol etetesre.

Csokkenni csak akkor fog a tejed, ha elkezded potolni tapszerrel/teaval. Vagy ha elkezded hozzataplalni, de akkor kell is, hogy csokkenjen, hiszen kevesebb kell a babadnak.

Szoval ne aggodj! Csak ugy magatol senkinek sem apad el a teje.:D

2009. febr. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Pont ebben a cipőben járok. Az én kicsim is 3 hónapos múlt (nov.6-án született) és folyton azon aggódok, hogy elég lesz-e neki. Ám nincs egy hangja se, ebből gondolom, hogy eleget eszik. 1 nap alatt 6x eszik (ebből 1x éjszaka). Ma én is többször adtam neki és váltott mellből is próbáltam már, de jól lakik. Gondolom nincs gond, csak mi aggódjuk túl a dolgot! Nem hülyék a gyerekek biztos jeleznék, ha éhesek. A súlya azt mutatja, hogy nincs baj. 2490-el született a kislányom és tegnap este 5990 gramm volt. Szóval csak pozitívan! ;-) A tiéd hogy alakul?
2009. febr. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az én fiacskám 3800g született,hétfőn már 6000g volt.Ő is magától fejezi be,nem hisztizik,csak ha véletlen lecsúszik a ciciről,na de akkor rendesen kiabál :-)

Nem azért aggódom,mert nem fejlődik-csak úgy alapból,mert mi van ha....meg olyan kis löttyedt a cici.De ha megnyomom spriccel a tej.Szóval kicsit megnyugodtam.Köszönöm szépen a válaszokat.

2009. febr. 15. 06:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!