Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyukák, akik kizárólag csak...

Anyukák, akik kizárólag csak szoptatnak és igény szerint: hozzávetőlegesen mennyi idő telik el 2 szoptatás között?

Figyelt kérdés
A baba korát is írjátok oda légyszi
2011. márc. 6. 23:34
 1/10 anonim ***** válasza:
5 hónapos koráig kizárólag szoptattam. Szoptatás megkezdésétől következő szoptatás megkezdéséig 2 óra hossza telt el (1 óra hosszás volt egy szopi 3,5 hónapos koráig, minden szopi után fél óra fejés)Aztán csökkenni kezdett az idő a szopik között és egyéb jelei is voltak, hogy meg kell kezdenem a hozzátápit. Piciket evett mindig is. A mai napig piciket eszik, pedig 5x szopik, 4x eszik.
2011. márc. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nekem most lesz 6 hónapos a lányom és még csak szopizik, majd most kezdjük a hozzátáplálást. nekem ő a harmadik kizárólag és igényszerint szoptatott babám, és átlagosan mindegyiknél napközben 1,5 és 2,5 óra között szopizott, ha otthon voltunk, de simán kibírta ennél tovább is ha úton voltunk. nem csak akkor esznek, ha éhesek. van hogy csak szomjas, vagy csak elfáradt és jól esik egy kis megnyugvás a nagy játék közepette:)
2011. márc. 7. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

11 hetes babámnál majd most lesz pótlás, igény szerint szoptattam, de csak 5x kellet neki a cici, este végig alszik, napközben meg így kért enni, 2,5 - 3 óra telt el a szopik között, kevésszer evett de nagyobb mennyiséget.

(200-at, 100-at, 100-et,140-at,100-at vacsira) kb ezek az adagok voltak, de már az egyiket tápszerrel ki kell váltanom, mert kevesebb a tejem, ill ő sem elégedett ,ár a 100-as szopiknál.

2011. márc. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 xStefix ***** válasza:

Utolsó: a gyakori szoptatás nem használt?

Pont most vagytok a 3 hós ugrásnál, tipikus, hogy ilyenkor nem elég a tej. De ha tápszert adsz, attól még kevesebb lesz, tudod..

2011. márc. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Szia xStefix!:)


Nem ide tartozik a kérdés, de: a három hós ugrásnál normális, ha nagyon nyűgös a baba, sok tejet igényel, ha meg több van, akkor sokat bukik? Egész délelőtt bukik a babám...

2011. márc. 7. 11:23
 6/10 anonim ***** válasza:
08:33 as vagyok. Sajnos nem használt a gyakori szopi sem. Próbáltam hogy másfél 2 óra telt el a szopik között, de 30-60 között szopott, és üvöltött hogy éhes maradt, elős nap még nem jöttem rá hogy ezért sír, így kézben volt próbáltam nyugtatni, nem ment, megint cici, de már ott is üvöltött.valamiért nem volt tejem délután, másnap fagyasztott tejjel próbálkoztam pótolni,és ő nagyon elégedtt volt, ekor jöttem rá éhes maradt ez volt a baj. így inkább ilyenkor fejek de tápot vagy az összegyűjtött tejet kapja meg. Nem akakrtam hogy egész délután üvöltsön. Szóval fejlődési ugrás nélkül is kevés ez a mennyiség, sajnos így marad a táp. Viszont ilyenkor is fejek, mert ha délelőtt is pótolnom kell akkor előbb a tejet kapja.
2011. márc. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem biztos hogy a miénk igény szerinti szoptatás, de a kislányom még 2 hónapos sem volt és csak 4 óránként kért enni, szinte percre pontosan.

Persze néha sírdogált 2 etetés között, de mivel simogatásra, ringatásra, egyebekre megnyugodott, nem tettem úgymond az "első nyikkra" mellre. Tehát nem teljesen igény szerint szoptatom.

Most 4 hónapos és szintén csak 4 óránként, néha még ritkábban eszik, és elképesztő gyorsasággal, kb. 8-10 perc büfizéssel együtt. Remélem ez nem baj, de inkább már nézelődne, gagyogna.Nem fecséreli az időt...:-)

2011. márc. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mi hat hetesek vagyunk, átlag 4 óránkénti evéssel.

Kb így eszünk (az óra eltolódik, de a két szopi közti idő nem):

01.30

05.30

800-9.00

12.00

17-18.00

(És nagyon ritkán 21-22.00 - kb 4-5 naponta)

Délelőtt 120 gramm körül eszik, délután 170-180 grammot

2011. márc. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 xStefix ***** válasza:

Szia Kérdező! :) (Bár én nem tudom, te ki vagy, de ha te ismersz, nekem már az is elég.:)


Ugrásnál szinte mindig van nyügi, ezzel érdemes számolni, igen. A bukás nem lehet, hogy azért van, mert többet sír, több levegőt nyel, talán még szopi közben is?

A simán több tejtől is lehet bukás, mert ilyenkor a felesleg jön ki; bár ez inkább újszülöttekre jellemző. A nagyobb babák már azért jobban tudják kontrollálni a szopit, a levegőt és a mennyiséget, náluk ez már ritkább. Illetve a tejmennyiség sem úgy szokott általában megnőni, hogy puff, hirtelen túl sok lesz és emiatt dugig eszi magát a baba, aztán kipakol... inkább folyamatosan emelkedik a tej, a pont elég szintig.

Szóval én inkább a levegőnyelős verzióra voksolnék így "látatlanban". ?

2011. márc. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 xStefix ***** válasza:
08:33-as, értem. És hány napig próbáltad a gyakori szopit?
2011. márc. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!