Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Feltétlenül muszáj mellszívót...

Feltétlenül muszáj mellszívót beszerezni, vagy másképp is meglehet oldani lefejést?

Figyelt kérdés
Nemsokára szülök és nem tudom hogy kiadjak-e súlyos ezreket ilyen célra,mikor lenne más helye is a pénznek!Szoptatós teát már beszereztem lehet hogy elég lesz az is!38hetes első babás.
2009. febr. 14. 13:35
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem szükséges. Én sem akartam, de most már tudom, hogy kell. Pláne az első időszakban.
2009. febr. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
en biztos vennek.bar lehet kezzel is,hisz valamikor ugy csinaltak az anyukak.de nekem az fajt.vettem egy kezzel pumpalot,az nem olyan draga.es nagyon jo.es fontos szerintem az elso ket honapban arra,hogy tobbet termelodjon a tej.minnel tobbet rakod a melledre a babat es fejsz annal tobb lessz a tejed.es 3honapban mar annyi fog termelodni amennyi a babanak kell.de 3honapig szerintem jobb ha van.ha akarsz szoptatni es sokaig akarsz akkor sokszor kell fejni es szoptatni.gyors szulest es szep babazast kivanok
2009. febr. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%
Én kaptam, de soha nem használtam még. A kislányom 5 hetes. Szerintem nézd k, mutasd meg valakinek a családból és ha megszültél és szükség van rá megveszi. A MÜLLer-be 7000-ért láttam chicco kézit. A legtöbb helyen ugyanez a típus 13000-14000. Nekem a chiccot és az aventet ajánlották.
2009. febr. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.
2009. febr. 14. 14:24
 5/8 anonim ***** válasza:
69%
Nekem elektromos (NUK) van, és én még 7 hónapos babám mellett is használom! Én nagyon ajánlom! A mellszívó nem csak azért kellhet, hogy segítsen a tejtermelődésben, hanem azért is, hogy ha túl sok van, akkor le tudd fejni, különben begyullad a melled, és az bizony nagyon fáj. A szoptatós teával majd vigyázz, mert lehet, hogy attól hasfájós lesz. Nekem beletelt vagy két hétbe, mire rájöttem. Abbahagytam, és ugyanannyi tejem volt, mint amikor teáztam :)
2009. febr. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%

Én sem vettem, azt mondta, majd ha kell, veszek. Kaptam kéát barátnőmtől is, de egyikkel sem tudtam fejni,csak kézzel, aztán 5 hetes korától két mellből szopik a picur, igy nincs mit fejni :)

Próbáld meg, hogy kölcsönzöl legfeljebb 1 hónapig, aztán ha kell, veszel egyet.

2009. febr. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem pont a mellszívó az ami a sok fölösleges dolog közt tényleg kell.
2009. febr. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem várd meg, hogy alakul a tejcsid. Rengeteg nőnek szükség van a mellszívóra és rengetegnek nem. Én sem vettem egyik gyereknél sem, de utánanéztem hol lehet kölcsönözni, ha szükség lenne rá. De sosem volt. Sosem fejtem, sosem gyulladt be és 6 hós korig kizárólag szopiztak, még mindig van tejem és szoptatok is(amikor kéri, napi 1x-2x vagy egyszersem), pedig a már 26 hónapos.
2009. febr. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!