Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A lefagyasztott tejed hogy...

A lefagyasztott tejed hogy adjátok oda a babának, hány órával a fogyasztás előtt kell kivenni, hogy időben kiolvadjon?

Figyelt kérdés
Én 3 óránként szoptatok, most 6 hetes a kisbabám, s holnap mennem kell a nődokihoz, s nem mindig sikerül lefejni annyi tejet, amennyire szüksége van a babámnak, tápszert pedig nem akarok adni neki. Van hogy annyi van a két cicimben, amennyire szüksége van, s azt meg tudom oldani. Na de, hogy most amikor fejek nem mindig termelődik úgy, mint az elején. S még csak egyszer sikerült úgy fejnem, hogy le is tudtam fagyasztani végszükség esetére. Eddig mindig megoldtam, mert volt úgy, hogy apára vagy nagyapára kellett bízni, mivel sok ruha szülés után nem lett jó rám, s muszáj volt kimennem vásárolni vagy pajzsmirigyes vagyok, s vérvételre menni (oda meg nem vihetem magammal). Csak ha így folytatódik, nem biztos hogy lesz elég tejem, mert ha fejem, nem mindig termelődik újra következő evésig.
2011. márc. 16. 09:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Ne aggódj a fejés miatt!

Ha fejed, akkor is termelődik a babádnak következő evésre, csak a cicid nem lesz olyan "telítettség érzetű", de a legtöbb tej akkor termelődik, amikor a baba szopik (vagy fejsz), nem azt eszi csak meg, ami épp a cicidben van, hanem annál sokkal többet.


Én egyébként 6 hetes kontrollra mindig vittem magammal a babákat, és a váróban megszoptattam gond nélkül. Főleg azért, mert várni kellett.


6 hetesen én még nem etetném cumisüvegből sem, nehogy cumizavaros legyen. Amíg nem 100%-os a szopási technikája, addig, és még azután is ez előfordulhat.


Egyébként a lefagyasztott tejnek meg van a veszélye, hogy nem fogadja el a babád, mert nem minden baba issza meg, szóval ezt nem élesben kéne kipróbálni, hanem amikor Te is otthon vagy.


Egyébként ha egy órával a fogyasztás előtt kiveszed, az elég, én forró vízbe állítottam mindig bele, és a kellő hőmérsékletre melegítettem. (Egyik babám a hőmérsékletre is nagyon finnyás volt, ha nem volt elég meleg, nem itta meg...)

2011. márc. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Én már hazajövetel előtt volt hogy cumisüvegből itattam, védőnő tanácsolta ha fél vagy 3/4 óra eltelt, s 30ml-nél nem evett többet, akkor fejjek utána. Mivel tüdőér szűkülete van s szívével is gond van, lassúbb s fáradékonyabb a többi babánál, s így fejtem néha. S volt hogy el kellett mennem itthonról, s olyankor cumisüvegből itatták. A 6 hetes kontrollra vinném, de párom inkább itthon marad vele, mert félti kórházba vinni.

A szoptatás meg, hát nem tudom merném-e szoptatni nagyobb társaságban. Legutóbbi sétánknál meg akartam próbálni, de párom ott is rám szólt, hogy inkább menünk haza.

Ha visszük gyerekorvoshoz vagy kardiológushoz, mindig fejek, s azt visszük el. Meg a másik oka, hogy sokszor hisztizik mellen, van hogy egész nap nyugodt, s szépen szopizik, van hogy üvölt, s kézzel lábbal rugdos. Volt olyan, hogy letettem, fejni próbáltam, de nem jött tejem, s van hogy jött, s mégis csinálta. Na, meg időjárás változáskor is ezt csinálja, de olyankor keveset is eszik, s egész nap hisztizik, pedig van tejem. Ha szopi után lefejem a maradékot, jártam már úgy hogy nem termelődött újra a köv szopiig (3 óránként szopiztatok, igény szerint még nem próbáltam).

2011. márc. 16. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!