Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nagyon cici függő babát hogy...

Nagyon cici függő babát hogy lehet le szoktatni a ciciről?

Figyelt kérdés
15 hónapos a kislányom és mostmár kezd teher lenni a szoptatás mert például az éjjel is felkelt vagy 10szer cicizni és hijába próbáltam vizet adni neki nem fogadta el hanem inkáb orditot hajnalig
2011. aug. 29. 08:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
12%

Én is szoptatok, szóval nem ismeretlenül írom a kegyetlenséget.

Hagynod kell ordítani. :( Vagy a férjednek kell bemenni vízzel, ha tényleg szomjas, ne szenvedjen amiatt. Bár szerintem ez nem áll fönn. Valószínű "csak" a cici kell neki.

Ez sajnos csak drasztikusan megy. :(

Mi csak 10 hónaposak vagyunk és csak egyszer kel föl éjjel, de már most félek, hogy mi lesz, ha nem szokik le magától. :( Sírás, sírás, sírás.

Ha úgy könnyebb, el is mehetsz otthonról. Akkor nem kell hallanod, ahogy zokog a babád.

2011. aug. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
52%

15 hónaposan még nem kell leszoktatni,csak azért ,mert teher.És nem drasztikusan.Ki kell bírni,ha jót akarsz a babádnak.Fogzik és azért kel éjszaka.

Átmentem ezen,azért tudom ennyire pontosan.2 és fél évesen aludta át előszőr az éjszakát.A max ébredés 12 volt,ugyanannyi cicivel.Volt,hogy sikerült kihagyni egy cicizést,de akkor ölben kellett hordoznom.Nem hagytuk sírni,kegyetlen volt,de nem bántuk meg.

Tudom már szeretnél egy jót aludni,de hidd el az is eljön egyszer.

2011. aug. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
58%

Még annyit hozzáteszek,hogy én a környezet nyomása miatt követtem el szinte a tévedést,hogy drasztikus módszerekhez folyamodjak.Mert elhitették velem,hogy a ciciért ébred.Ez nem igaz.Ha a foga fáj,akkor is ébredni fog,ha nem cicizteted,de akkor késöbb nyugszik meg.

Egy kérdés,ne vedd sértésnek,de soha életedben nem csináltál olyan dolgot,ami tehet volt,de mégis csinálnod kellett.

2011. aug. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
53%
Az én lányom 21 hónapos, és még cicizik. Sosem hagynám ordítani! Pedig már dolgozok, és ott is helyt kell állnom, de úgy gondolom hogy ennyi áldozat belefér. Én úgy gondolom akkor fogjuk abbahagyni, ha már meg lehet vele beszélni a dolgokat ( az elsőnél is így volt), de éjszaka én szívesebben odaadom neki a cicit, mert hamarabb megnyugszik, és tudunk pihenni. Kegyetlenség éjszakákon át üvölteni hagyni egy kicsit, mert anyunak úgy kényelmesebb. Kedves első, neked pedig nincs tapasztalatod ha még nem szoktattál le ciciről gyereket, szóval nem kellene tanácsokat osztogatnod.
2011. aug. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
80%

én megpróbálnék neki cumit adni

az én kislányom is szopizás mellett cumizott éjjel, nem zavarta meg a szopizását a cumi.

Te is nyugodtabb leszel éjjel és Ő is tud pihenni.

2011. aug. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
69%

utolsó vagyok:

valamint egy 15 hónapos gyerek szerintem már nem éhes éjjel, lehet csak kicsit éberebben alszik.

a cumi nálunk bejött és nappalra abszolut nem igényli.

2011. aug. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
34%

Jó megoldás a cumi,ha elfogadja.Én is próbáltam,enyém nem fogadta el.Igy maradt a cici.

Ez az egész felfogás kérdése.

Ha úgy gondolkozol,hogy nem vagy a gyerek rabszolgája,és hogy neki meg kell tanulnia aludni,akkor ordíttasd egész éjjel.

Ha pedig úgy gondolod,hogy ennyi áldozatot megér,hogy a gyereked kiegyensúlyozott legyen lelkileg,fölösleges trauma nélkül,akkor ki fogod bírni.

Ha megnyugtat,egyetlen anyuka sem halt bele az éjszakai ébredésekbe.Hogy mennyire kegyetlen,arra nincs elég jelző a magyar nyelvben.

Én megtapasztaltam,nem csak úgy irogatok,és hidd el,nem bánom.+ éves korában úgyis majd átalussza az éjszakát.

2011. aug. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
56%
Válaszolnék, csak sajnos sokkot kaptam az első válaszolótól! Pillanat!
2011. aug. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
80%

Nyugodtan leszoktathatod róla, ha már teher, nem kötelező egy 15 hónapost éjjel tízszer szoptatni. DE! Semmiképp nem az első válaszoló módszerével!!!!!

Én 13 hónaposan szoktattam le. Este elmondtam neki, hogy legközelebb már csak másnap lesz szopi, és amikor felébredt éjjel, kivettem, ringattam, megkínáltam vízzel, és vele maradtam, amíg vissza nem aludt. Az első este kicsit nehezebb volt (de nem nehezebb, mint egyébként is óránként kelni), a második már könnyebb, és így tovább, amíg végül le nem szokott róla. Ma már csak vízért kel, ha nagyon meleg van.

Úgy gondolom, Neked is lehetnek igényeid, és nem kitolás egy ennyi időssel, ha megpróbálod rávezetni arra, hogy éjjel nem eszünk, hiszen elég nagy már. Viszont fontos tudatosítani benne, hogy csak cici nincs éjjel, anya mindig, minden körülmények között van! Ezzel nem sérül egyáltalán.

Az azonban igaz, hogy mindez erős eltökéltség nélkül nem fog menni. Amíg meg nem érett benned az elhatározás, hogy eddig és nem tovább, addig inkább ne is próbáld, mert csak kudarc lesz a vége.

És hogy ne érezd magad szar anyának: a kötődő nevelés atyja, Dr. Sears is azt javasolja, szoktassuk le a nagyobb gyereket az éjjeli szopiról, ha már nem bírjuk. Pedig ő aztán igazán nem az idomítás híve.

2011. aug. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
30%

[link]

Itt van a cikk erről.

2011. aug. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!