Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Sírás szopi közben? Mit...

Sírás szopi közben? Mit tegyek? Már kivagyok.

Figyelt kérdés
4 hós kislányom hetek óta sírdogál szopi közben, de eddig csak ritkán és mindig sikerült valahogy megnyugtatni.Most már 1 hete ott tartunk, hogy egyrészt 1,5-2 óránként kér enni, másrészt szinte végigsírja. Csak állva, ringatva és csak az egyik mellemből hajlandó és még így is sokszor sír.Valószínűleg náthás és fogzik is talán.Már nem tudom, mit tegyek. Tejem van.Mit tegyek?
2011. márc. 2. 15:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy fáj a hasa ahogy beindul a tej hatására az emésztése?
2011. márc. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Már akkor elkezd sírni, amikor meglátja a cicimet.:(
2011. márc. 2. 15:55
 3/8 anonim ***** válasza:

nálunk is volt ilyen időszak, szerintem a foga fáj, és szopi közben még jobban fáj.

a lényeg, hogy ne add fel, ezzel teszel neki a legjobbat. kitartás, idővel múlik, nem emlékszem, mitó jobb a helyzet, de most jobb, most 7 hós.

2011. márc. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ilyen, mind a két fiamnál. Kb. 1,5-2 hónapig tartott, aztán ahogy jött, úgy el is múlt. A pontos okát nem tudtam kideríteni, de biztos, hogy nem a foguk miatt volt, mert mindkét fiam első foga 10 hónapos kora körül jött ki, tehát 3-4 hósan ez nem okozhatta a problémát.

Azt viszont észrevettem, hogy a szoptatási testhelyzet változtatása, néha segített a babán. Ha úgy szoptattam, hogy a baba a szoptatás közben függőleges testhelyzetben volt, akkor kevésbé sírt, mintha félig fekve, vagy teljesen kektetve szopizott volna. Ezt úgy kiviteleztem, hogy magammal szemben a combomra ültettem, és az egész testét tartva a karommal, kezemmel (ölelve) szopizott. Nem volt kényelmes, de többször is bevált.

2011. márc. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

nekem a kisfiam 2 és fél hónapos, és uez a helyzet. Be sem akarja kapni a cicit, volt hogy annyira sírt hogy lefagyasztott tejet kellett adnom, mert a cicire nem akart menni. addig akar enni amíg jön a tej, bár néha el sem jutunk odáig hogy bekapja a cicit, mintha nem lenne éhes , de előtte meg jelzi hogy enni akar, áll. 3 hónap körül van egy ilyen időszak.én azt próbáltam , hogy mikor üvölta cici felé, akkor belespricceltem a tejet, és aztán már be is kapta a bimbit. Ezt ma próbáltam ki, mert nem akarok mindíg pótolni. a barátnőmnél uez a helyzet, ő minden szopi előtt lefeji a tejet, és azt adja neki cumisüvegből, mert már nem akar enni.

Az is lehet hogy minden érdekli őket és ezért nem figyelnek a szopira, de igazából én is csak találgatok, és keresem a jó megoldást, szeretnék még szoptatni, de már annyira kivagyok, hogy görcsöl a gyomrom, és az lesz a vége hogy ha én nem eszek akkor nem lesz tejem. Ördögi kör:(

2011. márc. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat, ezeket már én is végigpróbáltam. Valami egyszer bejön, máskor pedig nem, már előre félek minden szoptatástól, nagyon rossz érzés. Remélem hamarosan elmúlik...Kitartást a hasonló helyzetben lévőknek.:)
2011. márc. 2. 17:00
 7/8 anonim ***** válasza:
Megjött már szülés óta? Lehet hogy amiatt megváltozott a tej íze, és ez nem tetszik neki. Vagy fogzik. Nekünk is voltak ilyen időszakok, elmúlt. Próbáljátok meg más pózban, más helyen, mint ahol eddig szoktátok.
2011. márc. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én babám tápszert eszik, mégis ugyanez a helyzet. 2,5 hónapos korában kezdődött. Ahogy visszaemlékszem, a testvérénél is ugyanez volt. Szerintem az emésztése indul meg ilyenkor, és fáj tőle a pocakja. A dokink azt mondta, hogy majd kinövi.
2011. márc. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!