Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tegnap a 4 hetes kisfiam...

Tegnap a 4 hetes kisfiam pelenkájában kétszer is zöld volt a kaki! Mitől lehet?

Figyelt kérdés
2009. febr. 25. 12:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez így kevés információ. Szoptatod, tápszeres? Sok mindentől lehet, pl. ha beteg, és lenyeli a válladékot, valami olyat evett, ami nem tetszett a gyomrának, gyógyszertől, szoptatós teától (Laktoherb). A védőnő szerint akkor is lehet, ha fúj a szél, ezt nekem komolyan mondta. Habár az én babámon ezt nem vettem észre.

2009. febr. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én csak "shrek" kakinak hívom ;o) Nálunk is előfordult már. A doktor néni szerint emésztetlen tej miatt ilyen, mert gyorsan "átszaladt" rajta a kaja.

hk

2009. febr. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Vagy ha anyatejes és nem cseréled ki hamar a pelust, akkor bezöldülhet állásában.

Nyálkás is?

2009. febr. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk ez a Nestlé BEBA tápszernél volt, amikor arra váltottunk Humanaról. Jól meg is ijedtem először:)), mert olyan volt, mint a spenót.
2009. febr. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Nekünk majd nem két hétig zöld volt,mert a dokinéni is meg a védőnéni is arra fogta hogy túleszi magát. Aztán mikor már kicsi vér is lett benne, meg csökkent a baba súlya akkor már komolyan vették. Nekem furcsa is volt hogy attól ennyire zöld meg híg, hogy sokat eszik, mikor ráadásul mindig épphogy annyi tejem van amennyi kell.

Úgyhogy vigyázz rá, ha egyre gyakoribb meg hígabb, zöldebb a kaki, inkább vidd orvoshoz, és ha van mérlegetek, legalább kétnaponta mérd a súlyát. Már csak azért is mert kiszáradhat, ha túl gyorsan átmegy rajt a kaja.

2009. febr. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Állítólag az tévhit,hogy a túlevéstől zöld a kaki.Állítólag az anyatejes babáknál a zsíros tej miatt.

De a lényeg,hogy ha nincs benne vér,vagy nincs fura szaga ekkor ez normális!

2009. febr. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

köszönöm a válaszokat,anyatajes a kisfiam,de hétfőn tápszert kellett neki adni,és a dokinő szerint vagy az nem tett jót neki,vagy én ettem olyasmit amitől zöld lett a kakija. mára már normálisat kakilt,csak az éjszakai pelusban volt egy kis zöld szín. azért ilyedtem meg mert a testvérem kisfiánál is előfordult ilyesmi,és neki azt mondták hogy baktérium okozta,és kapott rá a kisfia gyógyszert.

akkor ezek szerint nem mindenkinél jelent betegséget.

2009. febr. 26. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!