Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ma kezdtem a kóstoltatást....

Ma kezdtem a kóstoltatást. Öszilével kezdtük, és benyomott úgy 70ml egyszerre:0 Nagyon ízlett neki úgyhogy azért adtam neki. Nem sok elsöre? Csak anyatejet kapott eddig.

Figyelt kérdés
2010. febr. 24. 15:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Én nem adtam volna neki ennyit! Elsö nap 1-2 kanál,másnap 3-4,harmadnap mehet a püré,1-2 kanál,majd 3-4,majd 10,majd mehet egész adag. Ezt igy kellene csinálni!
2010. febr. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%

Nyugodtan adj, ha kér.

az enyém 6 hónaposan kezdte barack, banán, alma , körte, ezekkel és nem kóstolgatott, hanem megevett egy adagot.

Ha nem adtam, balhézott.

2010. febr. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi négy napja kezdtük almalével.Két napig adtam almalevet, két napig almapürét.Holnap adok őszilevet két napig, aztán két nap püré.Az almalé nagyon bejött, húsz milit lehúzott, és még ivott volna, de nem adtam.Másnap negyven milit ivott, de még mindig ivott volna.Almapépből tegnap olyan két kanálnyit evett, nem akart többet, de ma megevett majdnem egy fél almát.Én is félek, hogy sok, de tátotta a száját, kérte.Ő is csak anyatejet evett eddig, 5,5 hónapos.A hasa nem fájt, kakilni is tudott.

/Z/

2010. febr. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem túlzott óvatosság ez a kanalazás, ősziléből meg pláne, nem baj ha megiszik belőle egy fél decit! A főzelékekkel is úgy csináltam hogy első nap egy fél adag másnap már amennyit kér. Ez az egyik nap egy kanál, másnap kettő, harmadnap három stb agyrém, ami nem ízlik neki abból úgysem hajlandó egy kanálnál többet kóstolni.
2010. febr. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xStefix ***** válasza:

Hát, szerintem az óvatosság (elméletileg) kevesebb kockázattal jár, úgyhogy jobban megéri.

Ha a babád nem érzékeny az adott ételre, akkor nyilván nem gond a nagyobb mennyiség sem. De ha érzékeny (és ugye ezt előre nem tudhatod!), akkor bármekkora mennyiségre reagálni fog valahogyan (kiütés, székreki, hasmars stb.). De. Szerintem nem mindegy, hogy MENNYIRE reagál rá rosszul - és értelemszerűen a kisebb mennyiség általában(!) nem üti ki őket olyan nagyon. Gondolj bele, egy felnőtt esetében is ugyanígy van. Ha valamiből, amire érzékenyebb vagy, sokat eszel, sokkal jobban megterhel, mintha csak pár falatot ettél volna. (És nem kell, hogy rögtön allergiás legyél, elég, ha csak valamiért kevésbé jól bírod az adott ételt.)

Szóval én mindenképp a kisebb mennyiségekre szavazok, ételben, italban egyaránt. Fogja ő még elégszer telerakni a pocakját az újdonsült kedvenc ételeivel.. :) Nem kell rohanni, most az ismerkedés ideje van.

2010. febr. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!