Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ragaszkodtok 6 hónapig a...

Ragaszkodtok 6 hónapig a kizárólag anyatejes szoptatáshoz, ha lehetőségetek van rá (van elég tej), vagy kezdtek hozzátáplálni?

Figyelt kérdés

Fejlődik a babám, de sokszor 2-2és fél óránként enne. nem tudom, hogy ez így jobb, vagy ha hozzátáplálok.

Elég a tejem, csak nem jó az "elosztás", azaz napi szinten elég, de csak ha gyakrabban etetek, vagy cumiból kap lefejtet.

4 hónaposak vagyunk


2009. febr. 24. 12:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én lehetőség szerint csak tejet fogok fél éves koráig adni a lányomnak.Eddig van tejem bőven,remélem kitart még pár hónapig!


3 és fél hónapos kiscsaj anyukája

2009. febr. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia, a lanyom 4 honaposan mar 8 kg volt, es bar volt tejem, ereztem rajta, hogy ez neki mar nem eleg. Gyumolcsoket es fott krumplit kezdtem el adni neki, fel eves koraban hagytam el az ejszakai szopit, es 8 honaposan o valasztotta el magat. Most 13 honapos, azt eszi amit mi, nem allergias semmire, es addig egyszer volt beteg.

Sztem egyaltalan ne legyen lelkiismeret furdalasod a hozzataplalas miatt..csak azert mert manapsag a "kizarolag szoptatni" a divat, attol meg rosszabb, ha a gyerekedet ehesen hagyod :)

2009. febr. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Másodiknak:

most egy kicsit megijesztettél, mivel az én lányom "csak" 6 kg, azt is alulról súrolja, de a védőnő azt mondta, hogy szépen fejlődik, ne izguljak, elég neki az anyatej, ne próbáljak mást

3460g-val született

a te babád mennyivel született?

2009. febr. 24. 12:40
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mi ugyanabban a helyzetben vagyunk, mint Ti. Hiába van még bőven tejem, egyre gyakrabban kell cicire tenni a lányomat, éjszaka is újabban megint 2-3-szor kel.

Jövő héten lesz 4 hónapos, szerintem utána még várok 1-2 hetet és próbálkozunk...legfeljebb még nem fog sikerülni, akkor pedig marad a sok szopi.

2009. febr. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Uccsó vagyok: egyébként 3900g-mal született és most 5940g.
2009. febr. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Masodik vagyok: a lanyom 50 centivel es 3460 gm-mal szuletett, pont mint a tied :) Azota is nagyon kis pufok egyebkent, most 13 honaposan 11800 gm.
2009. febr. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

:) még az 50cm is stimmel.

Nekem is kis kövér(nek tűnik), szóval kinézetre nincs semmi baj, csak ha a súlyát figyelem, akkor mozog a minimum körül a két mérés közti növekedés. Az első hónapban szépen hízott, azóta épp csak a 10-12 dkg-s heti átlag. De mindenki azt mondja, hogy ne ezt nézzem, hanem, hogy fejlődik, mosolyog, stb. A védőnő és a doki is csak ránéz, aztán közli, hogy minden rendben, nem is számolják, hogy elég e a hízás. Kinézetre minden ok.

csak én agyalok rajta állandóan, hogy kellene e egy kis pótlás, pedig mindig az volt a célom, hogy 6 hónapig csak szopi.

2009. febr. 24. 13:31
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia,az én fiam 53 cm és 3800g volt születésekor,most 4 hónapos,és 64 cm és 6080g.Eddig elég volt neki az 1 mell,most úgy néz ki a 2 sem elég,mert csak az elő tejet akarja kiszopni,ami nehezebben jön,azt nem akarja.Mindenki azt mondja milyen szép és nagy baba,de most el vagyok bizonytalanodva......fogalmam sincs hogyan tovább,de ezt a sírós hisztit a kajálásoknál nem nagyon bírom már elviselni.Több mint valószínű megpróbálok 2 szoptatás között gyümölcs pépet adni neki.Szerintetek?Írhattok privit is
2009. febr. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az enyém igazándiból nem sír, max, ha erőltetem, de gyakrabban kér enni. Sokszor már másfél órával kaja után cuppog, hogy enni szeretne.
2009. febr. 24. 14:29
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom 3,84 Kg-mal született, most 5 hós, majdnem 8 Kg. Én is elkezdtem a gyümik adását 4 hónaposan, de sajna nem izlik a kisasszonynak, igy még egyszerre egy fél üveggel sem evett meg. Mostmár bébiételt fogok neki venni, hátha az jobban megy.

A kérdésre: szerintem próbálgathatod neki adni a gyümiket, majd a többit, mert nem tudhatod, hogy egyáltalán elfogadja majd. Nem fontos még kiváltani szoptatást, igy a tejed sem kezd el csökkeni. Had kóstolgasson a pici, hátha tetszenek majd neki az uj izek.

2009. febr. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!