Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ki mivel kezdte a kóstoltatást...

Ki mivel kezdte a kóstoltatást a picinél?

Figyelt kérdés

Kaptunk ajándékba sütőtök bébiitalt és megkóstoltattam a 4és fél hónapos kislányommal. Nagyon ízlett neki, de most olvastam hogy almával szokták kezdeni. Még nem hozzá táplálást kezdek, csak kóstoltatom vele az ízeket.Remélem azért nem gond.

Ki hogyan kezdte?


2009. febr. 16. 20:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én nem tudtam mivel kell kezdeni mert nem mondta senki...még a védőnő sem úgyhogy én a hipp barackot kapta először. Szerintem nem törvényszerű hogy almával kell kezdeni, hisz nem kötelező!

Egyébként meg a mi orvosunk azt mondta hogy az alma a legsavasabb gyümölcs...

Bébiételek bevezetésénél is sokan azt mondják hogy először sárgarépát kell adni, hát én abból sem azt adtam neki először hanem sütőtököt. Amúgy meg a mai napig kihányja a sárgarépát vagy ha már megérzi hogy van a kajában akkor meg sem eszi.


Üdv: 7 és fél hónapos kislány anyukája

2009. febr. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

2. válaszoló! Elkapott a röhögés,köszönöm :))))))))) nagyon vicces :))))


amúgy nekem azt mondta a háziorvos,hogy ezek közül bármivel kezdhetem: alma,répa,sütőtök,barack,fontos,hogy idény gyümölcs/zöldség legyen vagy lehet fagyasztottal is!,de ne déli gyümölcsökkel kezdjem,kivéve a banánt,szerinte azt is lehet (oltási könyv szerint nem)

2009. febr. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
sztem is jó a sütőtök....bár hurka, az se rossz::)))))
2009. febr. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is baracklével kezdtem. Almalé, répalé, sütőtöklé, mindegyik jó. A banán szorulást okozhat, azzal vigyázz.

Közel egy hónapig csak gyümölcslevet kapott, majd azután barackvelő volt az első kanalas táplálékunk.

2009. febr. 17. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
nyugottan adhatod,mi most multunk egy hete 5hosak.en levessel kezdtem,nem akartam almaval vagy gyumolcsel,mert az edes is,es akkor lehethogy nehezebben fogja enni a zoldseget.gyumit majd egy honap mulva elkezdem.most levest es repat meg sutotokkot kostolgassuk.szepen eszi.
2009. febr. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért KELLENE almával kezdeni?? És miért a levekkel?? Állandóan azt olvasom itt, hogy almával kezdtem. Ez nem törvényszerű. Én sárgarépával kezdtem, majd sütőtök és krumpli, és cékla. Mindenki azzal kezd amit éppen ő jónak gondol.
2009. febr. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Még szilárdabbat nem merek neki adni. Pl főzelék vagy pép. Csak a folyadékokat kóstoltatom vele.

Vagy mindegy hogy folyadék vagy sűrűbb?

2009. febr. 17. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!