Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az alkoholok közül mi az amit...

Az alkoholok közül mi az amit ihatok? Természetesen van lefejt tejem itthon amivel etetik majd a manómat (7 hetes). És mennyi idő után eheti meg a tejcsimet, mennyi időt hagyjak ki?

Figyelt kérdés
2009. febr. 20. 10:18
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
57%
Kerdezo, aki a korabbihoz hasonlo modon lehurrog teged, abbol biztos lehetsz, hogy csak az irigyseg beszel! Neki valszeg otthon kell ulnie, es lathatoan meguti a guta, hogy mas szabadabb tud lenni, a ferje, a csaladja segitsegevel. Meg mindig ott van leragadva, hogy a sajat igazat probalja bizonygatni masok pocskondiazasa mellett. De ezzel te ne torodj. Tegy ugy ahogy neked, a gyermekednek, a csaladodnak jo. A babanak kiegyensulyozott anyara/csaladra van szuksegre nem egy depresszios harpiara.
2009. febr. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
57%

Menj el szórakozni.Érdekes megfogalmazás nekem az "hogy engem biztos megszólnának érte"!!!!Ki törődik azzal,hogy megszólnak e vagy sem.A következő pedig hogy lázasan nem lehet szoptatni??Az eü mely területén dolgoznak???Több ága is van értem itt az orvosoktól a recepcióig....És mégegy ellentmondás:Ha most kapja üvegből és nem kér majd ciciből mi lesz?Erre gondolom azt mondod,hogy szándékosan csinálta!Persze,de az is aki lázasan nem szoptat és üvegből adja.Lehet neked kéne utánanézni ennek a dolognak és nem vakon megbízni 1-2 emberben csak azért mert neki az a látásmódja.


Kedves kérdező!Érezd jól magad,turbózd fel a kedélyállapotod,és minden rendben lesz!

Végezetül itt egy oldal alkohol kiürülés kalkulátorral!

Jó szórakozást!

2009. febr. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
92%

Csak nem írtam be az oldalt bocsi:-))

[link]

2009. febr. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
80%

2. vagyok.

Figyelmesen olvastam, értem én, hogy van lefejt tejed, csak gondoltam, ha lefejve van, akkor szoptatol. Gondoltam valami évforduló, vagy ünnepi esemény van, ahol "illik" inni, ezért írtam, hogyha sört és bort iszol, nem kell szüneteltetned a szoptatást. De mivel nem tudtam az okát, így azt is írtam, hogyha mégis mást innál, mire figyelj.

Nem hinném, hogy mártírnak kell lenni egy anyának. Mindenkinek a magánügye, hogy hogy neveli a gyermekét, ezért elítélni nem lehet. De persze sokakat felháborít, ha ilyet lát, hall, hogy egy 7 hetes anyuka éjszakai csajos buliba vágyik és a legnagyobb problémája, hogy milyen alkoholt igyon. Én magam is úgy vagyok vele, hogy amikor boltba mentem el 1 órára és apukájával hagytam a gyerkőcöm, már akkor halálra izgultam magam, hogy jajj, nehogy baj legyen, nehogy sírjon utánam, nemhogy több órára magára hagyjam. Persze nem vagyunk egyformák...

Azonban valamire szeretném felhívni a figyelmed:

1. Egy kisbabának szüksége van az anyukájára és ez nem feltétlen a tejre vonatkozik, mivel nemcsak egy tejadó automata vagyunk a gyermekünknek. Kell, hogy érezze, anya ott van, ha kell, átöleli, vigasztalja, biztonságot nyújt számára. Neki Te vagy a mindenség, mégha apukáját is szereti, de Te vagy az, akivel egynek gondolja magát, belőled táplálkozott, benned fejlődött 9 hónapig! Persze, hogy néha ki kell engedni a gőzt, de miért nem lehet ezt otthon tenni? Elmennek a csajok hozzád, beszélgettek, de ha szüksége van rád a picurnak akkor már ott is teremhetsz.

2. Néhány nap elegendő, hogy a baba rájöjjön, a cumisüvegből könnyebben megkapja a fincsi tejcit és hipp-hopp, már lőttek is a szopcsinak! És ne haragudj, de ezek alapján, amit írtál nem hiszem, hogy majd hónapokig fogod neki fejni éjjel-nappal...

2009. febr. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
54%

Hát ez nem jött nektek össze :D hogy irigy lennék meg ilyesmi, ugyanis a család összes tagja alig várja hogy babázhassanak, nagyik, stb. Az én drága párom meg állandóan azon van hogy én kikapcsolódhassak, de nem igénylem, mert nem érzem tehernek, kimerítőnek a babázást! Majd eljön az ideje! Nem kell irigynek lenni ahhoz hogy valaki józanul gondolkodjon! Aki meg azt írta hogy mi van ha majd nem fogadja el a cicit, az valószínűleg nem szoptat, vagy szívesen tér át a tápszerre, én nem!

Abigél, 4 hós anyuka (12.24-es voltam)

2009. febr. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
62%
Látom azért vannak itt rendes anyukák is!:))) Igen a babának MINDIG szüksége van az anyukájára!Egyébként az aki nem megy sehova a "gyermeke miatt" attól még nem hárpia!Én nem vagyok az.Imádom a gyermekemet,és ha szükségem van kikapcsolódásra,megoldom de nem hagyom a gyerekemet,hogy "más" etesse!Addig jó,míg szopizik,és bizony én sem szeretném ha tápszeren élne!!!Mindenesetre sajnos több olyan anyuka van aki egyetért a kérdezővel,és ez elég szomorú,hogy így állnak hozzá.Mi azért lettünk anyukák,mert azok szerettünk lenni,ezért felelősség van rajtunk: A Gyermekünk!Nem pedig odapasszoljuk a nagyszülőkhöz,barátnőhöz,stb...(???)És majd Ő megeteti,miközben én jókat szórakozok... Ezen nem kell kiakadni!És bizony az alkohol,az alkohol!
2009. febr. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
70%
Azokkal értek egyet, akik szerint még kicsit korai ilyen hamar bulizni... Nem érdekel semmiféle lepontozás, csak nyugodtan, de ilyen kérdést fel sem tettem volna, hogy 7 hetes gyerek mellett milyen alkoholt lehet inni:((Szomorú.
2009. febr. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
47%

Teljes mértékben egyet értek az előző,14:13-as válaszolóval!!!Nos ezt írta a kommentbe a kérdező: "Tehát nem szopiztatom meg a bébimet természetesen buli után az alkoholos tejjel. "

Erre az a válasz,hogy "csak nyugodtan bulizzál?"Arra nem gondol,hogy a tejének árt?Örüljön neki,hogy van teje,sajnos nem mindenkinek adatik meg,pedig sokan szeretnének szoptatni.Van aki sokat is sír emiatt.Igen,szomorú a kérdés!

2009. febr. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Hűűű.... Nem is gondoltam, hogy ekkora "lavinát" indítok el a kérdésemmel, de hát legyen! Nagyon köszönöm az összes választ. Szeretném tisztába tenni a dolgokat: NEM arra lettem volna kiváncsi, hogy kinek milyen erkölcsi problémát okoz az, hogy elmegyek egy pár órára a kis manócskám mellől. Abban az esetben a kérdésem így szólt volna: Mit szóltok elmehetek ilyen körülmények között bulizni??? Tehát közben utána néztem és megtudtam, hogy a száraz vörös bor a legmegfelelőbb, mivel abban van a legkevesebb adalékanyag (persze a többi borhoz viszonyítva). A sör is jó, de az nagyon felfúj.

Szeretném felhívni minden "negatív" választ adó anyukának a figyelmét, hogy vigyázzanak ezekkel a rossz érzést keltő, pocskondiázó üzenettel. Ha egy olyan kétségek közt élő, depresszióra hajlamos, bizonytalan anyuka lennék (mint amilyeneket sajnos ismerek), valószínű összeomolva, lelkiismeretfurdalások közepette fakadtam volna sírva, hogy biztos rossz anya vagyok, mert arra vetemedek, hogy kicsit kikapcsolódok. Nyilván ha a gyerekorvos meg a védőnő nem minden alkalommal azzal fogadna, hogy a picurkám mennyire szépen fejlődik, milyen kiegyensúlyozott stb. akkor nekem se jutna eszembe bulizni. Egyebként a férjem is támogatja, mint ahogy ő is, néha én is elmenjek bulizni.

Szép napot!!!

2009. febr. 21. 12:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!